Blog

Dünyanın En Büyük Seracılık Fuarı Growtech, Antalya’da Tarım Sektörünü Buluşturacak

Örtüaltı bitki yetiştiriciliği (seracılık), sebze ve meyve ürünlerinde artan talebi dört mevsim boyunca karşılayabilmek adına oldukça önemli bir alan. İklimin müsait olmadığı bölgelerde yapılan seracılık, bitkilerin gereksinim duyduğu koşulları sağlama ve verim alma odaklı bir tarım faaliyetidir. BM verilerine göre 2012 itibariyle dünya genelinde 800 bin hektar alanda seracılık yapılırken, seracılığın en yaygın olduğu bölgelerin başında Akdeniz geliyor.

Türkiye’nin, dünyada ilk 5 içinde yer aldığı örtü altı tarım ve seracılık alanında, Antalya’da düzenlenen Growtech fuarı ise tarım sektörünün profesyonellerini 21. kez bir araya getirecek.

Bir bakış Growtech 2022

Dünyanın en büyük örtü altı tarım (seracılık) fuarı olan Growtech, 23-26 Kasım tarihleri arasında Antalya’da düzenlenecek. Informa Markets tarafından organize edilen fuar, Antalya Expo Center Fuar ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşecek.

Avrupanın en büyük ikinci, dünyanın ise en büyük dördüncü seracılık sektörüne sahip ülkesi Türkiye’de Growtech, 20 yıldır düzenlenen bir fuar olması ile oldukça önemli iş fırsatlarını barındırıyor.

Growtech, katılımcı profilinin uluslararası yönü ile de öne çıkıyor. 2019 yılında fuara 120 ülkeden katılım olurken, 2021 yılında 125 ülkeden katılım oldu. Lübnan ve Kazakistan, 2021 yılında düzenlenen fuara en yoğun ilgiyi gösteren ülkeler olurken, Kuzey Afrika ülkelerinden de fuara ciddi bir talep gerçekleşti.

Hangi ürün ve hizmetler ön planda?

Growtech 2022 fuarı, dünya tarım sektörünün en büyük 10 oyuncusu içinde yer alan Türkiye’de, ulusal ve uluslararası yeni iş bağlantılarının kurulabilmesi adına kapsamlı bir ürün grubuna hitap ediyor. Fuarda en çok öne çıkan ürün grupları şu şekilde:

  • Seracılık teknolojileri ve ekipmanları
  • Sulama sistemleri ve ekipmanları
  • Tohum teknolojileri
  • Bitki koruma sistemleri

Geçmiş yıllarda, katılımcıların yüzde 93’ünün memnun ayrıldığı bir fuar olan Growtech, hem sektörde son trendleri keşfetmek hem de yeni iş bağlantılarına adım atmak için tercih edilebilir.

Neden Growtech’e katılmalısınız?

Türkiye’nin ve dünyanın en önemli tarım fuarları içinde yer alan Antalya tarım fuarı, sektörde faaliyet gösteren firmalar için ciddi fırsatlar sunuyor. Seracılık fuarı, 21 yıldır düzenlenen en önemli tarım etkinliklerinden biri.

  • Growtech’e katılmak için en önemli neden dünyanın birçok ülkesinden katılımcı ağırlaması. Growtech 2021, 125 farklı ülkeden katılımcı ağırlamayı başardı.
  • Fuara katılanların yüzde 86’sı, şirketlerinde karar verici pozisyonda olan üst düzey yöneticilerden oluşuyor.
  • 2021 yılında, bir önceki yıla göre ziyaretçi sayısı yüzde 26 arttı ve bu yıl da artış beklentisi mevcut. Geçtiğimiz sene 53.600’ün üzerinde ziyaretçi Growtech’e gelirken, bu ziyaretçilerin 7455’i farklı ülkelerden geldi.

Growtech fuarında yerinizi alın

En büyük seracılık ve tarım fuarlarından Growtech’te siz de firma olarak yer alabilirsiniz. Yüzlerce firma ve on binlerce katılımcının yer aldığı fuarlarda markanızı öne çıkaracak en önemli detay ise, dikkat çekici bir fuar standı.

Anahtar teslim fuar stand hizmeti alanında 15 yılı aşkın deneyime sahip HES Design olarak, Antalya fuar standı ihtiyacı için en iyi çözümleri sunuyoruz. Fuar stand uygulama hizmeti kapsamında, ahşap stand ve diğer stand türleri içinde, markanızın kimliğini yansıtan estetik ve kaliteli standlar inşa ediyoruz. Fuar stand tasarım hizmetinden, lojistik ve diğer süreçlere kadar her aşamayı profesyonel proje yönetimimiz ile sağlıyoruz.

HES Design ile, Growtech ve diğer fuarlarda bir adım öne çıkmak için bizimle iletişime geçin!

İstanbul Mobilya Fuarı Sektörü Buluşturacak: Fuarla İlgili Bilinmesi Gerekenler
Uluslararası Gıda Fuarları Fi Europe ve Hi Europe Yaklaşıyor!
This site is registered on wpml.org as a development site.