Blog

Gulfood 2023 Yaklaşıyor: Dubai Uluslararası Gıda Fuarına Dair Bilinmesi Gerekenler

Küresel gıda sektörü 2021 yılında 2 trilyon dolar büyüklüğe sahipti. 2029’da ise sektörün 5 trilyon dolar büyüklüğe ulaşması bekleniyor. Organik gıda gibi trendlerle, çeşitliliği artan gıda ürünlerinde, yeni trendleri yakından takip etmek ve yeni pazarlara adım atmak için fuarlar önemli buluşma noktaları.

Uluslararası gıda fuarı olan Gulfood Dubai, 1987 yılından bu yana düzenlenen, dünyanın en büyük fuarı konumunda. Birleşik Arap Emirlikleri’nde, onlarca farklı ülkeden firmayı ve sektör profesyonelini buluşturan fuar, gıda endüstrisinde birçok farklı alana odaklanıyor. Peki Gulfood Dubai’ye dair neler biliyoruz?

Bir bakışta Gulfood Dubai 2023

Dubai Dünya Ticaret Merkezi’nde gerçekleşecek gastronomi fuarı, gıda sektöründe birçok önemli alana odaklanan, geniş ürün ve hizmet yelpazesine sahip. Yiyecek ve içeceklerin işlenmesi, sunumu ve dağıtımı, fuarın öne çıkaracağı konulardan.

Gıda endüstrisini buluşturacak olan Gulfood Dubai, geçtiğimiz yıllarda sahip olduğu ciddi katılımcı kitlesiyle, sektör için önemini yineledi. 2020 yılında gerçekleşen fuara bakıldığında bazı sayılar şöyle:

  • 97 bin ziyaretçi
  • 5 bin katılımcı firma
  • 20 binden fazla marka
  • Yüzde 89’un üzerinde memnuniyet oranı
  • 93 bin metrekare fuar alanı

Ortadoğu’nun finans merkezi Dubai’de gerçekleşecek Gulfood Dubai, uluslararası gıda fuarları içinde oldukça önemli bir yerde.

Fuar bu yıl 20 Şubat’ta düzenleniyor

Gulfood Dubai, bu yıl 20-24 Şubat arasında gerçekleşecek. Fiziksel etkinliğin yanı sıra bir webinar’ın da düzenleneceği gıda fuarı, markalara küresel işbirlikleri için önemli bir fırsat yaratacak. Dubai gıda fuarında yer alacak katılımcı profiline baktığımızda, yiyecek ve içecek üreticileri ilk sırada yer alıyor. Buna ek olarak toptancılar, distribütörler ve perakendeciler, konaklama sektörü de Gulfood Dubai’de bulunacak.

Fuarda yiyecek ve içeceklerin üretim süreçlerinin yanı sıra, yeni teknolojiler ve trendler de öne çıkıyor. Ünlü aşçıların yer aldığı workshop’larla, fuar ilgi çekici hale geliyor. Gulfood Dubai’de öne çıkan ürün grupları içinde yiyecek ve içeceklere ek olarak kuru gıda, hazır yemekler, gurme ürünler, otel gıdaları bulunuyor. Etiketleme ve paketleme uygulamaları, hijyen çözümleri, gıda üretme ve işleme ekipmanları da Gulfood Dubai’de yerini alacak.

Onlarca ülkeden, 100 bine yakın ziyaretçiyi ağırlaması beklenen fuar, gıda endüstrisinde faaliyet gösteren firmalar için bu yıl da önemli potansiyeller sunuyor.

Gıda fuarında yerinizi alın

Gulfood Dubai’ye katılmayı hedefleyen markalar için, HES Design olarak fuar stand tasarım hizmeti ve fuar stand uygulama hizmeti sunuyoruz. Ahşap stand ve modüler stand alanındaki deneyimimizle, fuarda markanızı bir adım öne çıkarıyoruz.

Almanya ve Türkiye’deki ofislerimizle, dünyanın dört bir yanındaki profesyonel iş ortaklarımızla kusursuz bir proje yönetim hizmeti sunuyoruz. Fuar standı alanındaki 15 yılı aşkın deneyimimizle, anahtar teslim fuar stand proje yönetimi ve uygulama hizmeti veriyoruz.

On binlerce kişinin ziyaret ettiği fuarlarda, yüzlerce katılımcı firma içinde öne çıkmak için, siz de HES Design’ı tercih edebilirsiniz. Bilgi almak için bize ulaşın.

Perakende Sektörü Almanya’daki İki Önemli Fuarda Buluşacak: Euroshop ve Eurocis
Sebze ve Meyve Fuarı Fruit Logistica 2023 İçin Geri Sayım Başladı
This site is registered on wpml.org as a development site.