Blog

İtalya bu yıl 3 önemli sanayi fuarına ev sahipliği yapacak

İtalya’da bu yıl 3 farklı sektörü yakından ilgilendiren önemli fuarlar gerçekleşecek. Türkiye’nin pazarda söz sahibi olduğu çelik, plastik ve seramik alanlarında yapılacak bu fuarların önceki yıllarda olduğu gibi yine büyük bir ilgi görmesi bekleniyor. 

Yıllık pazar büyüklüğü 1 trilyon dolara yaklaşan demir çelik sektörünün yanı sıra, Türkiye’nin Avrupa’nın lider ülkeleri içinde yer aldığı plastik sektörü İtalya fuarlarında buluşacak. Made in Steel, Plast ve Cersaie fuarlarına ve sunduğu olanaklara bakalım.

MADE IN STEEL 2023

Made in Steel 2005 yılından itibaren Siderweb tarafından organize edilen ve çelik sektörünün lider fuarlarından birisi konumuna gelmiş durumda.

2021 yılında pandeminin etkisine rağmen 10.000 metrekarelik fuar alanında 184 katılımcı ve 68 ülkeden toplam 13.505 ziyaretçi ağırlandı. Bunun yanında yüzlerce basın mensubu katılırken, dijital etkinlikte 134.000’den fazla ziyaretçi yer aldı. İtalya uluslararası çelik endüstrisi fuarı, Fiera Milano Rho’daki 22. ve 24.Salonlarda 14.500 metrekareden fazla bir alanda yapılacak.2023 İtalya uluslararası çelik endüstrisi fuarı Milano şehrinde sektörü buluşturacak. Fuarda öne çıkan detaylar şöyle:

 • Dünyanın en önemli çelik fuarlarından 
 • 68 ülkeden tam 13.500’ü aşkın ziyaretçi 
 • 14 Bin metrekareyi aşkın fuar alanı

PLAST 2023

İtalya uluslararası plastik ve kauçuk endüstrisi fuarı Milano şehrinde yapılacak. Her 3 yılda bir düzenlenen bu fuar 2018 yılındaki etkinliğinin ardından pandemi nedeniyle 2021 yılında yapılamamıştı.

2023 yılında gerçekleşecek olan bu fuar 5-8 Eylül tarihleri arasında İtalya fuarları programında yer alacak.

2018 yılı verilerine göre 117 ülkeden 63.000’den fazla ziyaretçiye ev sahipliği yapan İtalya plastik işleme, imalat ve geri dönüşüm makinaları fuarına katılımcıların %5.5’i Türkiye’den oldu. Bu oran Türkiye’yi katılımcı ülkeler arasında 4. sıraya sokmuştu. Türkiye plastik sektöründe Avrupa’da 2. dünyada ise 8. sırada yer alıyor. Bundan dolayı sektör temsilcilerimiz fuarda büyük ilgi görecek. Plast fuarında öne çıkacak ürün grupları şöyle:

 • Plastik ve kauçuk endüstrisi için hammadde
 • İşleme makineleri
 • Kalıplar
 • Geri Dönüşüm ve atık yönetimi 
 • Üretilmiş satışa hazır ürünler 

Milano plastik fuarı hem geniş ürün skalası hem de sektörde yarattığı önemli etkiyle, bu yıl da endüstrinin ilgi odağı olacak. 

CERSAIE 2023

İtalya seramik ve banyo mobilyaları fuarı CERSAIE 25-29 Eylül 2023 yılında Bologna şehrinde gerçekleşecek. Her yıl gerçekleşen bu fuarda 2022 yılında 140.000 metrekare alanında 240’ı yurt dışından olmak üzere tam 624 katılımcıya ev sahipliği yapan fuar, ciddi ilgi görmeyi başardı. Bologna banyo mobilya ve seramik fuarı 44.215’i 154 farklı ülkeden üzerinden olmak üzere tam 91.296 ziyaretçiyi ağırladı. Bologna banyo mobilya ve seramik fuarı, banyo mobilyaları, seramik sektöründe faaliyet gösteren firmalar için önemli iş olanakları sunacak. 

Sektörde Avrupada 3. Dünyanın ise 9. büyük üretici olan Türkiye için, banyo ve seramik fuarı ciddi fırsatlar barındırıyor. 

İtalya fuarlarında siz de yer alın

Bir fuarda stand tasarım ve uygulamaları konusunda profesyonel hizmet almak sizi rakiplerinizden ayırarak, markanızı ön plana çıkaracaktır. HES Design olarak 15 yılı aşkın tecrübemizle Türkiye ve yurt dışında sayısız markaya yüzlerce fuarda stand tasarımı ve uygulaması hizmeti verdik. İtalya Milano-Bologna fuar standı hizmeti arayışınızda da size profesyonel olarak hizmet vermeye hazırız.  Sizlere sunabileceğimiz hizmetleri inceleyin:

 • Fuar stand proje yönetim hizmeti
 • Fuar stand uygulama hizmeti
 • Anahtar teslim fuar stand hizmeti
 • Fuar stand tasarım hizmeti
 • Fuar lojistiği

Bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

Birleşik Krallık Fuarları Plastik, Hidroelektrik ve Denizcilik Endüstrisine Yön Verecek
Rusya ve Kazakistan’da 2023 Fuarları: Hangi Sektörlere Hangi Fırsatları Sunuyor?
This site is registered on wpml.org as a development site.