Blog

Neden Katılmalısınız? Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex 2022 Mercek Altında

Ev ve mutfak eşyaları, ülke ekonomisinde en önemli sektörlerden biri olarak öne çıkıyor. Aylık bazda ortalama 300 milyon dolarlık bir ithalatın söz konusu olduğu sektör, büyüme trendini sürdürürken, bu alanda faaliyet gösteren şirketler için de fırsatlar yaratıyor.

Elektrikli küçük mutfak eşyaları, sofra eşyaları, plastikten ev ve mutfak eşyaları, seramik eşyalar ve camdan mutfak ve ev eşyalarının yer aldığı bu alanda, Türkiye çok önemli bir noktada. 2020 verilerine göre Türkiye, ev ve mutfak eşyaları sektöründe ihracatta dünyada 8. sırada yer alıyor. Bununla birlikte, Türkiye’nin küresel pazardaki payı yüzde 3 seviyesinde. Bu da, büyük bir iş hacmi potansiyelinin sinyalini veriyor.

Bu yıl 32.’si düzenlenecek Uluslararası Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex 2022 neler sunuyor, tüm detaylarıyla inceledik.

Bir bakışta Zuchex mutfak eşyaları fuarı

Mutfak eşyaları fuarı Zuchex, 15-18 Eylül 2022 tarihinde İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Tarsus Turkey tarafından organize edilen fuar, geçmiş yıllarda ciddi bir katılımcı kitlesini çekmeyi başardı ve önemli bir iş hacmi yarattı. Mutfak gereçleri endüstrisi için önemli bir durak olan Zuchex 2022, geçtiğimiz sene 140’ın üzerinde farklı ülkeden ziyaretçiyi ağırladı ve uluslararası iş fırsatları için doğru adres. Fuarda ön plana çıkacak ürün grupları şu şekilde:

 • Sofra ve mutfak eşyaları
 • Pişirme ekipmanları
 • Plastik ev eşyaları / Bahçe aksesuarları
 • Ev eşyaları
 • Dekoratif ev ve mutfak eşyaları
 • Elektrikli ev aletleri

Yenilikçi ürünlerin, inovatif tasarımlarla sergilendiği ve onlarca farklı ülkeden gelen katılımcılara sunulduğu fuar, oldukça geniş bir ürün skalasına sahip. Fuarın katılımcı profili ve geçmiş yıllarda yarattığı iş hacmi ise, ev ve züccaciye fuarının önemini daha iyi gösteriyor.

Zuchex katılımcı profili

İstanbul züccaciye fuarı, farklı sektörlerden geniş bir katılımcı profiline sahip. Ev eşyalarında yenilikçi tasarımlara sahip ürünlerin yer aldığı Zuchex, Türkiye züccaciye fuarları içinde en önemli organizasyonlar arasında bulunuyor. Fuarın genel katılımcı kitlesine bakıldığında, ön plana çıkan gruplar şu şekilde:

 • Kurumsal şirketlerin satın alma personelleri
 • E-ticaret şirketleri
 • Zincir mağazaların satın alma personelleri
 • Perakende ve toptan ticaret şirketleri
 • Organizasyon şirketleri
 • Tasarım şirketleri
 • İthalat ve ihracat şirketleri

Hediyelik eşya şirketleri

Zuchex, oldukça geniş bir katılımcı profiline sahip olmasıyla, ev ve mutfak eşyaları alanında faaliyet gösteren her segmentte şirkete hitap ediyor. 100 bin metrekarelik bir alanda düzenlenecek olan fuarda, 2022 yılında 650 katılımcı beklenirken, 37 bin profesyonelin ziyaretçi olarak geleceği tahmin ediliyor. Katılımcıların, 7 bininin ise yurt dışından olacağı bekleniyor.

Geçtiğimiz sene 142 ülkeden 36 binin üzerinde profesyonelin ziyaret ettiği fuarda, 650 katılımcı şirket yer aldı ve 1 milyar doların üzerinde iş hacmi yaratıldı. Zuchex 2022, bu anlamda sektörün en ciddi B2B fuarları arasında.

Fuar standı ve proje yönetiminde HES Design çözümlerine güvenin

Zuchex 2022’de markanızı ön plana çıkarmak mı istiyorsunuz? On binlerce ziyaretçinin, markanıza dair değerlendireceği ilk nokta, fuar standınız olacak.

Ahşap standlar başta olmak üzere, birçok farklı konseptte profesyonel stand tasarımı-proje yönetimi hizmeti sunuyoruz. HES Design olarak, fuarcılık alanındaki 15 yılı aşkın deneyimimizle, anahtar teslim fuar standı çözümleri ile markanızın fuarlardan en iyi dönüşü almasını sağlıyoruz.

Referanslarımız ve hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Avrasya’nın En Büyüğü: Üretim Teknolojileri Fuarı MAKTEK Avrasya, 7. Kez Kapılarını Açacak
İstanbul ve Moskova’da Düzenlenecek Gıda Fuarlarına Geri Sayım Başladı
This site is registered on wpml.org as a development site.