Blog

Ev ve Mutfak Gereçleri Sektörü Ambiente ve Host İstanbul Fuarlarında Bir Araya Gelecek

Ev ve mutfak gereçleri, büyümesini hızla sürdüren sektörler içinde yer alıyor. Farklı ihtiyaçlara hitap eden ve yenilikçi teknolojilerle ürün gruplarının çeşitlendirildiği ev gereçleri sektöründe öne çıkan ürün ve hizmetler için fuarlar önemli buluşma noktaları.

Ev gereçleri fuarı ve tüketici elektroniği fuarı etkinlikleri bu alanda faaliyet gösteren firmalar için yeni iş bağlantılarına erişmek adına fırsatlar yaratıyor. Önümüzdeki aylarda Türkiye’de düzenlenecek Host İstanbul ve Almanya’da düzenlenecek Ambiente fuarları, firmalar için hangi potansiyelleri barındırıyor, inceledik.

Ambiente 2023

Ambiente 2023, Almanya’nın Frankfurt şehrinde 3-7 Şubat tarihleri arasında düzenlenecek bir etkinlik. Tüketim malları alanında Avrupa’nın en önemli fuarlarından biri olan Ambiente 2023’ün kapsamına bakıldığında ev eşyalarının yanı sıra aydınlatma ürünleri, hediyelik ürünler ve yenilikçi tüketim malları ön plana çıkıyor.

Küçük ev aletleri, züccaciye ürünleri, ev ve mutfak ürünleri Ambiente dendiğinde ilk akla gelen ürün grupları içinde yer alıyor. Ev gereçleri fuarı Ambiente’de 2020 yılındaki veriler şu şekildeydi:

  • 90’ın üzerinde farklı ülkeden 4635 katılımcı firma
  • 167 farklı ülkeden 136 bin ziyaretçi
  • 310 bin metrekare fuar alanı

Ambiente 2023 ile ilgili bilinmesi gerekenler içinde, Türk firmalarının yoğun ilgisi de yer alıyor. Fuarda 2019 yılında 165 Türk şirketi yer alıyordu. Messe Frankfurt Exhibition GmbH fuar alanında düzenlenecek fuar, Türkiye Almanya ticaret hattının önemli duraklarından biri ve firmalar için ciddi fırsatlar sunuyor. Almanya tüketici elektroniği fuarı, Avrupa’ya açılmak isteyen firmaların değerlendirmesi gereken bir etkinlik.

Host İstanbul 2023

Host İstanbul, 9-12 Mart tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde düzenlenecek. Türkiye ev ve mutfak eşyaları üreticileri fuarı, geniş bir ürün yelpazesine sahip olmasıyla öne çıkıyor. Fuarda porselen, cam ev gereçlerinin yanı sıra elektrikli ev aletleri, metal mutfak eşyaları, bahçe aksesuarları ve dekoratif ürünler ön planda olacak.

Tarsus Turkey tarafından organize edilen fuar bu yıl 16. kez düzenlenecek. 40 bin metrekarelik alanda gerçekleşecek olan Host İstanbul 2023’te 12 bine yakın ziyaretçi bekleniyor. 2 bine yakın ise yabancı ziyaretçinin fuara geleceği tahmin ediliyor.

Profesyonel fuar stand hizmeti ile markanızı öne çıkarın

Fuarlarda yüzlerce katılımcı firma içinde, markanızın kurumsal kimliğini, ürün ve hizmetlerini öne çıkarmak için HES Design olarak 15 yılı aşkın deneyimimizle fuarcılık sektöründe hizmet veriyoruz. Fuar stand tasarım hizmetinde markanızı yansıtan tasarımlar çıkarırken, proje yönetimi hizmetimizle operasyonel sürecinize destek oluyor, fuar stand uygulama hizmeti ile en etkili ve verimli kullanım alanları yaratarak standınızı inşa ediyoruz.

Avrupa fuar stand projelerinde deneyimli bir firma olarak, Frankfurt fuar standı ihtiyacınızda da yanınızdayız. Türkiye’nin yanı sıra Almanya’da da kurumsal olarak faaliyet gösteren firmamızın anahtar teslim fuar stand hizmeti ile ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Ortadoğu'nun En Büyük Medikal ve Sağlık Fuarı: Arab Health 2023
Tekstil Endüstrisi 2023 Yılında Bu Fuarlarda Buluşacak: Heimtextil, Domotex, Texworld ve İstanbul İplik Fuarı
This site is registered on wpml.org as a development site.