Blog

Tekstil Endüstrisi 2023 Yılında Bu Fuarlarda Buluşacak: Heimtextil, Domotex, Texworld ve İstanbul İplik Fuarı

Küresel tekstil sektörü, ekonominin en önemli lokomotiflerinden biri konumunda. 2022 yılında 1 trilyon dolarlık bir pazar büyüklüğüne sahip olan tekstil sektörünün, 2030 yılında 1,4 trilyon dolarlık büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Dünyanın en önemli tekstil üreticileri içinde yer alan Türkiye, sektörde önemli bir konuma sahip. 2021 yılında Türkiye’nin ihracatı, bir önceki yıla göre yüzde 30 artarak 16 milyar doları geçmişti.

Tekstil sektöründe yeni iş bağlantıları kurmak ve son trendleri yakından takip etmek adına, uluslararası fuar katılımları önem taşıyor. 2023 yılı içinde gerçekleşecek tekstil fuarları içinde Türkiye, Almanya ve Fransa’da oldukça önemli global etkinlikler mevcut Peki hangi fuarlar sektörde ön plana çıkacak ve neler sunuyorlar?

Heimtextil 2023

Uluslararası ev tekstili fuarı Heimtextil 2023, Almanya’nın Frankfurt şehrinde, 10-13 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Frankfurt Messe fuar alanında gerçekleşecek olan etkinlik, ev tekstili ürünlerinde oldukça geniş bir yelpaze sunuyor.

Fuarda nevresim, yorgan, yatak sistemleri, duvar kağıtları, perde, halı, mobilya kumaşı, tekstil işleme, paspas, mutfak tekstili ve baskı teknolojileri alanındaki ürün ve hizmetler öne çıkacak.

Sektörün en önemli fuarları içinde yer alan Heimtextil, düzenlenen son etkinlikte 63 bine yakın ziyaretçi ağırlamıştı. Katılımcı firma sayısı ise 2900’ün üzerinde oldu.

Domotex 2023

Uluslararası halı ve zemin ürünleri fuarı Domotex 2023, Almanya’nın Hannover şehrinde 12-15 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Halı ve zemin ürünleri fuarında ön plana çıkacak ürün gruplar ise şu şekilde:

  • Yapıştırıcılar ve zemin altı işleme
  • El yapımı halı ve kilimler
  • Elyaf, iplik ve tekstil
  • Laminat parke
  • Paspas ve temizleme sistemleri
  • Dış mekan zemin kaplamaları
  • Parke ve masif ahşap döşeme
  • Fayans ve diğer zemin kaplamaları

En önemli uluslararası tekstil fuarları içinde yer alan Domotex 2023, tekstil fuarlarına katılarak yeni ihracat fırsatları yakalamak isteyen firmalara hitap ediyor.

Texworld 2023

Fransa’nın Paris şehrinde düzenlenecek olan Texworld 2023, tekstil sektörünü buluşturacak çok önemli bir etkinlik. 6-8 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, Avrupa’nın önde gelen hayır giyim, kumaş ve moda fuarı olarak öne çıkıyor. Firmaların yenilikçi ürün ve hizmetlerini sunacağı etkinlik, sektörde yeni trendlerin duyurulduğu bir alan.

55 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek olan Texworld 2023’te Türkiye, en büyük yabancı katılımcı ülkeler içinde öne çıkıyor. Tekstil ve hammaddeleri odaklı fuar, her yıl düzenleniyor ve son etkinlikte 1500 firma katılımcı olurken, fuar 20 bine yakın kişi tarafından ziyaret edildi. Paris tekstil fuarı, tekstil endüstrisini buluşturacak etkinlikler içinde yer alacak.

İstanbul İplik Fuarı 2023

İstanbul İplik Fuarı, 2023 yılında 19. kez düzenlenecek. İstanbul Tüyap Kongre ve Fuar Merkezi’nde 16-18 Şubat tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, 19 bin metrekarelik alanda düzenlenecek olup  Avrasya’nın en önemli iplik fuarı olarak öne çıkıyor.

Geçtiğimiz sene düzenlenen fuar, 15 ülkeden 255 katılımcı firmayı ağırladı. Bununla birlikte 86 ülkeden 10 binin üzerinde ziyaretçi, İstanbul İplik Fuarı’nı ziyaret etti. Yüzde 80’in üzerinde memnuniyet oranına sahip olan fuar, tekstil sektöründe faaliyet gösteren firmalar için çok önemli iş fırsatları sunuyor.

Tekstil fuarlarında siz de yerinizi alın

Ev tekstili ve iplik gibi tekstil sektörü alanlarında faaliyet gösteren firmalar için, ahşap stand ve diğer fuar stand uygulama ve proje yönetimi hizmetimiz ile, verimli bir fuar sürecini sağlıyoruz. Fuar stand tasarım hizmeti alanında 15 yılı aşkın deneyimimizle anahtar teslim fuar stand hizmeti sunuyoruz.

Avrupa fuar standı ve Almanya fuar standı ihtiyaçlarınızda, Türkiye ve Almanya ofislerimizden hizmet veren HES Design olarak tasarım, uygulama ve proje yönetiminin her alanında yanınızdayız.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın…

Ev ve Mutfak Gereçleri Sektörü Ambiente ve Host İstanbul Fuarlarında Bir Araya Gelecek
İstanbul Mobilya Fuarı Sektörü Buluşturacak: Fuarla İlgili Bilinmesi Gerekenler
This site is registered on wpml.org as a development site.