Blog

Sebze ve Meyve Fuarı Fruit Logistica 2023 İçin Geri Sayım Başladı

Sebze ve meyve ürünleri, gıda sektörü içinde oldukça ciddi bir yüzdeyi temsil ediyor. Türkiye de, barındırdığı farklı iklimlerle bu alanda ürün çeşitliliğinin yüksek olduğu bir ülke. 2021 yılında Türkiye’nin tarım ihracatı 30 milyar dolara yaklaştı ve toplam ihracat içinde yüzde 13’ün üzerinde pay elde etti.

Meyve ve sebze ürünleri birçok sektörle yakından ilişki içerisinde olsa da, paketleme ve ambalaj çözümleri en yakından ilgilendiren sektörler. Buna ek olarak sigorta, satış pazarlama gibi hizmetler ve  lojistik süreçleri de sebze-meyve ürünleri için önemli diğer sektörler . Fruit Logistica, geniş kapsamı ile Avrupa’nın bu alanda en önemli fuarı.

Bir bakışta Fruit Logistica

Fruit Logistica 2023, Almanya’nın Berlin şehrinde 8 ile 10 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek. 1993 yılından bu yana gerçekleşen organizasyon, meyve sebze ürünleri alanında paketleme, dağıtım, tedarik zincirine odaklanıyor. Taze ürünlerin üretimi, işlenmesi, paketlenmesinin yanı sıra birçok yönüne ilişkin hizmetleri, ürünleri içeren Fruit Logistica küresel iş ortaklıkları için doğru adresler içinde yer alıyor. 2020 yılında gerçekleşen Fruit Logistica fuarında öne çıkan bazı sayılar şöyle:

  • 72 bin ziyaretçi
  • 3334 katılımcı firma
  • Yüzde 91 memnuniyet oranı
  • 142 bin metrekare fuar alanı

Fruit Logistica, uluslararası iş bağlantıları için bir çok ilişkili sektöre ideal buluşma ortamını sunuyor. Geçtiğimiz senelerde fuara Türk şirketleri de ciddi ilgi gösterdi. 2020 yılında Türkiye’den katılan firma sayısı 50’ ydi.

Fruit Logistica’da hangi ürün ve hizmetler ön planda olacak?

Fruit Logistica 2023, Messe Berlin GmbH tarafından organize edilecek ve Berlin ExpoCenter City’de gerçekleşecek. Berlin tarım fuarında yer alacak ürün ve hizmetlere baktığımızda, geniş bir yelpaze ön plana çıkıyor. Fruit Logistica temel olarak dört ana işkolu barındırıyor. Bunlar taze sebze ve meyveler, hizmetler, teknik sistemler ve lojistik altyapısı.

Yaş meyve sebze- tarım fuarında ilk kategoride, tüm sebze ve meyve ürünleri yer alıyor. Teknik sistemler tarafında yetiştirme ekipmanları, toplama, işleme, paketleme makineleri, sera hizmetleri bulunuyor. Lojistik grubu nakliye hizmetlerini içerirken, hizmetlerde ise gıda güvenliğinin yanı sıra kalite kontrol, satış ve pazarlama, sigorta gibi süreçler öne çıkıyor. Bu açıdan bakıldığında, sebze ve meyve fuarı, sektördeki tüm ihtiyaçlara hitap eden geniş bir ürün ve hizmet skalasına sahip.

Fruit Logistica 2023’te siz de yer alın!

Tarım, Türkiye’de ihracatın en çok öne çıktığı sektörler içinde yer alıyor. Farklı iklimlerde yetiştirilen onlarca farklı sebze ve meyve, dünya çapında ilgi görüyor. Fruit Logistica’da yer alarak küresel iş bağlantıları kurabilir, ürün ve hizmetlerinizi dünyaya sunabilirsiniz. Fuarın geçtiğimiz senelerde 130’dan fazla ülkeden ziyaretçi çektiği düşünüldüğünde, önemli bir buluşma noktası olduğu söylenebilir.

HES Design olarak, Fruit Logistica ve diğer yurtdışı fuarlarda profesyonel anahtar teslim fuar stand hizmeti sunuyoruz. Fuar stand tasarımı, fuar stand proje yönetimi ve fuar stand uygulama hizmeti konularında sürecin her aşamasında fark yaratarak, markanızın bir adım öne çıkmasına destek oluyoruz. Türkiye ve Almanya’da yer alan ofis ve üretim atölyelerimiz üzerinden sunduğumuz hizmetle, markanızı on binlerce katılımcının ziyaret ettiği fuarlarda bir adım öne çıkarıyoruz. Tasarım, uygulama ve proje yönetim hizmetimiz ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Gulfood 2023 Yaklaşıyor: Dubai Uluslararası Gıda Fuarına Dair Bilinmesi Gerekenler
Ortadoğu'nun En Büyük Medikal ve Sağlık Fuarı: Arab Health 2023
This site is registered on wpml.org as a development site.