Blog

Bir Bakışta Turkchem 2022: Fuar Hangi Fırsatları Sunuyor?

Kimyasal ürünler, birçok farklı sektörde geniş bir kullanım alanına sahip, önemli ürün grupları. Biyokimya, genetik, organik kimya ve polimer kimyası alanında, küresel hacim milyarlarca dolarlık bir pazara işaret ediyor. Avrupa ve Asya ülkeleri, kimyasal ürün sektöründe ciddi bir büyüme kaydederken, Türk kimya şirketleri de konumunu güçlendiriyor.

Sektörde yeni iş bağlantıları yaratmak ve iş hacmini büyütmek isteyen markalar için, fuar etkinlikleri oldukça önemli. İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek Turkchem 2022, bu anlamda sektör için önemli bir buluşma noktası.

Bir bakışta Turkchem 2022

İstanbul kimya fuarı Turkchem 2022, 24-26 Kasım tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Genel ve spesifik kimyasalların yanı sıra, fuarda petrokimyasallar, ölçüm cihazları, otomasyon endüstrisi ürünleri, geri dönüşüm ve çevre teknolojileri de ürün grupları arasında yer alıyor. Bu yıl 9. kez düzenlenecek olan Turkchem 2022, dünyanın birçok farklı ülkesinden katılımcı ağırlaması nedeniyle, uluslararası kimliğe sahip bir fuar. 2006 yılında ilk kez düzenlenen fuar, kimya sektörünün profesyonellerini birçok kez bir araya getirmeyi başardı.

Dünyanın birçok ülkesinden katılımcı ağırladı

Artkim Fuarcılık tarafından organize edilen Turkchem 2022 etkinliği, dünyanın önemli kimya fuarları içinde yer alıyor. Geri dönüşüm çevre teknolojileri fuarı Turkchem, geçtiğimiz yıllarda ciddi bir katılımcı şirket ve ziyaretçi sayısına ulaşmayı başardı.

2018 yılında düzenlenen fuar, 769 firma tarafından ziyaret edildi. Fuara 12 bine yakın katılımcı gelirken, katılımcılar 62 farklı ülkeden Turkchem fuarında buluştu. Bu anlamda kimya sektörü fuarları içinde uluslararası bir kimliğe sahip olan Turkchem, uluslararası iş fırsatları için önemli bir alan yaratıyor. Geçtiğimiz yıllarda düzenlenen fuarlarda en çok ilgi gösteren ülkeler içinde İran, Irak, Almanya, BAE, Rusya ve Tunus yer aldı.

Hangi ürün grupları yer alacak?

Turkchem 2022, kimya sektöründe oldukça geniş bir ürün grubuna hitap ediyor. Ana kimyasalların yanı sıra, Turkchem 2022’de organik kimyasallar, petrokimyasallar, plastik hammaddeler, polimerler, renklendiriciler, cam ve çimento kimyasalları, boya ve yapıştırıcı kimyasalları, yağ ve gazlar, bakım ve temizlik kimyasalları, dolgu maddeleri ve endüstriyel kimyasallar yer alacak.

Fuarın ChemLab bölümünde ölçüm ve test teknolojileri, laboratuvar otomasyonu, ar-ge merkezleri yer alacak. ChemTech kısmında ise proses ekipman ve teknolojileri, ambalaj ve geri dönüşüm hizmetleri, donanım ve e-ticaret, yazılım ve IT alanlarında ürün ve hizmetler yer alacak.

İstanbul fuar stand hizmetinden yararlanın

İstanbul’da Turkchem 2022 ve diğer fuarlarda, markanızı bir adım öne çıkaracak bir fuar süreci arıyorsanız, HES Design yanınızda.

Fuar stand tasarım hizmetinde, ahşap standlar başta olmak üzere tüm ihtiyaçlara hitap eden çözümler sunuyoruz. İstanbul fuar stand hizmeti kapsamında, anahtar teslim fuar stand hizmetimiz ile her adımda markanız için doğru çözümleri sağlıyoruz.

Yurtiçi kimya fuarları ve diğer sektörlerin fuarlarında, fuar standı tasarımına ek olarak fuar stand uygulama hizmeti ve profesyonel proje yönetimi, fuarlardan en iyi dönüşü almanızı sağlıyor.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Tütün Sektörü Almanya ve BAE’de Düzenlenecek Uluslararası Fuarlarda Buluşacak
Elektronik Sektöründe İki Önemli Fuar Yaklaşıyor: Matelec ve Electronica Neler Sunacak?
This site is registered on wpml.org as a development site.