Blog

İstanbul ve Moskova’da Düzenlenecek Gıda Fuarlarına Geri Sayım Başladı

Gıda ve içecek sektörü, insanlar için sürdürülebilir, sağlıklı bir beslenme adına oldukça önemli bir işleve sahip. Türkiye ekonomisi için de oldukça önemli bir yere sahip olan gıda sektörü, tarımsal üretimin yanı sıra gıda işleme gibi birçok süreçle bağlantılı bir dünya.

Gıda güvenliği ve akıllı tarım gibi yaklaşımların, organik beslenme gibi tüketici eğilimlerinin ortaya çıktığı gıda alanında, şirketler değişen pazar koşullarına uygun bir şekilde iş hacmini artırmak için çalışıyor. Uluslararası gıda fuarları, bu amaca sahip şirketler için en önemli duraklardan. Gıda üretimi ve işlenmesi sürecinde, Avrupa ve Orta Doğu pazarları için bölgesel bir üs olarak öne çıkan Türkiye’de, sektörde payını artırmak isteyen şirketler için birbirinden önemli üç gıda fuarı yaklaşıyor.

CNR Food İstanbul 2022

Gıda ve içecek ürünleri ile, gıda işleme teknolojilerine odaklanmış CNR Food İstanbul 2022, 31 Ağustos ile 3 Eylül tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. İTF İstanbul Fuarcılık tarafından düzenlenen organizasyon, Türkiye’de 400 milyar dolara ulaşan gıda sektörünün en önemli duraklarından biri olarak öne çıkıyor.

CNR Food İstanbul, geçmiş yıllarda düzenlenen fuarlarda dünyanın birçok ülkesinden önemli katılımcıların yer aldığı ve ciddi iş anlaşmalarının yapıldığı bir fuar olmasıyla da biliniyor. Fuar verilerine göre, CNR Food İstanbul’da geçtiğimiz senelerde fuarda 20’den fazla ülkeden, 2 binin üzerinde marka yer aldı. Fuarda yapılan iş anlaşmalarının hacminin 1 milyar doların üzerinde olduğu ifade ediliyor. Rusya, Fransa, İran, Irak, Polonya ve Özbekistan başta olmak üzere birçok ülkenin ilgi gösterdiği CNR gıda fuarı, 2022’de de ciddi iş fırsatları sunacak.

Worldfood İstanbul 2022

Gıda dünyasının Türkiye buluşması sloganına sahip Worldfood İstanbul 2022, 1-4 Eylül tarihleri arasında TÜYAP Fuar & Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Uluslararası gıda fuarı, perakendecilerin yanı sıra toptancılar, süpermarketler ve gıda-içecek alanında faaliyet gösteren diğer şirketleri ağırlayacak.

Hyve Group tarafından organize edilen İstanbul gıda fuarı, geçmiş yıllarda ciddi bir katılımcı kitlesi ağırladı. TÜYAP gıda fuarının önceki yılın sonuç raporuna bakıldığında, 129 ülkeden 22 bin 800 ziyaretçi Worldfood İstanbul’u ziyaret etti. Katılımcıların yüzde 23’ü Türkiye dışından gelirken, 179 davetli satın almacı da fuarda yer aldı. Bu yıl 30.’su düzenlenecek olan gıda teknolojileri fuarı Worldfood İstanbul 2022, Türkiye gıda fuarları içinde en önemli etkinliklerden.

Worldfood Moscow 2022

Uluslararası Moskova gıda fuarı Worldfood Moscow 2022, 20-23 Eylül tarihleri arasında Crocus Expo IEC’de düzenlenecek. Hyve’ın organize ettiği Worldfood Moscow, uluslararası gıda ve içecek fuarları içinde en önemli etkinliklerden. B2B gıda fuarı, geçmiş yıllarda yüksek bir ilgiyle karşılaştı ve ciddi iş fırsatlarının doğmasına neden oldu. Yurtdışı gıda fuarları içinde öne çıkan Worldfood Moscow, geçtiğimiz sene 1000 katılımcının yanı sıra, 20 binin üzerinde ziyaretçiyi ağırladı.

Worldfood Moscow 2022’nin Türk şirketleri için bu yıl daha önemli fırsatlar barındırdığı söylenebilir. Politik atmosferden ötürü birçok ülkenin ambargo uyguladığı Rus pazarı, Türk şirketleri için önemini artırdı. Bu anlamda Worldfood Moscow 2022, gıda ve içecek alanında faaliyet gösteren, uluslararası iş fırsatları yaratmak isteyen şirketler için çok önemli olacak.

Fuar standı tasarımı ve proje yönetiminde HES Design’a güvenin

Türkiye’de ve yurt dışında düzenlenen fuarlarda, bir markanın müşterilerle ilk temas eden yanı, elbette ki fuar standı oluyor. Ahşap fuar standı ve diğer stand çözümlerinde, en iyi dönüşü alacağınız tasarımları, profesyonel uygulamalarla ortaya koyuyoruz.

HES Design olarak hem Türkiye hem de dünyanın bir çok yerinde stand uygulama çözümlerimizle, 15 yılı aşkın süredir sektörlerinin öncü markalarına hizmet verdik. Stand tasarımının yanı sıra proje yönetimi, lojistik ve diğer alanlarda da disiplinli bir çalışma sergileyerek, markanızı bir adım öne çıkarıyoruz. Anahtar teslim fuar standı çözümleri ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Neden Katılmalısınız? Ev ve Mutfak Eşyaları Fuarı Zuchex 2022 Mercek Altında
2022’de Düzenlenecek Ambalaj Fuarları Hakkında Bilinmesi Gerekenler
This site is registered on wpml.org as a development site.