Blog

Intersolar Europe 2023 ve EIF 2023 Enerji Sektörünü Buluşturacak 

Yenilenebilir enerji kaynakları global düzeyde ilgi odağı durumda. Güneş enerjisi bu noktada en çok dikkat çeken yenilenebilir enerji kaynakları arasında gösteriliyor. Enerji sektörünün önemli ayaklarından birisi olan yenilenebilir enerjinin, 2030 yılında 3 trilyon dolarlık bir pazar büyüklüğüne ulaşması bekleniyor. 

Yeşil enerji dünyasının en önemli adımlarının atıldığı Intersolar Europe 2023 ile EIF 2023 ise sektör için en önemli etkinliklerden. Almanya ve Türkiye’de gerçekleşecek olan Intersolar Europe 2023 ile EIF 2023 fuarları, enerji sektöründe faaliyet gösteren şirketler için ciddi fırsatlar sunuyor.

Intersolar Europe 2023, 13-14 Haziran’da Münih’te 

Uluslararası solar endüstri ve teknolojileri fuarı Intersolar Europe 2023, Almanya Münih’te düzenlenecek. 13 – 14 Haziran tarihlerinde kapılarını açacak etkinlik, enerji depolama ürünleri, ölçüm teknolojileri, güneş enerjisi depolama tankları konularının öne çıkacağı bir fuar. 

Münih solar teknolojiler fuarı özelinde gerçekleşecek olan program; ziyaretçilerini yeşil enerji dünyasının kurallarını öğrenmeye davet ediyor. Almanya yenilenebilir enerji fuarı, yurtdışından ciddi bir rağbet görürken, Türk enerji şirketleri de Intersolar Europe’u çok önemsiyor. 

Türkiye EIF 2023 ile İki Ayrı Noktada Enerji Sektörünü Ağırlayacak

EIF 2023, 26-28 Nisan tarihleri arasında Gaziantep Ortadoğu Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Yurt içi ve yurt dışından yüksek oranda katılım beklenen kongrede Türkiye’nin önde gelen firmalarından katılım bekleniyor. Gaziantep güneş enerjisi kongresi 2023 yılının ses getirecek etkinliklerinden birisi olmaya aday. 

Adıyaman, Kahramanmaraş, Şanlıurfa, Diyarbakır gibi çevre illerden Sanayi ve Ticaret Odalarının ve Organize Sanayi bölgelerinin destekleri ile gerçekleştirilmesi planlanan kongre, üst düzey yöneticileri ağırlayacak. Aynı zamanda üretici firmalar ve iş yeri sahiplerini de bir araya getirecek olan fuar, verimli enerji dönüşümü konusu çerçevesinde gerçekleşecek.

Fuarın bir diğer ayağı da 15-17 Kasım’da İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. İstanbul güneş enerjisi kongresi fuarı kapsamında dikkat çekecek konu başlıkları ise şu şekilde;

 • Enerji Depolama
 • Enerji Verimliliği
 • Güneş Enerjisi
 • Rüzgar Enerjisi
 • Enerjide Dijitalleşme
 • Hidroelektrik Santraller

Kamu kurumları ve bürokratlardan akademisyenlere kadar enerji sektörü ile ilgilenen vakıf ve dernekler de dahil pek çok ziyaretçiyi ağırlayacak. Uluslararası düzeyde gerçekleşecek olan kongre ve fuar etkinliği için geniş çapta hazırlıklar gerçekleştiriliyor. 

Türkiye’nin En Büyük Karma Enerji Fuarı EIF 2023’te

Güneş enerjisi teknolojileri fuara katılacak olan ziyaretçileri neler bekliyor? Bu sorunun cevapları şu şekilde:

 • Enerji sektörünün farklı alanlarında kendini gösterme imkanı
 • Sektörde öncü firmalarla bir araya gelme ve pazarda önemli yere sahip kişilerle tanışma imkanı
 • Enerji sektörünün gidişatını yerinde tespit etme ve inceleme 
 • Potansiyel hedef kitleye ulaşma
 • Zaman kaybının en az düzeyde tutarak satış oranlarını artırma imkanı
 • Yenilikçi düşünce ile geliştirilmiş ürünleri detayları ile inceleme olanağı

Enerji Sektörünün Zirvesinde Siz de Yerinizi Alın

Enerji fuarlarında yerinizi almak için, siz de ahşap fuar standı ve diğer fuar stand uygulamaları alanında deneyimli HES Design ile yola çıkabilirsiniz. Onlarca sektörden yüzlerce firmanın yurtiçi ve yurtdışı fuarlarında stand tasarım ve uygulama alanında çözüm ortağı olan markamız, fuar etkinliklerinde yanınızda.

Profesyonel fuar stand proje yönetim hizmeti ile sürecin her aşamasını kontrol ederken, Münih fuar stand uygulama hizmeti ile dikkat çekici ve estetik stand uygulamalarını hayata geçiriyoruz. İstanbul fuar standı ya da Gaziantep fuar standı arayışınızda, anahtar teslim fuar stand hizmetini en iyi şekilde size sunuyoruz. 

HES Design hizmetleriyle ilgili bilgi almak için ulaşın…

IMM Köln 2023 ile Mobilya ve Ev Dekorasyonu Sektörü Bir Araya Geliyor!
Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı Prohunt İstanbul Kapılarını Açıyor 
This site is registered on wpml.org as a development site.