Blog

Enerji Sektörü WFES ve Petroleum Fuarlarında Bir Araya Gelecek

Enerji sektörü, önemi özellikle son yıllarda ortaya çıkan küresel dinamiklerin ardından daha da ciddiyet kazanan bir sektör. Rusya-Ukrayna savaşıyla başlayan enerji ambargoları, enerji tedarikinde yaşanan sorunlar ve kaynakların hızla tükenmesi enerjide yeni yaklaşımları ortaya çıkardı. Yenilenebilir enerji bu konuda en önemli trend.

Türkiye’de ve BAE’de düzenlenecek iki önemli enerji fuarı, sektörün öncülerini bir araya getirecek ve enerji firmaları için yeni iş fırsatları yaratacak. WFES ve Petroleum fuarlarını mercek altına aldık.

WFES 2023

WFES fuarı, Abu Dabi Sürdürülebilirlik Haftası’nın bir parçası olarak düzenleniyor. Karbon ayak izini azaltmaya yönelik ürün ve hizmetlerin ön plana çıkacağı etkinlik, 16-18 Ocak tarihleri arasında gerçekleşecek.

Fuarda, kurak iklime sahip bölgelerde sürdürülebilir su tedarikine yönelik çözümler ön planda olacak. Fuar, dünyanın birçok farklı ülkesinden sektör profesyonelini ağırlıyor. WFES 2023’te 206 ülkeden 100 bin sektör profesyoneli bekleniyor. Fuarda ön plana çıkacak alanlar ise şu şekilde:

 • İklim ve çevre
 • Eko atık
 • Enerji
 • Güneş
 • Su

Sıfır karbon ayak izine sahip olma hedefiyle yola çıkan ve temiz enerjiyi tercih eden şirketlerin yer alacağı fuarda, sürdürülebilir malzeme kullanımı ve geri dönüşüm teknolojileri öne çıkacak. Dubai enerji fuarı, sürdürülebilir arıtma teknolojileri ve diğer çevreci çözümleri ile dünyanın geleceğini şekillendirecek. Türk enerji firmaları için WFES, MENA bölgesi için etkili bir satış ve pazarlama dönüşü yaratabilir.

Petroleum 2023

Petroleum İstanbul, Enerji Fuarcılık Organizasyon A.Ş. tarafından 16-18 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek Petroleum İstanbul, uluslararası enerji fuarları içinde dikkat çeken bir etkinlik.

Enerji sektörünün köklü etkinliği İstanbul petrol fuarı, 1997 yılından bu yana iki yılda bir düzenleniyor ve 40 binin üzerinde sektör profesyonelini buluşturuyor. Bu yıl 16. kez düzenlenecek uluslararası petrol, lpg enerji fuarı şirketler için önemli bir işbirliği platformu. Enerji sektörünün temsilcileri, bayiler, akaryakıt sektörünün iş verenlerinin yer alacağı Petroleum İstanbul, doğalgaz, alternatif enerji ve ekipmanları konusunda da ürün ve hizmetler sunuyor.

Fuarda yer alacak ürün ve hizmetler şu şekilde:

 • Petrol, LPG ve madeni yağ dağıtımı
 • Akaryakıt ekipman teknolojileri
 • Market ürünleri
 • Akaryakıt istasyon ve market otomasyonu
 • Ödeme ve taşıt tanıma sistemleri
 • LPG, LNG ve CNG ekipman ve teknolojileri
 • Depolama sistemleri
 • Otogaz dolum istasyonları
 • Adblue ve ekipmanları
 • E.V ürünleri ve şarj istasyonları

Enerji sektöründe 360 derece bir kapsama sahip olan Petroleum İstanbul, bu yıl da sektörü buluşturacak. Yurt dışı katılımcı yoğunluğunun da dikkat çektiği fuar, uluslararası iş bağlantıları kurmak, ihracat kanalları yaratmak isteyenlere hitap ediyor.

Enerji fuarlarında yerinizi alın

Petroleum İstanbul ve WFES fuarlarında markanızı en iyi şekilde temsil etmek için profesyonel bir fuar stand hizmetinin alınması çok önemli. HES Design olarak, anahtar teslim fuar stand hizmeti alanında 15 yılın üzerinde deneyime sahibiz. Türkiye ve Almanya’daki ofis ve atölyelerimizle dünyanın bir çok ülkesinde fuar stand tasarım ve uygulama çözümleri sunuyoruz.

İstanbul’ da fuar stand hizmetinin yanı sıra Dubai’ de de fuar standı ihtiyaçlarınızda, markanız için en efektif hizmeti sunuyoruz. Dubai fuar stand uygulama hizmeti ile WFES’te on binlerce ziyaretçinin dikkatini çekmeyi başarabilirsiniz. Ahşap stand ve diğer alternatif uygulamalarda, HES Design deneyimine güvenebilirsiniz. Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

İstanbul’da İki Yenilenebilir Enerji Fuarı Düzenleniyor: Solarex ve Solar İstanbul
European Coating Show, Boya Kaplama ve Kimya Endüstrisini Almanya’da Buluşturacak
This site is registered on wpml.org as a development site.