Blog

İstanbul’da İki Yenilenebilir Enerji Fuarı Düzenleniyor: Solarex ve Solar İstanbul

Dünyada hızla artan nüfus ve kısıtlı enerji kaynaklarının hızla tükenmesi, temiz enerji kaynaklarının ön plana çıkmasına neden oldu. Yapılan araştırmalar, 2035 yılına geldiğimizde 1998 yılında tüketilen enerjinin iki katını, 2055 yılında ise üç katını kullanacağımızı gösteriyor. Tüketimdeki bu artışa karşın petrol, doğalgaz, nükleer ve kömür gibi geleneksel enerji kaynaklarında arz aynı ölçüde artmıyor. Öte yandan ciddi bir çevre kirliliği sorunu mevcut ve her gün “iklim krizine” bir adım daha yaklaşıyoruz.

Türkiye, yenilenebilir enerji alanında dünyada önemli bir noktada. 2020 verilerine göre Türkiye, 333 santral ile Avrupa’da 5., dünyada ise 12. sırada. Genel enerji kullanımında ise yenilenebilir enerji yüzde 10’a yakın bir seviyede.

İstanbul’da önümüzdeki aylarda düzenlenecek Solar İstanbul ve Solarex fuarları, yenilenebilir enerji sektörünü buluşturacak. Peki fuarlar hangi fırsatları sunuyor?

Solar İstanbul

Yenilenebilir enerji fuarı Solar İstanbul, 15-17 Mart tarihleri arasında İstanbul’da, Viaport Marina’da düzenlenecek. Yenilenebilir enerji sektöründeki son trendlerin ve inovasyonların ön plana çıktığı Solar İstanbul fuarı, Türkiye dışında birçok farklı ülkeden katılımcıyı da ağırlayacak. Bu nedenle etkinlik, yurt dışı iş bağlantıları kurmak isteyenler için önemli bir alan sunuyor.

Solar İstanbul fuarında, yenilenebilir enerjinin ilişkili olduğu birçok farklı sektöre ilişkin firmalar da bulunacak. Fuarda öne çıkacak ürün ve hizmet alanları şu şekilde:

 • Solar panel, inverter ve kablo konnektör üretimi
 • Elektrikli araç şarj hizmetleri
 • Blokzinciri uygulamaları
 • Enerji yönetimi
 • Enerji verimliliği
 • Enerji sektörü yazılımları
 • Elektrikli ulaşım araçları
 • Enerji sektörü startupları

Kapsam genişliği açısından bakıldığında Solar İstanbul, hem firmalar hem de enerji sektörüyle bağlantı kurmak isteyen profesyoneller için önemli bir etkinlik.

Solarex 2023

Solarex 2023, 6-8 Nisan 2023 tarihleri arasında IFM Istanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Güneş enerjisi fuarları içinde geniş kapsamı ve yüksek katılımcı kitlesi ile öne çıkan etkinlik, bu yıl 15. kez düzenlenecek.

Solar teknolojiler fuarı, enerji depolama başta olmak üzere güneş enerjisine dair birçok ürün ve hizmeti barındırıyor. Düzenlenen son etkinlik, Türkiye’den ve dünyadan önemli firmaların katıldığı bir organizasyon oldu. 212 katılımcı firmanın dahil olduğu Solarex’te, firmaların 43’ü yurt dışından geldi. Fuarın katılımcı sayısı ise 33 bini geçti.

Enerji sektöründe üretici, tüketici, satın almacı ve üsy düzey temsilcilerin buluşacağı Solarex’te öne çıkan ürün grupları şu şekilde:

 • Fotovoltaikler
 • Termal teknolojileri
 • Montaj sistemleri
 • Depolama tankları
 • Güneş termal santralleri
 • Havalandırma, soğutma ve bina entegre çözümleri

Son etkinlikte 5 binin üzerinde yurt dışı ziyaretçisi ağırlayan Solarex, Türk enerji firmaları için uluslararası iş bağlantıları noktasında çok önemli bir pozisyonda.

Solarex ve Solar İstanbul’da profesyonel fuar standı hizmeti

On binlerce katılımcının ve yüzlerce firmanın yer aldığı fuarlarda, markanızı öne çıkaracak en önemli öğelerin başında etkili bir fuar standı geliyor. Fuar stand tasarım hizmeti alanında deneyim sahibi bir marka olarak, tasarım dışında fuar stand uygulama hizmeti de sunuyoruz.

İstanbul güneş enerjisi fuarları Solar İstanbul ve Solarex’te markanızı en iyi şekilde temsil etmek için, anahtar teslim fuar stand hizmeti sürecinde bugüne kadar yüzlerce markanın çözüm ortağı olan HES Design ile yola çıkabilirsiniz.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Avrasya'nın En Büyük Demiryolu Fuarı: Eurasia Rail İstanbul
Enerji Sektörü WFES ve Petroleum Fuarlarında Bir Araya Gelecek
This site is registered on wpml.org as a development site.