Blog

Avrupa’da Uluslararası Güzellik Fuarları Başlıyor: Cosmoprof ve Beauty Dusseldorf

Güzellik ve kozmetik sektörü 2020 yılında ulaştığı 146 milyar dolar büyüklükle, küresel olarak en önemli endüstrilerden biri. Uçucu yağlar, koku esansları, parfümler, cilt bakımı ürünleri, güzellik ve makyaj ürünleri sektörde öne çıkan ürün gruplarından. Türkiye, kozmetik ve güzellik-bakım sektörünün her yıl ortalama yüzde 10 büyüme kaydettiği bir pazar. Saç boyası, sabun, şampuan ve doğal kozmetik ürünleri, birçok yerli firma tarafından üretiliyor.

Güzellik ve bakım ürünleri fuarları, Türk kozmetik ve kişisel bakım ürünleri endüstrisi için önemli bir pazarlama-satış olanağı sunuyor. Önümüzdeki aylarda İtalya’da düzenlenecek olan Cosmoprof 2023 ve Almanya’da düzenlenecek Beauty Dusseldorf 2023 sektörü bir araya getirecek. Peki fuarlar hangi fırsatları sunuyor?

Cosmoprof 2023

Kozmetik endüstrisini buluşturan fuar Cosmoprof, İtalya’nın Bologna şehrinde 16-18 Mart 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. 1967’den bu yana her sene düzenlenen fuarda kozmetik ürünlerinin yanı sıra parfümler, kuaförlük ürünleri ön planda olacak.

Güzellik ve kozmetik sektöründe öne çıkan trendlerin, son inovasyonların konuşulacağı fuar dünyanın her noktasından üreticilerin, ithalat ve ihracatçı firmaların buluşma noktası konumunda. Cosmoprof, geçtiğimiz yıllarda elde ettiği ciddi katılımla, kozmetik alanında faaliyet gösteren firmalar için önemini artırdı. İtalya kozmetik fuarı, 2019’da düzenlenen etkinlikte ciddi bir ilgi gördü:

  • 70 farklı ülkeden 3 binin üzerinde katılımcı firma
  • 154 farklı ülkeden 265 bin ziyaretçi
  • Yüzde 47 oranında yurt dışı ziyaretçisi

Ortalama 250 bin ziyaretçiyi ağırlayan kozmetik fuarı Cosmoprof 2023, bu yıl da sektörde hizmet veren firmalar için ciddi fırsatlar sunacak.

Fuar resmi web sitesi: https://www.cosmoprof.com/en/

Beauty Dusseldorf 2023

Güzellik ve kozmetik fuarı Beauty Dusseldorf, Almanya’nın Dusseldorf şehrinde 31 Mart-2 Nisan 2023 tarihlerinde gerçekleşecek. Messe Düsseldorf GmbH tarafından organize edilen etkinlik, uluslararası güzellik fuarları içinde öne çıkıyor. Kozmetik fuarında ayak, tırnak bakım ürünleri, spa hizmetleri ve güzellik-bakım hizmetlerinde öne çıkan trendler ön planda olacak.

Kozmetik ve kişisel bakım alanında faaliyet gösteren profesyonellerin yer alacağı fuarda parfümerinin yanı sıra solaryum, pedikür, eczane, wellness gibi alanlar da ilgi görecek. Türk kozmetik sektörü için önemli iş bağlantıları fırsatları sunan Almanya-Dusseldorf kozmetik fuarı, Avrupa’nın dikkat çekici parfüm ve kişisel bakım ürünleri fuarları içinde yer alıyor.

Fuar resmi web sitesi: https://www.beauty-duesseldorf.com/

Avrupa fuarlarında HES Design kalitesi ile öne çıkın

Almanya, İtalya ve diğer Avrupa ülkelerinde düzenlenen fuarlarda on binlerce ziyaretçi ve binlerce katılımcı firma söz konusu. Markanızın imajına uygun ve dikkat çekici bir fuar standı ise, organizasyonlarda elde edilen verim açısından çok önemli. HES Design olarak anahtar teslim fuar stand hizmeti ile, fuar sürecindeki tüm aşamalarda yanınızdayız.

İtalya fuar standı ya da Almanya fuar standı arayışında, ahşap stand ve diğer fuar standı çözümlerimizle markanız için estetik, fonksiyonel ve dikkat çekici projelere imza atıyoruz. Fuar standı tasarım hizmeti alanında deneyimli ekibimiz, fuar stand uygulama hizmeti sürecini disiplinli ve profesyonel bir şekilde yönetiyor.

Tasarımdan proje yönetimine, uygulamadan lojistiğe tüm süreçlerde, 15 yıllık deneyimimizle fuarlardan en iyi sonucu almanızı sağlıyoruz. Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

European Coating Show, Boya Kaplama ve Kimya Endüstrisini Almanya’da Buluşturacak
Anfaş Food Product: Gıda Sektörü Antalya’da 29’uncu Kez Bir Araya Geliyor
This site is registered on wpml.org as a development site.