Blog

İklimlendirme, Tesisat ve Akıllı Ev Endüstrisi ISH Frankfurt’ta Buluşacak

İklimlendirme, tesisat ve su teknolojileri gelişimini hızla sürdüren akıllı ev konseptiyle önem kazanmaya devam ediyor. Binaların ısıtma ve soğutma teknolojilerindeki inovasyonlar, yenilenebilir enerji ile entegre edildikçe sürdürülebilir bir kentleşme ön plana çıkıyor. Almanya’nın Frankfurt şehrinde düzenlenecek ISH Frankfurt İklimlendirme ve Su Teknolojisi Fuarı, bu alandaki yeniliklerin ön plana çıkacağı bir etkinlik. ISH Frankfurt, aynı zamanda farklı ülkelerden gelen sektör profesyonelleri ile, önemli ihracat fırsatları da barındırıyor.

İklimlendirme, Türkiye’de de birçok büyük sanayi kuruluşunun faal olduğu bir alan. En büyük 500 sanayi şirketi içinde 8 şirket iklimlendirme alanında hizmet veriyor. Kayıtlı istihdamın da, yüzde 4’e yakını iklimlendirme sektöründe. Sektörün küresel büyüklüğü, geçtiğimiz sene 110 milyar dolar seviyesindeydi. Akıllı ev teknolojisinin yaygınlaşması ile, sektördeki büyüme sürecek.

ISH Frankfurt, iklimlendirmenin yanı sıra tesisat, yenilenebilir enerji ve su teknolojileri-sıhhi tesisat alanına yoğunlaşması ile öne çıkan bir uluslararası fuar. Peki ISH Frankfurt neler sunacak?

Bir bakışta ISH Frankfurt

Hvac fuarı ISH Frankfurt, 13-17 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. Messe Frankfurt tarafından organize edilen etkinlik, en önemli uluslararası iklimlendirme fuarları içinde yer alıyor. Fuar, geçtiğimiz yıllarda elde ettiği ciddi katılımla, katılımcı firmalar için ciddi iş olanakları yaratmayı başardı. ISH Frankfurt, 2019 yılında düzenlenen etkinlikle ilgili aşağıdaki istatistiklere sahipti:

  • 188 bin ziyaretçi
  • 2551 katılımcı firma
  • 280 bin metrekare fuar alanı
  • Yüzde 96 memnuniyet oranı
  • Yüzde 48 yurt dışından katılım oranı

Fuarla ilgili verilere bakıldığında, neredeyse iki katılımcıdan birinin Almanya dışından olması, Frankfurt fuarları içinde ISH Frankfurt’un önemini gösteriyor. 2019’da düzenlenen etkinliğe 140’tan fazla Türk şirketinin katılması da, Türkiye’de sektörün fuara ilgisini ortaya koyuyor.

ISH Frankfurt hangi sektörlere ve ürün gruplarına hitap ediyor?

Fuar, iklimlendirme ve su teknolojileri odaklı olmasına karşın, geleceğin “akıllı ev sistemlerine” dönük birçok sektöre, ürün grubuna hitap ediyor. Banyo tasarımı kapsamında lavabo, küvet, duş teknesi ve banyo armatürleri, ISH Frankfurt’ta öne çıkan ürünlerden.

Tesisat teknolojilerinin de ön planda olduğu fuarda içme suyu tesisat boruları, boru bağlantıları, atık su boruları, ısıtma suyu boruları ve gaz tesisatı boruları yer alacak gruplardan. Isıtma teknolojileri, havalandırma teknolojileri ve bu alanda gerekli ekipmanların da yer bulduğu ISH Frankfurt, onlarca sektöre hitap ediyor.

İklimlendirme teknolojileri ve yenilenebilir enerji alanındaki yenilikçi çözümlerin, trendlerin çeşitli etkinliklerle sunulacağı ISH Frankfurt, sektörün öncüsü şirketlerin ürün ve hizmetlerini sunacağı bir alan. Yabancı katılımcı oranının yüksekliği ve fuarın geniş sektörel altyapısı, ISH Frankfurt’u ilgili endüstrilerde ihracat fırsatları ile öne çıkarıyor.

Firmanızı, onlarca Türk firması ile birlikte ISH Frankfurt’ta temsil etmek istiyorsanız, HES Design olarak profesyonel stand tasarım ve uygulama çözümleri sunuyoruz.

Almanya fuarlarında HES Design yanınızda!

Almanya’da, ISH Frankfurt ve diğer yüzlerce fuarda markanızı temsil etmeyi planlıyorsanız HES Design olarak yurt dışı fuar standı çözümleri sunuyoruz. Anahtar teslim fuar stand hizmeti alanında 15 yılı aşkın deneyimimiz ile, yüzlerce markanın fuar sürecinde yer aldık. Türkiye ve Almanya ofislerimizde yer alan uzman kadromuz, dünyanın birçok ülkesindeki çözüm ortaklarımız ile fuarlardan en verimli sonucu almanızı sağlıyoruz.

Fuar stand tasarım hizmetinde markanızı öne çıkaracak, yüz binlerce katılımcının dikkatini çekecek estetik ve fonksiyonel işlere imza atıyoruz. Fuar stand uygulama hizmeti kapsamında ise, ahşap stand ve diğer stand türlerinde marka kimliğine en uygun projeleri yürütüyoruz.

Fuar süreçlerinde tasarım, uygulama ve proje yönetiminde sağladığımız hizmetlerle alakalı bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Anfaş Food Product: Gıda Sektörü Antalya’da 29’uncu Kez Bir Araya Geliyor
Ambalaj-Paketleme Endüstrisi Packaging innovations & Empack ve Paris Packaging Week’te Buluşuyor
This site is registered on wpml.org as a development site.