Blog

Beautyworld Middle East ve Beauty İstanbul Fuarları, Kozmetik Endüstrisini Buluşturacak

Güzellik ve kozmetik ürünleri endüstrisi, yıllık 250 milyar dolarlık bir pazar olarak dünyanın en önemli sektörlerinden birini temsil ediyor. Kozmetik, güzellik, ev bakım ürünleri ve kuaför ürünlerine ek olarak, yüzlerce farklı ürün grubuna sahip sektör, yenilikçi ürünlerle büyümeye devam ediyor. Güzellik ve kozmetik ürünleri alanında, son trendlerin tanığı olmak ve yeni iş fırsatlarına adım atmak adına, fuarlar en önemli etkinlikler.

Önümüzdeki aylarda, kozmetik sektörü için iki önemli etkinlik yaklaşıyor. Bu etkinlikler içinde, İstanbul’da düzenlenecek olan Beauty İstanbul ve BAE’nin Dubai şehrinde düzenlenecek olan Beautyworld Middle East yer alıyor.

Beauty İstanbul 2022: Dünyanın en uluslararası kozmetik fuarı

Bu yıl 3. kez düzenlenecek olan Beauty İstanbul, kozmetik ürünlerin yanı sıra güzellik, ev bakım ürünleri, private label ürünler ve ham maddeler alanında faaliyet gösteren şirketleri buluşturan bir etkinlik. Lütfi Kırdar Kongre Merkezi & İstanbul Kongre Merkezi’nde düzenlenecek olan Beauty İstanbul, 13-15 Ekim 2022 tarihlerinde gerçekleşecek. Kozmetik endüstrisini buluşturacak fuarın en çok öne çıkan yönü ise, uluslararası iş fırsatları için geniş bir alan sunması.

Beauty İstanbul neler sunuyor? Katılımcı profili

Beauty İstanbul, kendini ‘Dünyanın en uluslararası kozmetik fuarı’ olarak konumlandırıyor. Bunun nedeni, 50 ülkeden 600’den fazla katılımcıyı ağırlamış bir fuar olması. Katılımcı sayısı bakımından Beauty İstanbul, dünyanın en büyük 5 kozmetik fuarı içinde yer alıyor. Güzellik ve kozmetik fuarları içinde, Türkiye’nin ve dünyanın önemli etkinliklerinden olan Beauty İstanbul’da geçmiş yıllarda, 600’ün üzerinde katılımcının yanı sıra, 160 ülkeden 12 bin ziyaretçi de geldi. Ziyaretçilerin 8 bini ise farklı ülkelerden geldi.

Yeni kozmetik trendlerini belirleyecek olan fuarda, ziyaretçi profili ise ağırlıklı olarak ithalatçı ve distribütör, toptancı, perakendeci ve e-ticaret sitesi, güzellik profesyonelleri, güzellik salonu işletmecileri ve kuaför salonu işletmecilerinden oluşuyor. Beauty İstanbul, hem Türkiye hem de dünyada yeni iş fırsatları için tercih edilebilecek bir fuar.

Beautyworld Middle East 2022: Ortadoğu’da sektörün buluşma noktası

31 Ekim-2 Kasım 2022’de düzenlenecek Beautyworld Middle East, uluslararası kozmetik sektörü fuarları içinde öne çıkan etkinlikler arasında. BAE’nin Dubai şehrinde düzenlenen fuar, Dubai World Trade Centre’de, Messe Frankfurt tarafından organize ediliyor. 25 yıldır düzenlenen fuar, güzellik fuarları içinde en köklü etkinlikler içinde yer alıyor. Yeni ürünlerin sergilendiği, sektördeki yeniliklerin konuşulduğu fuar Ortadoğu’nun finans merkezi Dubai’de, yeni iş fırsatları için doğru adres.

Beautyworld Middle East istatistikleri

Beautyworld Middle East, geçmiş yıllarda hem katılımcı şirketler hem de ziyaretçiler tarafından yoğun bir ilgi görmeyi başardı. Beautyworld Middle East 2021’in istatistiklerine bakıldığında, fuarın yaratacağı potansiyeli anlamak mümkün. Geçtiğimiz yıl düzenlenen fuar, 53 farklı ülkeden 891 katılımcıyı ağırladı. Fuar ziyaretçileri ise, 100 farklı ülkeden 31 binin üzerinde kozmetik profesyoneliydi.

Kozmetik fuarlarında siz de yerinizi alın

Güzellik ve kozmetik fuarlarında markanızı temsil etmek ve yeni iş bağlantılarına adım atmak istiyorsanız, HES Design olarak İstanbul fuar standı ve Dubai fuar standı çözümlerimizle yanınızdayız. Fuar standı tasarımı ve uygulamaları alanında 15 yılı aşkın deneyim sahibi bir firma olarak, farklı sektörlerden onlarca firmaya anahtar teslim fuar stand hizmeti sunduk.

Profesyonel fuar stand tasarım hizmetimizin yanı sıra, ahşap standların da dahil olduğu fuar stand uygulama hizmetimiz ile, markanız için en iyi çözümleri sunuyoruz. Tasarlıyor, uyguluyor ve proje yönetimini yapıyoruz. Hizmetlerimiz ile ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Mobilya Sektörü CNR Mobilya ve Intermob Fuarlarında Bir Araya Gelecek
Gıda Teknolojileri Fuarları Yaklaşıyor: FoodTech, Gulfood Manufacturing ve ISM Middle East Neler Sunuyor?
This site is registered on wpml.org as a development site.