Blog

Lojistik ve Taşımacılık Fuarlarındaki Yenilikler, Sektörün Geleceğini Belirleyecek

Taşımacılık ve lojistik sektörü, iş hacminin giderek artmasına karşın rekabetin de bir o kadar yükseldiği bir alan. Stratejik planlamanın en önemli konu olduğu lojistik alanında, dijitalleşme ve teknolojik altyapıların entegrasyonu, yeni pazarlar yaratma ve optimizasyon süreçleri çok önemli. Dünyanın lojistik kavşağı konumundaki Türkiye, taşımacılık ve lojistik alanında en önemli noktalardan biri. 2021 yılında 4,9 trilyon dolarlık büyüklüğe sahip olan lojistik sektörünün, 2027 yılında 6,55 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Bu ciddi büyüme, operasyonel mükemmelliğe ulaşmayı başarmış, yeni iş fırsatları yaratmış firmalar için ciddi fırsatlar sunuyor.

Küresel iş bağlantılarının önemli olduğu lojistik sektöründe, yeni iş ilişkilerine adım atmak, sektördeki yenilikleri keşfetmek için lojistik fuarları son derece önemli. Hava, deniz, karayolu ve demiryolu üzerinde hibrit lojistik hizmeti sunan dünya devi markaların yanı sıra, lojistik şirketleri için profesyonel altyapı çözümleri sunan yan sektörden şirketlerin yer alacağı fuarlar, işini bir adım öteye taşımak isteyen markalara hitap ediyor. Peki önümüzdeki dönemde hangi lojistik fuarları ön planda olacak?

Türkiye’de ve dünyada, şirketler için önemli fırsatlar barındıran lojistik fuar etkinlikleri mevcut.

Lojistik fuarları

InnoTrans 2022

Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenen bir ulaşım teknolojisi fuarı olan InnoTrans, uluslararası ticaret alanında önemli etkinliklerden biri. İki yılda bir düzenlenen InnoTrans 2022’de demiryolu teknolojisinin yanı sıra toplu taşıma çözümleri, tünel inşaatı gibi alanlarda faaliyet gösteren şirketler yer alıyor. Tank vagonlarına ek olarak yüksek hızlı trenlerin de sergilendiği fuarda 3500 metrelik ray üzerinde, yeni nesil ulaşım çözümleri sergileniyor.

Messe Berlin tarafından organize edilen fuar, 20-23 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. 13. düzenlenecek olan InnoTrans, toplu ulaşım, demiryolu çözümleri gibi alanlarda ve ilişkili yan sektörlerde faaliyet gösteren firmalar için önemli etkinliklerden. 149 farklı ülkeden katılımcının beklendiği fuarda, özel taşımacılık şirketlerinin yanı sıra inşaat şirketleri, maden, jeoloji şirketleri, ar-ge firmaları, taşımacılık endüstrisi yöneticileri ve kamu görevlileri yer bulacak.

Transport Logistic 2023

Transport Logistic, taşımacılık sektörünün en önemli etkinliklerinden biri. Lojistik endüstrisinde mobilite, tedarik zinciri yönetimi ve bilgi teknolojileri gibi alanlara odaklanılan bir fuar olan Transport Logistic, Almanya’nın Münih şehrinde 1978 yılından bu yana düzenleniyor. Küresel lojistik endüstrisinin en önemli etkinliklerinden olan Transport Logistic, sektörde yenilikçi ürün ve hizmetlerin yanı sıra teknolojik altyapıların da tanıtıldığı bir fuar.

9-12 Mayıs 2023  tarihleri arasında Messe Münih’te düzenlenecek olan fuar, lojistikte it konusunda en önemli etkinliklerden biri. Almanya fuarları arasında, lojistik ve taşımacılık sektöründeki yeniliklerin takibe değer olduğu Transport Logistic, düzenlenen son fuarda 63 ülkeden 2374 şirketin katıldığı bir etkinlikti. 125 ülkeden 64 binin üzerinde ziyaretçinin yer aldığı fuar, 125 metrekarelik bir alanda düzenlendi.

Air Cargo Munich 2023

Hava kargo endüstrisinin en önemli etkinliklerinden biri olan Air Cargo Münich, taşımacılık endüstrisinin kalbi konumundaki hava kargo çözümlerine odaklı bir etkinlik. Lojistik süreçlerine ek olarak fuarda mobilite ve bilgi teknolojileri, tedarik zinciri yönetimi alanında faaliyet gösteren şirketler yer buluyor. Pandemi süreciyle birlikte 2021 etkinliği iptal edilen Air Cargo Munich, geçtiğimiz yıl online olarak düzenlendi.

Almanya’nın Münih şehrinde, 9-12 Mayıs 2023 tarihlerinde düzenlenecek olan fuar, daha önce düzenlenen etkinlikte 60’ın üzerinde firma yer aldı. Katılımcı profilinin 125 farklı ülkeden olduğu fuar, bu yönüyle hava taşımacılığı ve ilişkili sektörlerde faaliyet gösteren şirketler için, uluslararası iş fırsatları yaratma gücüne sahip. Lojistikte inovasyonun yanı sıra, lojistikte IT alanında hava kargo odaklı bir fuar olan Air Cargo Munich, sektörün en etkili fuarlarından.

Logitrans İstanbul 2022

Türkiye’de düzenlenen lojistik fuarları içinde en önemli etkinliklerden olan Logitrans İstanbul, 16-18 Kasım 2022 tarihleri arasında İstanbul’da düzenleniyor. EKO MMI Fuarcılık tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenen İstanbul lojistik fuarı, bu yıl 15. kez düzenlenecek. Fuara katılan şirketler ve ziyaretçiler içinde, Avrupa ve Orta Doğu ülkelerinin de dahil olduğu 18 farklı ülkenin yer aldığı etkinlik, uluslararası iş bağlantıları için en önemli sektörel duraklardan.

2021 yılındaki fuarda, 10 binin üzerinde ziyaretçinin geldiği Logitrans İstanbul, taşımacılık ve lojistik alanında faaliyet gösteren şirketler için ciddi iş potansiyelleri sunuyor. Yük taşımacılığı ve lojistik hizmetlerin yanında, fuarda yük taşıma ekipmanları, e-iş ve telekom çözümleri, bilgi teknolojileri altyapıları ve intralojistik gibi alanlar öne çıkacak. Lojistik teknolojileri ve tedarik zinciri alanındaki önemli yerli fuarlardan olan Logitrans İstanbul, iş ağını genişletmek isteyen şirketlerin tercihi.

Yurt içi ve yurt dışı fuarlarda stand tasarımı ve proje yönetiminde bize güvenin!

HES Design olarak, yurt içi ve yurt dışı fuar etkinliklerinde, markalar için 360 derece bir hizmet sunuyoruz. Almanya fuarlarında yer almak isteyen şirketler için, Almanya fuar standı hizmetinin yanı sıra birçok ülkede, fuar standı tasarımı ve proje yönetimi alanında profesyonel çözümler sağlıyoruz. Türkiye ve Almanya ofislerimiz üzerinden, 15 yıllık deneyimimiz ve yüzlerce kurumsal müşterimizle fuar stand tasarımı, proje yönetimi, montaj ve lojistiği gibi akla gelebilecek her adımda yanınızdayız.

İş hacminizi artıracak fırsatlar sunan fuarlarda, gözünüzün arkada kalmayacağı operasyonları, HES Design olarak disiplinli bir şekilde yönetiyoruz. Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Otomotiv sektörünün gözü Automechanika Frankfurt ve Dubai fuarlarında olacak
Yapı Sektörünün Gözü Alüminyum ve Çelik Fuarlarında Olacak
This site is registered on wpml.org as a development site.