Blog

Teknoloji ve Otomasyon Türk Şirketleri İçin Neden Önemli?

Türkiye’de ihracat hacmi her geçen yıl artıyor. Farklı pazarlarda dünya devleriyle rekabet edebilmek içinse, üretim sürecini optimize edebilmek için otomasyon ve teknoloji yaklaşımı oldukça önemli. Bu süreçte devlet destekli Milli Teknoloji Hamlesi gibi programlar, yüksek teknoloji ile üretilen, katma değeri yüksek yerli üretim ürünler için teşvik sunuyor.

Teknoloji ve otomasyon, sanayi devriminden bu yana önemli oldu. Ticaret hacmi ve pazarlar gelişirken, artan talebin ve kalite standartlarının karşılanması adına, otomasyonun önemi gün be gün arttı. Teknoloji ve otomasyonun gelişimiyle, üretimde insan odaklı yaklaşım yerini makine gücüne, yapay zeka ve nesnelerin interneti odaklı konseptlere bıraktı. Teknolojinin son gelişmelerine en hızlı şekilde adapte olabilen markalar, birçok anlamda avantaj elde etti.

Türkiye’nin dijitalleşme ve otomasyon konusundaki teşvik adımları, üreticileri, markaları yeni teknolojilere yatırım yapma konusunda destekliyor. Bununla birlikte, bu politikaların diğer bir etki alanı da ihracat ve yeni iş ağları konusunda yönlendirme sağlaması.

Bu doğrultuda, önemli fuarlardan bazıları Türkiye’de düzenleniyor. Fuarcılıkta Türkiye’yi ön plana çıkarma konusundaki çaba ve girişimler sonuçlarını verdi ve farklı sektörlere hitap eden birçok fuar artık Türkiye’de düzenleniyor.

Türkiye’de düzenlenen önemli otomasyon ve teknoloji fuarları

Otomasyon ve teknoloji alanında Türkiye’de düzenlenen, en önemli fuarlar içinde yer alan Win Eurasia ve FOTEG İstanbul fuarlarına bakalım.

Win Eurasia 2022

Türkiye’de düzenlenen diğer bir önemli fuar etkinliği olan Win Eurasia, 8-11 Haziran 2022 tarihlerinde, İstanbul TÜYAP Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Hannover Fairs Turkey tarafından düzenlenen fuar, geleceğin üretim tesislerinin yenilikçi otomasyon teknolojilerini sunuyor. Win Eurasia’da ön plana çıkan iş alanları arasında hidrolik ve pnömatik sistemler, lojistik, elektrik ve elektronik ekipmanlar, otomasyon hizmetleri, metal ve sac işleme teknolojileri yer alıyor.

Bölgenin en önemli fuarlarından olan Win Eurasia, 1300’ün üzerinde katılımcı ve 75 binin üzerinde ziyaretçi ağırlıyor. Sanayide dijital dönüşümün öncü etkinliği olan fuarda nesnelerin interneti, sanal gerçeklik, artırılmış gerçeklik, bulut bilişim, makine öğrenimi ve yapay zeka alanında son yenilikler yer alıyor.

HES Design olarak, Win Eurasia ve FOTEG İstanbul’un yanı sıra, Türkiye’de ve dünyada her sektöre hitap eden fuarlarda stand tasarımından proje yönetimine, lojistikten diğer alanlara 360 derece hizmet sunuyoruz. Referans markalarımıza göz atabilir, hizmetlerimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

FOTEG İstanbul 2022

FOTEG İstanbul, bu yıl 9-11 Haziran tarihleri arasında düzenlenecek. HKF Fuarcılık tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan etkinlik, iki yılda bir düzenleniyor. Gıda İşleme Teknolojileri Uluslararası İhtisas Fuarı, iki yılda bir düzenleniyor. Fuarda, gıda işleme ekipmanlarında tedarikçi firmaların yanı sıra, üretim sektörünün önemli temsilcileri ve üst düzey yöneticiler de yer alıyor.

Gıda ve içecek güvenliği, gıda ve içecek katkı maddeleri, depolama, tedarik zinciri, otomasyon ve kontrol, paketleme teknolojileri ve işleme teknolojileri alanında ürün ve hizmetlerin sergileneceği fuar, dünyanın birçok ülkesinden geniş bir katılımcı profiline sahip.

Endüstri 4.0- Otomasyon Teknolojileri- Hannover Messe
Türk Mobilya Endüstrisinin Dünya Ticaretine Açılan Kapısı: Mobilya Fuarları
This site is registered on wpml.org as a development site.