Blog

Perakende Sektörü Almanya’daki İki Önemli Fuarda Buluşacak: Euroshop ve Eurocis

Perakende sektörü, yüksek büyüme oranı ile dikkat çeken önemli bir iş alanı. 2023’te 30 trilyon dolara ulaşması beklenen pazar, barındırdığı fırsatların yanı sıra ciddi bir rekabet ortamına da sahip. Önümüzdeki aylarda Almanya’da düzenlenecek iki önemli perakende fuarı, sektör paydaşları için yeni küresel iş bağlantıları kurma fırsatı sunuyor. EuroShop ve Eurocis, perakende sektörü için hangi fırsatları barındırıyor?

EuroShop

Dünyanın en büyük perakende fuarı sloganına sahip olan EuroShop, 26 Şubat ile 2 Mart arasında Almanya’nın Düsseldorf şehrinde düzenlenecek. Geçtiğimiz yıllarda çok ciddi bir katılımcıyı çekmeyi başaran EuroShop, ziyaretçiler ve katılımcı firmaların yanı sıra gazetecilerin de ilgisini çeken bir etkinlik.

Son etkinlikte, 142 ülkeden 94 binin üzerinde ziyaretçi, Düsseldorf perakende fuarı EuroShop’ u ziyaret etti. 56 farklı ülkeden gelen katılımcı firmaların sayısı ise 2 bin 300’e yakın oldu. Buna ek olarak fuarı, 39 farklı ülkeden 700’ün üzerinde gazeteci de takip etti.

EuroShop fuarı, uluslararası kimliği ile öne çıkan bir fuar. Nitekim katılımcı firmaların yüzde 70’i Almanya dışından geliyor. Bu da Türk perakende firmaları için fırsatın büyüklüğünü ortaya koyuyor. 123 bin metrekarelik alanda düzenlenen perakende sektörü fuarı, geniş bir alana hitap ediyor. EuroShop’ta öne çıkacak ürün ve hizmetler şu şekilde:

  • Gıda perakende
  • Tekstil
  • Toptan satış
  • Gıda dışı perakende
  • Mimari, tasarım ajansları, mühendislik firmaları
  • IT sistemleri

Üst yöneticilerin, karar vericilerin ziyaretçiler arasında yer aldığı EuroShop 2023, geniş ürün skalası ve küresel kimliği ile öne çıkacak bir fuar.

Eurocis 2023

Dünyanın en önemli perakende fuarlarından olan Eurocis 2023, Euroshop ile birlikte düzenlenen önemli bir etkinlik. Almanya’nın Düsseldorf şehrinde, 26 Şubat ile 2 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek olan fuar, Messe Düsseldorf etkinlik alanında düzenlenecek.

Eurocis fuarının, Euroshop’tan en önemli farkı ise teknoloji perakende alanına odaklanmış olması. Fuarda sektöre dair önemli yenilikler ve içgörüler keşfedilebilir. Karar verici pozisyonda, üst yöneticilerin ziyaretçiler içinde yer aldığı Eurocis fuarı, yeni tedarikçiler ve iş ortakları ile çalışmak isteyen sektör oyuncularına hitap ediyor. Perakende endüstrisi fuarları içinde öne çıkan Eurocis, uluslararası pazarlama, it, depo- stok kontrol sistemleri, ödeme ve pos  sistemleri gibi konulara odaklanıyor.

Fuarın öne çıkan odak noktaları ise şu şekilde:

  • E-ticaret
  • Tüketici ürünleri
  • IT ve güvenlik
  • Finansal servisler ve bankacılık

Eurocis ve EuroShop, güçlü katılımcı kitlesi, geniş ürün ve hizmet grupları ile perakende sektörü için en büyük etkinliklerden biri.

Almanya perakende fuarlarında yerinizi alın

Perakende sektörünü Almanya’da buluşturacak fuarlarda yerinizi almak istiyorsanız, Almanya fuar standı alanında deneyimli HES Design olarak çözüm ortağınız olmaya hazırız.

Ahşap stand ve diğer fuar stand uygulama hizmeti seçeneklerimizle, markanızın kimliğini en iyi şekilde yansıtan standlar inşa ediyoruz. Fuar stand tasarım hizmeti kapsamında, firmanızı binlerce katılımcı içinde ön plana çıkaracak işlere imza atarken, proje yönetim hizmeti ile süreci sorunsuz bir şekilde tamamlamanızı sağlıyoruz.

Türkiye ve yurt dışı fuarlarınızada, profesyonel bir hizmet ile markanızı öne çıkarmak istiyorsanız, bizi arayarak HES Design anahtar teslim fuar stand hizmetleri konusunda bilgi alabilirisiniz.

Uluslararası Turizm Fuarı ITB Berlin Hangi Fırsatları Sunuyor?
Gulfood 2023 Yaklaşıyor: Dubai Uluslararası Gıda Fuarına Dair Bilinmesi Gerekenler
This site is registered on wpml.org as a development site.