Blog

Hayvancılık ve Hayvan Yemi Sektörünün Buluşma Noktası: VIV Fuarları

2020 yılında 345 milyar dolarlık hayvan yemi pazarı, 2026 yılı tahminlerinde 460 milyar dolara ulaşacak. Yine aynı yıl, 189 milyar dolara yakın pazar büyüklüğü ile tavukçuluk, hem ciddi büyüme potansiyeli hem de sürdürülebilir ve sağlıklı bir yaşam için önemini koruyor.

Hayvan yemi ve hayvancılık alanında faaliyet gösteren firmalar için, pazardan pay alabilmenin en önemli araçlarından biri, uluslararası etkinliği olan fuarlarda boy göstermek. Dünyanın en büyük hayvancılık ve hayvan yemi fuarları arasında gösterilen VIV fuarları bunun için en doğru adreslerden biri. Dünya Fuar Organizasyonları Birliği (UFI) kalite onayına sahip VIV fuarları, sektör paydaşları ve potansiyel kurumsal müşteriler için bir buluşma alanı. Peki VIV fuarları, hangi alanlarda faaliyet gösteren firmalar için tercih edilebilir? 31 Mayıs-2 Haziran tarihleri arasında Hollanda’nın Utrecht şehrinde düzenlenecek olan VIV Europe 2022, oldukça geniş bir katılımcı profili içeriyor.

VIV fuarlarında hangi alanlarda faaliyet gösteren şirketler var?

Beyaz et odaklı bir hayvancılık-hayvan yemi fuarı olan VIV’de, yalnızca hayvancılık alanında faaliyet gösteren firmalar değil, aynı zamanda yan sektörlerden de birçok marka yer alıyor. Bu da, tüm katılımcılar için yeni iş bağlantıları kurma fırsatı sunuyor. VIV Fuarları’nda yer alan firmaların faaliyet alanlarından bazıları şu şekilde:

 • Tavukçuluk sektörü için gereçler ve entegrasyon araçları
 • Tavukçuluk yem hammaddesi ve katkı maddeleri ile, üretimde kullanılabilecek makineler
 • Veterinerlik araçları, hayvancılıkta kullanılacak ilaçlar
 • Yem sektörü odaklı paketleme ve lojistik çözümleri
 • Temizlik ve hijyen gereçleri
 • Çiftlikler için laboratuvar ve analiz ekipmanları
 • Hayvancılık odaklı sigorta ve bankacılık çözümleri

Bu yıl Hollanda’da düzenlenecek VIV Europe 2022’ye geldiğimizde, kümes hayvanları ve yem endüstrisinden birçok önemli markanın fuarda boy göstermesi bekleniyor. 2022’nin teması olan sürdürülebilir gıda alanında yem, yetiştirme, çiftçilik, sağlık ve beslenme, yumurta ve kesim alanında tedarik zincirinin her aşamasından uzman markalar katılımcılar arasında. VIV Europe katılımcı profili şu şekilde özetlenebilir:

 • Beslenme uzmanları
 • Gıda perakendecileri
 • Hayvancılık ekipman üreticileri
 • İthalat ve ihracat şirketleri
 • Çiftlik sahipleri ve çalışanları
 • Yem ve yem katkı maddesi üreticileri

VNU Exhibitions Europe tarafından düzenlenen ve Dünya Fuarcılar Birliği’nin üyesi olan VIV Europe, Avrupa’nın yanı sıra Orta Doğu ülkelerinden de beyaz et ve yem sektöründe faaliyet gösteren birçok şirketin dahil olacağı bir ortam.

Kimler katılıyor? VIV Europe fuarının katılımcı profili

Hem üretim hem de hizmet sektöründen birçok paydaşın yer aldığı VIV Europe katılımcı kitlesi arasında çiftçiler ilk sırada yer alıyor. Buna ek olarak kamu görevlileri ve toptancılar, yem fabrikası sahipleri ve kesimhane sahipleri de VIV Europe’a gelenler arasında. Tavukçuluk dışında, hindi eti üreticilerinin de yer aldığı fuarda, yem işleme alanında faaliyet gösteren kişiler, et alım ihtiyacı bulunan market zinciri, otel ve restoran işletmeleri sahipleri de gelenler arasında.

Markanıza değer katacak çözümler ile potansiyel müşterileriniz aynı çatıda

Dünya’nın gitgide artan nüfusu ve azalan doğal besin kaynakları, hayvancılık sektörünün önemini gitgide artırıyor. Tavukçuluk ve yem alanında boy gösteren, farklı sektörlerden birçok markanın yer aldığı VIV Europe fuarının önemi, katılımcılar için birçok farklı yöne sahip. Bunların başında, yem ve tavukçuluk sektöründe yeni iş bağlantıları yaratmak var. Network şansı sunan fuar, farklı kıtalardan onlarca ülkenin markalarını, girişimcilerini buluşturuyor. Organizatör firmanın, hem ihracat hem de ithalat yapmak isteyen markalar için iyi bir ortam sağladığı hayvancılık sektörü fuarları içinde VIV Europe, en çok ilgi gören sektör etkinliklerinden.

Sağlıklı bir hayvancılık konsepti için, üretim aşamalarının her safhasında modern tekniklerin kullanıldığı bir süreç önemli. VIV Europe 2022’de yer alan şirketler arasında, tavukçuluk sektöründe inovasyon yaratan önemli kuruluşlar bulunuyor. VIV Europe çatısı altında yer alarak, yeni müşteriler edinme potansiyelinize ek olarak markanızın ürün ve hizmetlerine değer katacak adımlar da atabilirsiniz.

Profesyonel fuarcılık çözümleriyle yanınızdayız

VIV Europe ve diğer fuarlarda yer alarak, iş bağlantılarınızı güçlendirmeyi hedefliyorsanız fuar stand tasarım hizmetleri başta olmak üzere, endüstriyel tasarım ve mimari tasarım alanında hizmetler sunan HES Design olarak yanınızdayız. Türkiye’de fuarcılık alanında profesyonel standartlarda hizmet veren markamız, fuar organizasyonlarında markanızın kurumsal kimliğini en iyi şekilde ortaya koymanızı sağlıyor.

Avrupa ve Ortadoğu’da birçok fuar şirketinin çözüm ortağı olan markamız, Türkiye ve Almanya’daki ofisleri ile bu zamana kadar yüzlerce markanın hayallerini gerçekleştirdi. Fuarcılık, mekansal tasarım ve mimari dekorasyon alanında bugüne kadar yüzlerce markaya hizmet veren HES Design ile, siz de Türkiye’de dünyada farklı sektörlerden binlerce firma ile bağlantı kurabilir, iş hacminizi artıracak bir hamle yapabilirsiniz.

Yenilenebilir Enerji ve Enerji Verimliliği Sektörünün En Önemli Fuarları
HES Design ITB Berlin Turizm Fuarı'nda
This site is registered on wpml.org as a development site.