Blog

Demir Çelik Şirketlerinin Gözü Bu Fuarlarda: 2022’nin En Önemli 3 Metal Fuarı

Metal ve demir sektörü, dünya ekonomisi içinde oldukça önemli bir noktada. Demir çelik gibi otomotivden inşaata, birçok sektörle iç içe olan bir alanda, Türkiye de ciddi bir faaliyet hacmine sahip. Türkiye, sektörde dünyada 66 ülke içinde 8. sırada yer alırken, Avrupa’ da ise Almanya’nın ardından 2. sırada bulunuyor.

Türk ekonomisi içinde, en büyük 1000 sanayi kuruluşu içinde 74 şirketin demir ve demir dışı metaller alanında faaliyet gösterdiği düşünüldüğünde, ekonomimiz içinde demir çelik sektörünün önemi görülmekte. Küresel olarak, yıllık 300 milyar doların üzerinde bir ekonomik büyüklüğe sahip sektör, Türkiye için kritik öneme sahip. 2022 içinde düzenlenecek demir çelik metal fuarları, bu anlamda önemli iş fırsatları sunacak.

Bu yıl hangi demir çelik fuarları düzenlenecek?

Yeni iş bağlantılarının yanı sıra, sektördeki son yeniliklerin takip edilmesi anlamında, uluslararası fuarlar en önemli etkinliklerden. Bu yıl içinde, hem Türkiye’de hem de Almanya’da, çok önemli demir çelik ve metal işleme fuarları düzenlenecek. Katılımcı şirketlerin yanı sıra, dünyanın dört bir yanından gelen fuar ziyaretçilerinin, geniş bir kitle sunduğu fuar organizasyonları, demir çelik sektörünün önemli buluşma adresleri konumunda.

2022 içinde düzenlenecek en önemli demir çelik fuarları arasında AMB 2022, Metalexpo 2022 ve Euroblech 2022 yer alacak.

AMB 2022

Avrupa endüstrisinin en önemli noktalarından biri olan, Stuttgart’ta düzenlenen AMB 2022, metal işleme sektörünün buluşma noktası konumunda. İlk kez 1982 yılında düzenlenmiş olan fuar, her iki yılda bir gerçekleşiyor. Bu yıl, Messe Stuttgart’ta 13-17 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek olan AMB 2022, metal işleme alanında yenilikçi teknolojilerin sergilendiği bir etkinlik olacak.

Uluslararası metal işleme fuarı, 120 bin metrekarelik bir alanda, geniş bir ürün-hizmet skalası barındırıyor. Metal işleme aletlerinin yanı sıra, robotik, ölçüm sistemleri, parça ve bileşenler, hassas aletler ve aksesuarlar, endüstriyel yazılım ve mühendislik hizmetleri AMB 2022’de sergilenecek. 2018 yılında düzenlenen fuar, 1500’ün üzerinde katılımcı ve 91 binin üzerinde ziyaretçi ağırlamıştı.

Metalexpo 2022

Türkiye, demir çelik sektöründe, dünyada lider konumda yer alan ülkelerden biri. Metal işleme teknolojileri fuarı Metalexpo da, endüstrinin buluşma noktalarından biri olarak nitelendiriliyor. Bu yıl, 28 Eylül ile 1 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Metalexpo 2022, geniş katılımcı şirket listesi ve yüksek ziyaretçi sayısı ile dikkat çeken bir etkinlik. En önemli Türkiye metal fuarları içinde yer alan Metalexpo 2022’de, çelik üretim makineleri, metal döküm, otomotiv ve yan sanayi ürünleri, paslanmaz çelik, sac işleme teknolojileri, ısıl işlem teknolojileri ve yassı çelik ve mamulleri ürün grupları içinde yer alacak.

2020 yılında pandemi nedeniyle düzenlenmeyen Metalexpo, 2021 yılında 6 binin üzerinde sektör profesyonelini ağırlamayı başardı. 38 farklı ülkeden ziyaretçinin de yer aldığı fuara İran, Moğolistan, Belçika, Suriye ve Almanya en çok ilgi gösteren ülkeler içinde yer aldı.

EuroBLECH 2022

Almanya metal işleme fuarları içinde yer alan diğer bir etkinlik olan EuroBLECH 2022, 25-28 Ekim tarihleri arasında Hannover’de düzenlenecek. Sac işleme endüstrisine odaklanmış bir etkinlik olan EuroBLECH 2022, Avrupa endüstrisinin merkezi Almanya’da, uluslararası üreticileri ve tedarikçileri bir araya getiriyor. Sac işleme malzemelerinin yanı sıra makine, ekipman ve sistemleri bir araya getiren EuroBLECH 2022, geniş bir katılımcı kitlesine sahip.

Metal sac işleme teknolojisinin her aşamasına odaklanmış EuroBLECH 2022 etkinliği sac boru ve profiller, taşıma, kesme ve şekillendirme, makine elemanları, katmanlı üretim, yüzey işleme, kontrol ve ölçüm, iş sağlığı ve güvenliği, AR-GE alanlarında ürün ve hizmetlerin yer alacağı bir uluslararası metal fuarı.

Fuar stand tasarım ve uygulama süreçlerinde HES Design’a güvenin!

Binlerce katılımcı şirketin yer aldığı fuarlarda, ziyaretçilerin ilgisini çekmek ve yeni iş fırsatları yaratmak anlamında, estetik ve özgün bir stand tasarımı uygulaması önemli. Türkiye ve Almanya fuarlarında, fuar standı hizmetinde HES Design olarak 15 yılı aşkın deneyimimizle markanızın yanındayız. Türkiye ve Almanya stand üretim aşamalarında, ahşap fuar standı ve diğer fuar stand uygulama hizmetlerinde, hem tasarım hem de uygulama aşamasında en iyisini sunuyoruz.

Fuar stand tasarım hizmetine ek olarak, uygulama ve en önemlisi de proje yönetimi hizmeti ile, sorunsuz bir fuar süreci yaşamanızı sağlıyoruz. Yurtdışı metal fuar standlarında ve diğer birçok sektöre hitap eden fuarlar ile ilgili hizmetlerde, anahtar teslim stand projelerine imza atıyoruz.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın!

Güneşten Koruma ve Otomatik Kapı Sistemleri Fuarı RT Türkiye 2022 Yaklaşıyor!
600 Binden Fazla Ziyaretçi Ağırlamıştı: Bir Bakışta İnşaat ve Makine Fuarı Bauma Münih 2022
This site is registered on wpml.org as a development site.