Blog

Yapı Sektörünün Gözü Alüminyum ve Çelik Fuarlarında Olacak

Yapı ve inşaat sektöründe, alüminyum ve çelik en önemli malzemeler içinde yer alıyor. Yüksek mukavemet gücüne sahip olmasının yanında, düşük maliyetle elde edilebilen, yeniden kullanılabilen ve uzun ömürlü kullanım sunan çelik, yapı sektörünün temel malzemelerinden. Alüminyum ve alaşımları ise, endüstriyel alanda birçok noktada kullanılıyor. İnşaatın yanı sıra enerji ve gıda endüstrisinde de kullanılan alüminyum, hafif ve dayanıklı yapısı nedeniyle önemi her geçen gün artan bir metal.

Yapı sektöründe yer alan her şirket için, çelik ve alüminyum teknolojileri, genişleyen kullanım alanları hammaddeler konusunda ciddi bir önem taşıyor. Çelik ve alüminyum fuarları bu anlamda, hammadde sürecinden son kullanıcıya ulaşan her adımda, sektördeki yeniliklere erişmek adına önemli. Bunun da ötesinde, uluslararası alüminyum ve çelik fuarları üreticiler, ithalat ve ihracatçılar ve tasarım/AR-GE firmalarını buluşturan bir ortam sunuyor. Önümüzdeki dönemde düzenlenecek olan Aluminium 2022 ve Stainless Steel World 2022 fuarları, yapı sektörünün tüm bileşenleri için ciddi önem taşıyor.

2022’nin en önemli yapı fuarları

Yapı ve inşaat sektöründe hammaddelerin verimli ve etkili bir şekilde kullanılabilmesine yönelik teknolojilere ulaşmak, hammadde üreticileri ve alıcıları ile bağlantılar kurmak için fuarlar en doğru alan. Yapı fuarları alanında öne çıkan Aluminium 2022 ve Stainless Steel World 2022, b2b fuarlar olması açısından dikkat çekici. Doğrudan kurumsal ölçekte iş ilişkilerinin kurulabileceği fuarlar, yurt dışı bağlantılarını genişleterek iş hacmini büyütmek isteyen markalara hitap ediyor. Peki Aluminium 2022 ve Stainless Steel World 2022 neler sunuyor?

Aluminum 2022

Aluminum 2022, dünyada fuar sektörünün kalbi olan Almanya’da, Dusseldorf şehrinde düzenlenecek. 27-29 Eylül tarihleri arasında Exhibition Center Dusseldorf’ta düzenlenecek fuar, alüminyum endüstrisi için oldukça önemli. Almanya fuarları içinde, 20 yıldan uzun süredir düzenlenmesi açısından, yapı sektörünün en önemli buluşma noktalarından olan etkinlikte, sektörün farklı iş kollarından birçok paydaş yer alıyor. Avrupa’nın yanı sıra Amerika, Asya ve Orta Doğu’dan yapı sektörünün önde gelen üreticileri, tasarımcıları ve ithalat-ihracatçılarının buluşacağı Aluminium 2022, en önemli B2B fuarlardan biri.

İki yılda bir kez düzenlenen fuar, alüminyum endüstrisinde hammadde tedarikçilerini, alüminyum işleme alanında çalışan şirketleri ve sektörün diğer paydaşlarını bir araya getiriyor. Aluminium 2022’de hammadde tedarikçilerinin yanı sıra kaynak ve montaj teknolojisi şirketleri, geri dönüşüm şirketleri metal işleme ve döküm şirketleri, tasarım mühendisliği şirketleri ve alüminyum aksesuar alanında faaliyet gösteren şirketler bulunuyor. Yurt dışı fuarlar içinde, yapı sektörünün en önemli hammadde odaklı fuarlarından olan Aluminium 2022, takip edilmesi gereken yapı fuarları arasında.

Stainless Steel World 2022

Yapı endüstrisinin en önemli malzemelerinden olan çelik alanında, b2b fuarlar içinde Stainless Steel World öne çıkan bir etkinlik. Hollanda’nın Maastricht şehrinde, Exhibition & Congress Centre (MECC) etkinlik merkezinde düzenlenecek olan Stainless Steel World 2022, çelik endüstrisinin buluşma noktası olacak.

‘Green steel’ yani yeşil çelik teması ile, bu sene karbon emisyonu sorununa karşı geliştirilen teknolojilerin ön plana çıkacağı fuarda, şirketlerin karbon nötr politikalarına dair adımları konuşulacak. 27-29 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan uluslararası çelik fuarı, yapı sektöründe faaliyet gösteren şirketler için iş ağının genişletilmesi ve yeni fırsatlar açısından fırsatlar sunuyor.

Yeni ürünlerin sergilendiği Hollanda yapı-çelik fuarı, markaların müşteri tabanını genişletmesi, uluslararası iş bağlantıları kurması ve sektörün önde gelen firmalarının ortaya koyduğu inovasyonlar hakkında bilgi edinilmesi açısından önemli.

Yurt dışı fuarlarına nasıl katılabilirim?

Almanya ve Hollanda’da düzenlenen fuarlar, yapı başta olmak üzere ilgili endüstrilerde faaliyet gösteren şirketler için ciddi fırsatlar barındırıyor. Bununla birlikte, yurt dışı fuarlara katılma sürecinde profesyonel bir çözüm ortağına sahip olmak, markaların işini kolaylaştıran bir adım. HES Design olarak, Türkiye ve Almanya’daki ofislerimiz üzerinden, deneyimli kadromuzla 15 yıldır birçok kurumsal markaya yurt içi ve yurt dışı fuarlarda stand tasarımı ve proje yönetimi konularında destek verdik. Yurt dışı stand tasarımının yanı sıra, montaj ve demontaj gibi alanlarda profesyonel iş ortaklarımızla hizmet veriyoruz. Markanız için, en efektif sonucu verecek profesyonel proje yönetimimiz ile, sorunsuz bir fuar süreci yaşamanız için çalışıyoruz.

Yurt dışı fuar hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Lojistik ve Taşımacılık Fuarlarındaki Yenilikler, Sektörün Geleceğini Belirleyecek
Uluslararası Seramik ve Mermer Fuarları Yapı Sektöründe Yeni Fırsatlar Sunacak
This site is registered on wpml.org as a development site.