Blog

Rusya ve Kazakistan’da 2023 Fuarları: Hangi Sektörlere Hangi Fırsatları Sunuyor?

Rusya ve Kazakistan, Türk ekonomisinde önemli pazarlar içinde yer alıyor. Rusya ve Türkiye arasında hedeflenen ticaret hacmi 100 milyar dolar oldu. Bununla birlikte, politik iklimden kaynaklı olarak Rusya’nın Türk firmalarına olan ilgisi daha da arttı. Öte yandan Kazakistan diğer bir önemli pazar konumunda. Geçtiğimiz yılın ilk üç ayında, Kazakistan Türkiye arasında 1,5 milyar doların üzerinde ticaret hacmi gerçekleşmişti. 

İlerleyen aylarda düzenlenecek Rusya ve Kazakistan fuarları, farklı sektörlerden birçok firma için ciddi fırsatlar sunuyor. Rosmould & 3D Tech, MIMS Automobility MOSCOW, Technotextil, Kazbuild, Kazcomak, Mining Metals Central ve World Food Moscow fuarlarını mercek altına aldık. 

Rosmould & 3D Tech

17. Rosmould & 3D Tech fuarı, kalıp ve ürün yapımına odaklanmış fuarlar içinde yer alıyor. Fuar Rusya’da 2006 yılından beri düzenleniyor. Fuarda plastik, metal, kauçuk, seramik ürünlerin üretimi için gerekli ekipmanlar öne çıkacak. Kalıplar, üretim ekipmanları tarafının öne çıkacağı Rosmould & 3D Tech’te aynı zamanda 3D baskı çözümleri de yer alacak. 3d yazılım teknolojileri ve baskı fuarında 200’ün üzerinde katılımcı, 8 binin üzerinde profesyonel katılımcı bekleniyor. Rusya makine ve imalat teknolojileri fuarında 2 konferans merkezinde, 90 konuşmacı bulunacak. 

MIMS Automobility Moscow

MIMS Automobility Moscow, otomotiv sektörünün yakından takip ettiği etkinlikler içinde yer alıyor. 21-24 Ağustos’ta Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek fuar 40 bin metrekare alanda düzenlenecek. 14 ülkeden 550’nin üzerinde katılımcı firma ve 23 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Araç parçaları, tamir ekipmanları, elektrikli araç bataryaları, yazılım ve diğer çözümler Rusya otomotiv satış sonrası endüstrisi fuarında ön plana çıkacak. 

Technotextil 

5-7 Eylül tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da gerçekleşecek Technotextil Moskova tekstil işleme ve ekipmanları fuarı dokunmamış kumaş, ekipman ve jeotekstil alanlarının öne çıkacağı bir etkinlik. Rusya uluslararası tekstil fuarında mobilya için sentetik elyaf, dolgu maddeleri, dikiş ekipmanları da yer alacak. Dünyanın dört bir yanından önde gelen markaların yer alacağı etkinlik, Türk tekstil firmaları için önemli iş fırsatları sunuyor. Fuarda 4000’in üzerinde ziyaretçi, 100’ün üzerinde katılımcı ve 10’dan fazla ülkeden marka yer alacak. 

World Food Moscow

Bu yıl 32. kez düzenlenecek World Food, Rusya’nın başkenti Moskova’da 19-22 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek. Perakende horeca sektörünü bir araya getiren World Food, 1000’in üzerinde katılımcı ve 20 binin üzerinde ziyaretçi ile dikkat çekiyor. 25’e yakın ülkeden katılım beklenen Rusya uluslararası gıda ve içecek fuarı, uluslararası iş fırsatları yakalamak isteyen markalar için ciddi olanaklar yer alıyor. Rusya fuarları içinde ciddi katılım çekmesiyle ön plana çıkan World Food, sektörü buluşturacak Moskova fuarları arasında. Rusya horeca fuarı, sektörde etkinliğini artırmak isteyen markaların tercihi olacak. 

Kazbuild

Kazakistan’da gerçekleşen inşaat fuarı Kazbuild, 6-8 Eylül tarihlerinde Almati’de gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl 200’ün üzerinde şirketin katıldığı Kazakistan uluslararası yapı ve iç mekan fuarı, binlerce profesyoneli buluşturdu. Almaty yapı fuarı yüzde 90’ın üzerinde memnuniyet oranına sahip bir etkinlik. Almanya, Rusya, Hindistan ve Malezya gibi ülkelerin yoğun ilgi gösterdiği fuar, Türk firmaları için önemli fırsatlar taşıyor. 

Kazcomak

Kazakistan uluslararası yol ve ağır inşaat fuarı Kazcomak, 20-22 Eylül tarihleri arasında Kazakistan’In Almati şehrinde Atakent fuar merkezinde gerçekleşecek. Geçtiğimiz yıl 20’nin üzerinde ülkeden birçok firmanın katıldığı etkinlik, Mining Metals Central ile birlikte eş zamanlı düzenleniyor ve 9500 metrekarelik alanda gerçekleşiyor. Kazakistan yapı makinaları fuarı Türk firmaları için ciddi olanaklar sunuyor. 

Mining Metals Central

Kazakistan maden ekipmanları fuarı Mining Metals Central, 20-22 Eylül tarihleri arasında Kazakistan’ın Almati şehrinde, Atakent fuar merkezinde düzenlenecek. 9 bin 500 metrekarelik alanda düzenlenen orta asya uluslararası madencilik fuarı, katılımcılara madencilik ekipmanları sektöründe yeni iş birlikleri fırsatları verecek. Kazakistan anahtar teslim fuar hizmeti alarak siz de MMC fuarında yer alabilirsiniz. Üstelik etkinlik, Kazcomak ile eş zamanlı gerçekleşiyor. 

Rusya ve Kazakistan fuarlarında profesyonel standınızla öne çıkın

Rusya ve Kazakistan’da gerçekleşecek fuarlarda markanızı en iyi şekilde temsil etmek istiyorsanız, profesyonel bir fuar standı tasarımı ve uygulaması önemlidir. Sektörde 15 yılı aşkın süredir hizmet veren HES Design olarak, Kazakistan fuar standı – Rusya fuar standı arayışlarınıza çözümler sunuyoruz. Ahşap fuar standının yanı sıra, tüm fuar stand uygulama hizmeti seçeneklerini sunuyoruz.

Türkiye ve Almanya ofislerimiz üzerinden, markanız için en iyi fuar stand proje yönetim hizmeti

ve Rusya anahtar teslim fuar stand hizmetini veriyoruz. Fuar stand tasarım hizmetiyle ilgili bilgi almak için bize ulaşın. 

İtalya bu yıl 3 önemli sanayi fuarına ev sahipliği yapacak
Tekstil ve Hazır Giyim Endüstrisi ITMA Milan ve TEXWORLD Paris’te Buluşacak
This site is registered on wpml.org as a development site.