Blog

Mobilya ve Kağıt Sektörü 2023’te Bu Fuarlarda Buluşacak

Mobilya ve kağıt endüstrisi, birçok sektörle ilişkili önemli bir alanı kapsıyor. Mobilya sektörü, 2022 yılında 4,7 milyar dolarlık ihracatla bir rekora imza attı. Türkiye, üretim ve ihracat noktasında dünyada ilk 10’da yer alıyor. Kağıt sektörü ise, küresel olarak 12 milyar dolarlık aktif büyüklüğü ile dünya çapında önemini koruyor. Kağıt ve mobilya endüstrisi, bu yıl içinde dört önemli fuarda buluşacak. 

INTERMOB, SICAM, PAPERWORLD ve WOODEX fuarları mobilya, kağıt şirketleri için ciddi ihracat olanakları sunuyor. Peki fuarlara dair neler biliyoruz?

INTERMOB

İstanbul orman ürünleri ve ahşap teknolojileri fuarı INTERMOB, 30 Eylül – 3 Ekim tarihleri arasında İstanbul TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek. Bu yıl 25. kez düzenlenen İstanbul Mobilya Fuarı, geniş kapsamıyla ön plana çıkıyor ve uluslararası kimliğiyle, yurtdışından yeni iş bağlantıları arayan ihracatçılara hitap ediyor. Fuarda ön plana çıkacak ürün grupları şöyle:

  • Ahşap, orman ürünleri ve malzemeleri
  • Mobilya aksesuarları
  • Kimyasal malzemeler
  • Oturma grubu, yatak üretimi
  • Döşemelik kumaş

Ziyaretçi profili de geniş olan INTERMOB, mobilya üreticilerinin yanı sıra mimar, mühendisler, inşaat ve kimya firmaları, hırdavat firmaları, ekipman ve makine üreticileri tarafından da takip ediliyor.

SICAM

İtalya mobilya teknoloji ürünleri ve aksesuarları fuarı SICAM, 17-20 Ekim tarihleri arasında İtalya Pordedone’de düzenlenecek. Mobilya endüstrisi için önemli etkinlikler içinde yer alan İtalya mobilya teknolojileri fuarı SICAM fuarında kompozit malzemeler, bağlantı elemanları, mobilya cepheleri, boyalar, deri ve ağaç işleri, ağaç ve kereste işleme gibi geniş ürün grupları yer alıyor. Fuarda ayrıca kilit, vernik, yüzey işleme teknolojileri de yer buluyor. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen uluslararası mobilya yan sanayi aksesuar fuarında, 600’ün üzerinde katılımcı firma ve 100’den fazla ülkeden, 8 bini aşkın profesyonel ziyaretçi yer aldı.

PAPERWORLD

PAPERWORLD Middle East, 21-23 Kasım tarihleri arasında Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde düzenlenecek. Geniş ürün yelpazesinin yanı sıra, kağıt sektöründe son yeniliklerin de yer alacağı Dubai kağıt ürünleri fuarı, Türk kağıt şirketleri için önemli iş fırsatları sunuyor. 10 binin üzerinde sektör profesyonelinin beklendiği fuarda, 35’ten fazla ülkeden 200’ün üzerinde katılımcı yer alacak. Bu anlamda PAPERWORLD ofis malzemeleri ve kırtasiye fuarı, sektör profesyonellerinin ajandasındaki önemli etkinliklerden. 

WOODEX

Rusya ağaç işleme ve mobilya teknolojileri fuarı WOODEX, 28 Kasım-1 Aralık tarihleri arasında Rusya’nın başkenti Moskova’da düzenlenecek. Ağaç işleme ürünler alanında, dünyanın birçok bölgesinden üreticiler ve potansiyel alıcılar fuarda buluşacak. 18 bin metrekarenin üzerinde alanda gerçekleşecek WOODEX’te, bu yıl 18 ülkeden 230’un üzerinde katılımcı bekleniyor. Fuarı ayrıca, 6 bine yakın profesyonelin ziyaret edeceği tahmin ediliyor. 

Mobilya ve kağıt fuarlarında yerinizi alın

Fuarlar, firmalar için ürün ve hizmetlerini yeni alıcılara ulaştırmak adına kritik bir role sahip. Ancak yüzlerce potansiyel rakibin yer aldığı fuarlarda, gerek stand tasarımı gerek diğer konularda, bir adım önde olmak avantaj sağlıyor. Dubai fuar standı, İtalya fuar standı veya Rusya fuar standı arayışınız mevcutsa, HES Design olarak sektörde 15 yılı aşkın tecrübemizle hizmet veriyoruz. 

Ahşap fuar standı ve diğer stand proje uygulama hizmeti seçeneklerimizle, markanızın kimliğini yansıtan profesyonel standlar inşa ediyoruz. HES Design hizmetleriyle ilgili bilgi almak için bize mail veya telefonla ulaşabilirsiniz:

  • Anahtar teslim stand hizmeti
  • Fuar stand proje yönetim hizmeti
  • Fuar stand tasarım hizmeti
Gıda Sektörü Almanya Fuarlarında Buluşacak: FI Europe, ISM Köln ve Prosweets Köln
Plastik Ambalaj Sektörü PUTECH EURASIA, PLAST EURASIA ve ARABPLAST Fuarlarında Buluşacak
This site is registered on wpml.org as a development site.