Blog

Elektronik Sektöründe İki Önemli Fuar Yaklaşıyor: Matelec ve Electronica Neler Sunacak?

Elektrik-elektronik sektörü, teknolojinin lokomotif alanlarından biri ve onlarca sektörle iç içe bir konumda. Dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de, her segmentte birçok farklı firma elektronik endüstrisinde payını artırmak için çaba gösteriyor. Sadece tüketici elektroniği pazarının 1 trilyon dolara yakın bir büyüklüğe sahip olduğu düşünüldüğünde, sektörün önemi görülüyor.

Elektronik sektöründe faaliyet gösteren firmalar için, ürün ve hizmetlerini yurt dışına satmak, yeni iş bağlantıları yaratmak oldukça önemli. 2022 yılı içinde gerçekleşecek iki önemli elektronik fuarı olan Matelec ve Electronica, bu noktada önemli fırsatlar barındırıyor.

Matelec 2022

Matelec 2022, 15-18 Kasım tarihleri arasında İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenecek. IFEMA tarafından düzenlenen fuar, elektronik fuarları içinde dünyanın en önemli durakları arasında.

8 farklı sektörün yer alacağı Matelec 2022, geçtiğimiz yıllarda ciddi bir katılımcı ve ziyaretçi çekmeyi başardı. Fuar, daha önce 1600’den fazla katılımcı şirketi ve 90 bin profesyoneli ağırlaması ile öne çıktı. Katılımcıların 100’den fazla ülkeden olduğu düşünüldüğünde, İspanya elektrik- elektronik fuarları içinde Matelec’in yeri daha net görülebiliyor.

Elektrik elektroniğin yanı sıra, telekom endüstrisi için de önemli bir etkinlik olan Matelec, üretim süreçlerinin verimlilik ve sürdürülebilirlik, enerji ve otomasyona odaklandığı endüstri 4.0 kavramı ile iç içe bir fuar. Fuar katılımcı profiline bakıldığında ithalat ve ihracatçıların yanı sıra bayiler, mühendislik şirketleri, mimarlar, müteahhitler Matelec’e ilgi gösteriyor.

Sektörel olarak ise, Matelec’te otomotiv ve havacılık, kimya, enerji, paketleme ve lojistik, metal endüstrisi ön plana çıkacak.

Electronica 2022

Almanya elektrik – elektronik fuarları içinde yer alan Electronica 2022, sektörü bir araya getirecek diğer bir önemli etkinlik. Almanya’nın Münih şehrinde, 15-18 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek olan Electronica 2022, oldukça geniş bir ürün-hizmet skalasını barındırıyor. Dünyanın en büyük elektronik endüstrisi fuarları içinde gösterilen Electronica 2022’de ön plana çıkacak sektörler şu şekilde:

  • Otomotiv
  • Elektromekanik
  • Yarı iletkenler
  • PCB ve devre taşıyıcılar
  • Test ve ölçüm
  • Nanosistemler
  • Sensör teknolojisi
  • Güç kaynakları
  • Kablosuz teknolojiler

Electronica fuarı, endüstrinin kalbi olan Almanya’da geçmiş yıllarda da büyük bir ilgi görerek 2018 yılında 3124 katılımcı ağırladı. Fuarı 101 farklı ülkeden, 81 binden fazla profesyonel ziyaret etti. Bu anlamda, yurtdışı elektronik endüstrisi fuarları içinde Electronica en önemli duraklardan biri.

Yurt dışı fuarlarında stand tasarımı ve proje yönetiminde bize güvenin

Metalec, Electronica ve diğer yurt dışı fuarınlarda markanızı ön plana çıkaracak bir stand tasarımı ve uygulaması arıyorsanız, Almanya ve İspanya başta olmak üzere birçok ülkede anahtar teslim fuar stand projeleri geliştiriyoruz.

Almanya’daki ofisimiz üzerinden, Almanya fuar stand üretimi ve Almanya ahşap stand hizmetine ek olarak, profesyonel bir proje yönetimi ile sorunsuz bir fuar süreci yaşamanızı sağlıyoruz. HES Design olarak sektörde 15 yılı aşkın deneyimimizle, fuar stand tasarım hizmeti başta olmak üzere, tüm süreçlerde size destek oluyoruz.

İspanya ve Almanya fuar stand uygulama hizmeti ile ilgili hizmetlerimize dair bilgi almak için bize ulaşın!

Bir Bakışta Turkchem 2022: Fuar Hangi Fırsatları Sunuyor?
Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı RT Türkiye 2022 Yaklaşıyor!
This site is registered on wpml.org as a development site.