Blog

Tekstil Sektörü 2024’te Bu Fuarlarda Buluşacak: TEXWORLD, TEXTILE EXPO ve İstanbul İplik Fuarı

Tekstil sektörü, Türkiye’nin üretim ve ihracat alanında önemli bir paya sahip olduğu sektörler içinde yer alıyor. Dünyanın en büyük beşinci tekstil üreticisi konumundaki Türkiye, 2022 yılında 13 milyar dolara yakın ihracata imza attı. Tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalar için fuarlar, yeni işbirlikleri ve ihracat fırsatları adına oldukça önemli. 2024 yılında İspanya, Fransa ve Türkiye’de üç önemli fuar düzenleniyor.

Barcelona Textile Expo

İspanya’nın Barcelona şehrinde düzenlenen Barcelona Textile Expo 2024, 16-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek. Barcelona tekstil fuarı, tekstil endüstrisindeki büyük oyuncuları İspanya’da buluşturacak. İlham veren fikirler, yeni ürünler fuarda alıcılarla buluşacak. Hazır giyimin yanı sıra özel koleksiyonlar da fuarda öne çıkacak. İspanya tekstil fuarında öne çıkacak ürün grupları içinde örme kumaş, iplik ve aksesuarlar da yer alıyor. İspanya ev tekstili ve hazır giyim fuarında geçtiğimiz yılın verileri şöyle oldu:

  • 175 katılımcı firma
  • 4 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi
  • Yeniden katılım isteği oranı yüzde 65’i geçti

Texworld

Texworld Paris, 5-7 Şubat 2024 tarihleri arasında Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenecek. Moda endüstrisini buluşturacak olan etkinlik, Türk tekstil firmaları için yeni ihracat bağlantıları kurma olanağı sağlıyor. Paris  giyim ve tekstil endüstrisi fuarında son moda kumaş ürünleri, dikiş çözümleri, nakış trendleri ön plana çıkıyor. Hazır giyim markaları, yeni kreasyonlarını potansiyel müşterilerine sunuyor. Fransa tekstil fuarında ayrıca, deri ürünleri de ön plana çıkıyor. Paris moda fuarına dair bilmeniz gereken bazı önemli veriler ise şöyle:

  • Bin 500’ün üzerinde katılımcı 
  • 20 bine yakın profesyonel ziyaretçi
  • Türkiye’den 100’e yakın katılım
  • 40 bin metrekare fuar alanı

İstanbul İplik Fuarı

Bu yıl 20. kez düzenlenecek olan İstanbul İplik Fuarı, tekstil endüstrisini Türkiye’de bir araya getiriyor. İplik sektörünü buluşturan İstanbul İplik Fuarı, çok geniş bir ürün skalasına sahip. Fuarda pamuk, elastan, akrilik, polyester, viskon, ipek, naylon, organik ve el örgü iplik başta olmak üzere birçok farklı iplik türü ön plana çıkıyor. 

Dünyanın en büyük iplik fuarı sloganına sahip olan İstanbul İplik Fuarı, 2023 yılında düzenlenen etkinlikte 22 ülkeden 584 katılımcı firma ağırladı. Fuara 86 ülkeden 12 bin 670 katılımcı geldi. Fuara en çok ilgi gösteren ülkeler içinde Almanya, ABD, Japonya, İran, Hindistan ve Fransa yer aldı. 

Tekstil fuarlarında yer almaya hazır mısınız?

Yurtdışında düzenlenen tekstil fuarlarına katılmak istiyorsanız, profesyonel bir stand tasarım – uygulama hizmeti almalısınız. Fransa fuar standı ve Barcelona fuar standı alanında deneyimli, uluslararası tecrübeye sahip HES Design olarak 15 yılı aşkın süredir hizmet veriyoruz. İspanya fuar standı veya İstanbul fuar standı arayışınızda, en iyi hizmet kalitesini tercih edin!

Sektörünün öncüsü markalara, fuar standı alanında hizmet verirken, anahtar teslim stand hizmeti kapsamında ahşap fuar standı ve diğer ihtiyaçlara çözümler sunuyoruz. Stand proje uygulama hizmeti, her adımda markanız için profesyonel yönetim sağlıyor. Fuar standı tasarım hizmetinde marka ruhunu yansıtan çalışmalar yaparken, fuar standı proje yönetim hizmetiyle süreci en iyi şekilde yönetiyoruz.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Tarım Hayvancılık Sektörü 2024’te Bu Fuarlarda Buluşacak: IPM, Agroexpo ve Dairy Tech
Almanya ve Paris’te Düzenlenecek Fuarlar, Türk Savunma Sanayi Firmalarına Hangi Fırsatları Sunacak?
This site is registered on wpml.org as a development site.