Blog

İstanbul Mobilya Fuarı Sektörü Buluşturacak: Fuarla İlgili Bilinmesi Gerekenler

Mobilya endüstrisi, Türk ekonomisinin can damarlarından biri. KOBİ’lerin yanı sıra fabrikasyon üretim yapan büyük segmentli şirketler, sektörün taşıyıcı gücü konumunda. Türkiye’de mobilya üretimi içinde en büyük paya sahip şehirler içinde İstanbul, Ankara, Bursa, Kayseri ve İzmir geliyor.

Mobilya sektörü hem ülke içinde yarattığı önemli istihdam hem de ihracat tarafındaki önemli desteği ile öne çıkıyor. Mobilya sektörünün toplam ihracat içindeki payı 2020 yılında yüzde 2’nin üzerinde gerçekleşti. Bununla birlikte son birkaç yıla bakıldığında, mobilya ihracatındaki artış yüzde 10’un üzerinde oldu. Türkiye’nin en çok mobilya ihraç ettiği ülkeler içinde Irak, Almanya, ABD, Suudi Arabistan, Fransa ve İngiltere geliyor.

Potansiyel global alıcıları ve yurt içi iş bağlantılarını çeken mobilya fuarları ise üreticiler için en önemli alanlardan biri. 2023 yılında, 24-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek İstanbul Mobilya Fuarı, sektörde bir adım öne çıkmak ve yeni iş bağlantıları yaratmak isteyen firmalar için fırsatlar sunuyor. Peki mobilya fuarları hangi potansiyelleri sunuyor?

Bir bakışta İstanbul Mobilya Fuarı 2023

IFM mobilya fuarı, İstanbul’da Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi + IFM Istanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. 24 Ocak ile 29 Ocak arasında gerçekleşecek olan etkinlik MOS Fuarcılık A.Ş. tarafından organize ediliyor.

Kendini Avrupa’ nın en büyük mobilya fuarı olarak tanımlayan organizasyon, Türkiye’de iki fuar merkezinde aynı anda düzenlenen ilk mobilya fuarı olma özelliğine de sahip. Geçmiş yıllarda çok önemli bir katılımcı kitlesini çeken fuarın 2022 istatistiklerinde öne çıkanlar şu şekilde:

 • 850 katılımcı firma
 • Yüzde 89,6 memnuniyet oranı
 • 121 bin toplam ziyaretçi
 • 135 farklı ülkeden 13.823 yurtdışı ziyaretçisi

IFM mobilya fuarı genel istatistiklerine bakıldığında, 135 farklı ülkeden 14 bine yakın profesyonelin ağırlanması, özellikle yurt dışı iş bağlantıları kurmak isteyen firmalar için mobilya fuarını öne çıkaran konular içinde yer alıyor.

Fuarda hangi ürün grupları ön plana çıkıyor?

İstanbul mobilya fuarı, sektörü 360 derece ele alan bir ürün skalasına sahip. Mobilya fuarında ön plana çıkacak olan ürün gruplarından bazıları şu şekilde:

 • Modern – modüler mobilya
 • Lüks mobilya
 • Bebek, çocuk ve genç mobilyaları
 • Yatak-baza
 • Ofis, okul ve eğitim mobilyaları
 • Mobilya aksesuarları
 • Bahçe mobilyaları
 • Mobilya kumaşları

120 bin metrekarelik bir alanda düzenlenecek olan İstanbul Furniture Fair, iç mimarların yanı sıra mobilya bayileri, ithalat-ihracat profesyonelleri, mağaza yöneticileri, endüstriyel tasarımcılar ve satın almacıları buluşturacak.

Profesyonel firma standı çözümlerimiz ile bir adım öne çıkın!

İstanbul Mobilya Fuarı’nda, yüzlerce katılımcı firma arasında öne çıkmak, markanızın ürün ve hizmetlerini potansiyel müşterilerle buluşturmak için, sektörde 15 yılı aşkın deneyimimizle HES Design olarak, anahtar teslim fuar stand hizmeti sunuyoruz ve tasarımdan proje yönetim hizmetine kadar her alanda süreci organize ediyoruz.

İstanbul fuar standı arayışınızda, fark yaratacak bir hizmet arıyorsanız ahşap stand ve diğer stand çözümlerinin yer aldığı fuar stand uygulama çalışmalarımızla ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tekstil Endüstrisi 2023 Yılında Bu Fuarlarda Buluşacak: Heimtextil, Domotex, Texworld ve İstanbul İplik Fuarı
Dünyanın En Büyük Seracılık Fuarı Growtech, Antalya’da Tarım Sektörünü Buluşturacak
This site is registered on wpml.org as a development site.