Blog

Ev Elektroniğinde Türkiye’nin İhracat Payı Fuarlarla Güçleniyor

Ev elektroniği sektörü, 2020 yılında 1 trilyon dolarlık bir büyüklüğe ulaştı. Her geçen gün çeşitlenen ürün skalası ile sektör, robot süpürge, sanal asistan ya da farklı yenilikçi ürünlerle evlerimizde yer verdiğimiz teknolojileri barındırıyor. Ev elektroniği, yüksek katma değerli ürünler içermesine ek olarak ciddi bir ihracat hacmi barındıran bir alan. Türkiye’nin sektördeki pazar payı ise oldukça düşük.

Türkiye, dünyanın en büyük 20 ekonomisi içinde yer almasına karşın, elektrikli teçhizat alanında dünyadaki pazar payının yüzde 0,1’ine sahip. Dünya sıralamasında 38. olduğumuz ev elektroniği ürünlerinde, pazarın sağladığı potansiyel buradan görülebilir. Güçlü iş gücü yapısı, lojistik avantajı ve yüksek katma değerli ürün üretimi yapan şirketlere verilen yasal destekler, Türkiye’yi bu alanda destekliyor. Ancak ürün kalitesi kadar, ev elektroniği alanında pazarlama bağlantıları da çok önemli. Ev elektroniği fuarları, bu anlamda birçok üretici için yeni pazarlara adım atmanın, network geliştirmenin doğru adresi. Küçük ev aletleri, mutfak mobilyası gibi alanlarda üretim yapan Türk fuar katılımcıları için, ihracat potansiyeli sunan ev elektroniği fuarları içinde yakın dönemde önemli etkinlikler var.

2022’de düzenlenecek en önemli ev elektroniği fuarları

Hızla çeşitlenen ürün teknolojilerini ve pazar dinamiklerini yakalamak, yeni iş bağlantıları kurmak için fuarları tercih eden şirketler, yatırımlarının geri dönüşünü etkili bir şekilde alıyor. İhracatı hedefleyen firmalar için, yakın dönemde düzenlenecek fuarlar ve bilgileri şu şekilde…

IFA Berlin 2022

Ev elektroniği sektöründe en önemli fuarlardan biri olan IFA Berlin, 2-6 Eylül tarihleri arasında Almanya’nın Berlin şehrinde düzenlenecek. İthalat ve ihracat alanında faaliyet gösteren üreticilerin yanı sıra, perakendeciler ve birçok sektör paydaşının yer alacağı fuar yüksek bir katılımcı sayısına sahip. 2019 yılında düzenlenen fuara 240 bine yakın katılımcı geldi. 1900’ün üzerinde firmanın katıldığı fuara, 5 binin üzerinde medya mensubu katıldı. Berlin fuarları içinde önemli etkinliklerden olan IFA Berlin, dünyanın birçok ülkesinden katılımcıların dahil olduğu, uluslararası bir fuar. Düzenlenen son fuarda, 130’dan fazla ülkeden katılımcı fuarı ziyaret etmişti. Bu da, Türk ev elektroniği eşyası üreticileri için, IFA 2022 ve diğer Almanya fuarlarının ne denli ciddi bir fırsat yarattığını gösteriyor.

Tendence 2022

Almanya’da düzenlenen diğer bir uluslararası fuar olan Tendence 2022, katılımcılar için ciddi iş fırsatları sunan önemli bir etkinlik. İhracat potansiyelini artırmak isteyen şirketlerin tercih edebileceği fuar, Frankfurt’ta düzenlenecek. Messe Frankfurt fuar alanında düzenlenecek olan etkinlik, Messe Frankfurt Exhibition GmbH tarafından organize ediliyor. Stand tasarım ve proje yönetimi gibi konularda, Almanya-Türkiye ofisinden hizmet veren HES Design, Tendence 2022’de markanız için verimli sonuçlar almanız adına yanınızda.

AREA 30 2022

17-22 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Löhne şehrinde düzenlenecek AREA 30, mutfak ürünleri ve ev elektroniği ürünleri alanında en büyük fuarlar arasında gösteriliyor. trendfairs GMBH’nin düzenlediği fuar, Central Trade Fair Venue of Löhne etkinlik merkezinde düzenlenecek. Çeşitli atölyelerin, etkinliklerin düzenlendiği fuar, yeni tasarımların, inovatif ürünlerin potansiyel alıcılarla buluştuğu bir ortama sahip. AREA 30, dünya çapında 100’ün üzerinde ülkeden katılımcıların gelmesi beklenen uluslararası bir fuar. Avrupa’nın yanı sıra Amerika ve Orta Doğu’dan da birçok ithalatçı, fuarı ziyaret ediyor.

HES Design olarak, Türkiye ve Almanya’daki ofislerimiz üzerinde, markalar için en iyi fuar deneyimini sunuyoruz. Fuarcılık alanındaki 15 yıllık deneyimimizle, yüzlerce kurumsal markaya fuarlarda stand tasarımı ve proje yönetimi gibi alanlarda destek verdik. Siz de HES Design ile iletişime geçerek, markanız için fark yaratacak bir fuar süreci için adım atabilirsiniz.

Trend: Organik ve Doğal Ürünlere Yönelim
Ev Tekstili ve Dekorasyon Sektöründe Türk Markalarına Güç Katacak Fuarlar
This site is registered on wpml.org as a development site.