Blog

Lojistik devlerinin Türkiye’ deki buluşma noktası: Logitrans 2022

Asya ve Avrupa’nın lojistik üssü konumundaki Türkiye’de düzenlenen ve bölgenin en önemli lojistik fuarlarından biri olan Logitrans Turkey 2022, bu yıl da sektörü buluşturacak.

16-18 Kasım 2022’de İstanbul’da düzenlenecek fuar, EKO MMI Fuarcılık tarafından organize ediliyor. Lojistik fuarı, Dr. Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde düzenlenecek.

Lojistik sektörü Türkiye için neden önemli?

Türkiye’nin son 15 yıllık süre içinde, kamu altyapı yatırımlarının en çok odaklandığı noktalardan biri lojistik oldu. Kara, hava, deniz ve demiryolu lojistik çözümlerine eşlik eden hizmet kalitesi ve çeşitliliği, Türk lojistik ve taşımacılık şirketlerini ön plana çıkardı. Asya, Afrika ve Avrupa arasında bir kavşak misyonuna sahip Türkiye’de, bir lojistik köprüsü konumunda.

2019 TÜİK verilerine göre, Türk lojistik sektörünün büyüklüğü 510 milyar TL’nin üzerinde. Gayri Safi Yurtiçi Hasıla’nın yüzde 10’undan fazlasını kapsayan bu büyüklük, lojistik sektörünün önemini gösteren en önemli veri. Ticari faaliyetlerin büyümesine ve hızlanmasına eşlik eden lojistik, büyüyen ekonominin de en önemli lokomotifi.

Üç tarafı denizlerle çevrili ve Avrupa, Orta Doğu, Kafkas bölgelerine açılan bir kapı konumunda olan Türkiye için, 2021 yılı pazar büyüklüğü 5 trilyon dolara yaklaşan küresel lojistik pazarı ciddi fırsatlar vaat ediyor.

Türkiye lojistik fuarı Logitrans Turkey 2022, uluslararası katılımcı kimliği ile, bu fırsatların ön planda olacağı bir organizasyon.

Bir bakışta Logitrans Turkey: Katılımcı şirket ve ziyaretçi profili

2021 yılında gerçekleştirilen Logitrans Turkey, pandeminin ardından gerçekleşen ilk lojistik fuarı olması bakımından dikkat çekmişti. Lojistik sektör liderlerinin yer aldığı fuar, geçen sene 18 farklı ülkeden 122 şirketi ağırladı. Lojistik fuarına ilgi gösteren ülkeler içinde Almanya’nın yanı sıra Fransa, İtalya, Mısır, Çin ve Hollanda yer aldı.

B2B iş fırsatlarının, yeni bağlantıların kurulduğu fuar geçtiğimiz sene 10.000’in üzerinde ziyaretçi çekti. Pandemi şartlarına yoğun katılımla dikkat çeken Logitrans Turkey 2022, önemli network fırsatları sağladı. EKO MMI Fuarcılık & Messe Munich ortaklığı ile organize edilen fuarda bu yıl, pandemi etkisinin azalması ile daha yüksek katılımcı sayısı bekleniyor.

Fuarda ön planda olacak hizmet alanları

Lojistik fuarları içinde, Avrasya bölgesinin en önemli etkinliği olan Logitrans Turkey’de taşımacılık ve nakliye çözümlerinin yanı sıra, BT altyapıları gibi önemli alanlarda faaliyet gösteren şirketler de yer alacak. Fuarda öne çıkan ürün ve hizmet grupları şöyle:

  • Yük taşımacılığı ve lojistik
  • Yük taşıma ekipmanları
  • IT, telematik, e-iş süreçleri ve telekomünikasyon
  • İntralojistik ve malzeme akışı

Fuarda bu hizmet gruplarının yanı sıra, demiryolu kargo, hava kargo ve kamyonet kargo sürecine odaklı özel alanlar da olacak.

HES Design ile lojistik fuarında markanızı öne çıkarın

Logitrans resmi stand partneri HES Design olarak, Logitrans Turkey 2022’de yer almak isteyen markalar için, stand tasarımı ve uygulamasının yanı sıra, proje yönetiminde en iyi çözümleri sunuyoruz. Fuar standı uygulamalarında, 15 yılı aşkın deneyimimizle Türkiye’de ve dünyada birçok önemli fuarda birçok marka ile çalıştık.

Fuar stand tasarım hizmeti kapsamında fuar şartnamesine uygun konseptte, markanın kimliği ile uyumlu ve ziyaretçilerin ilgisini çekecek tasarımları hayal ediyor, uyguluyor ve projenin her adımını yönetiyoruz. Anahtar teslim fuar standı çalışmalarını yurtiçi lojistik fuarları ve yurt dışı fuarlarda, profesyonel çözüm ortaklarımızla yürütüyoruz.

Lojistik sektöründe HES Design’ı tercih eden markalar ise şöyle:

  • Arkas Lojistik
  • Lufthansa Air Cargo
  • DSV Hava ve Deniz taşımacılığı
  • Ulusoy Sealines
  • Hizmet İhracatçıları Birliği

Siz de lojistik fuarında dikkat çekici bir fuar standı ile öne çıkmak ve markanızı en iyi şekilde temsil etmek istiyorsanız, bize ulaşın!

2022’de Düzenlenecek Ambalaj Fuarları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
Otomotiv sektörünün gözü Automechanika Frankfurt ve Dubai fuarlarında olacak
This site is registered on wpml.org as a development site.