Blog

Otomotiv sektörünün gözü Automechanika Frankfurt ve Dubai fuarlarında olacak

2 trilyon dolarlık bir sektör olan otomotiv alanında, son yıllarda yaşanan değişimler pazarda dengeleri yeniden belirliyor. Elektrikli otomobil konseptinin giderek güçlü bir hal aldığı otomotiv dünyasında e-şarj teknolojileri ve yenilikçi alanlar, ciddi yatırım ve iş bağlantıları fırsatı sunuyor. Otomotiv sektöründe, 1970’lerden bu yana düzenlenen Automechanika Frankfurt ve Automechanika’ nın BAE etkinliği olan Automechanika Dubai, en önemli fuarlar içinde yer alıyor. Sektörün önemli iki fuarı, endüstrinin lider oyuncularını bir araya getirecek. Bu içeriğimizde, Automechanika Frankfurt ve Automechanika Dubai fuarının içeriği ve programına, sunduğu olanaklara odaklandık.

Automechanika Frankfurt hangi ürün gruplarına odaklanıyor?

Almanya’nın Frankfurt şehrinde, Frankfurt Messe fuar alanında düzenlenecek olan Automechanika Frankfurt, bu yıl 13-17 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuar, otomotivin yanı sıra yedek parça alanında faaliyet gösteren şirketler için de ciddi fırsatlar sunuyor. Otomotiv endüstrisinde parça ve aksesuarların yanı sıra yazılım ve IT altyapıları, yıkama, boyama ve e-şarj istasyonu gibi alanlar, Automechanika Frankfurt’un kapsamında yer alıyor.

Almanya fuarları arasında en büyük etkinliklerden biri olan Automechanika Frankfurt, otomotiv üretim teknoloji lideri Almanya’da ciddi iş fırsatları sağlama potansiyeline sahip. Motor, şanzıman, aks, dişli ve emniyet elemanları, hava yastığı, klima, akü ve şarj istasyonları, tamir ekipmanları, bakım ekipmanları ve araç tanıma teknolojisi gibi farklı konularda üreticilerin yer alacağı fuarın, geçmiş yıllarda olduğu gibi bu yıl da ilgi görmesi bekleniyor.

Katılımcı profili ve ziyaretçi sayısı

Automechanika Frankfurt, sektörün en önemli etkinliklerinden biri. Bu anlamda fuara, otomotivin devlerinin yanı sıra, yeni iş bağlantıları ve fırsatlar elde etmek isteyen her segmentte şirket ilgi gösteriyor. 2018 yılında düzenlenen fuar ile ilgili bilgilere bakıldığında, 5 bine yakın katılımcı şirket Automechanika Frankfurt’ta yer aldı. Fuarın ziyaretçi sayısı yaklaşık 134 bin olurken, bu ziyaretçiler 180’in üzerinde farklı ülkeden geldi. Automechanika Frankfurt bu anlamda, uluslararası kimliğe sahip bir etkinlik.

Gelişen otomotiv teknolojisinin son adımlarının yer alacağı Automechanika Frankfurt’ta elektrikli araçların yanı sıra yakıt tüketimi teknolojisi ile ilgili inovasyonlar yer bulacak. Otomotiv yedek parça üretim Türkiye’ nin önemli bir role sahip olduğu bir alan. Bu nedenle Almanya otomotiv fuarı, Türk şirketleri için de ciddi bir önem taşıyor. 2018’de düzenlenen Automechanika Frankfurt fuarına, Türkiye’den 250’nin üzerinde firmanın katılması ise, etkinliğin sektörde ne derece önemsendiğini gösteriyor. Türkiye, elektrikli araç üretiminde TOGG başta olmak üzere önemli atılıma sahne oldu. Geleceğin otomotiv enerjisini sunan şarjlı araçlar, elektrikli araç şarj istasyonu ve teknolojileri Türkiye’de de yaygınlaşıyor. Elektrikçi araç yatırım teşvikleri, bu alanda faaliyet gösteren şirketler için fırsatlar sunuyor. Almanya’da düzenlenecek olan Automechanika Frankfurt, otomotiv alanında uluslararası iş bağlantılarına imza atmak ve sektördeki yeniliklerin içinde olmak için harika bir fırsat.

Orta Doğu ve Asya’nın en büyük otomotiv fuarı: Automechanika Dubai

Automechanika Dubai, Orta Doğu ve Asya bölgesinin, satış sonrası hizmet ve otomotiv alanında en büyük fuarı olarak öne çıkıyor. Birleşik Arap Emirlikleri’nin Dubai şehrinde, Messe Frankfurt tarafından düzenlenecek olan fuar, 22-24 Kasım 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Automechanika, dünya genelinde 15 farklı ülkede düzenlediği etkinlikle, küresel iş bağlantıları için önemli bir adres konumunda. Peki Automechanika Dubai nereye odaklanıyor?

Automechanika Dubai fuarında, önceki etkinliklerde 1800’den fazla katılımcı firma yer aldı. 32 binin üzerindeki fuar ziyaretçisi, 140’ın üzerinde farklı ülkeden geldi. Bu da fuarın uluslararası yönünü ön plana çıkarıyor. Türkiye’den de 50’nin üzerinde firma, Automechanika Dubai’de yer aldı. Türkiye’nin en önemli ticaret noktalarından biri olan BEA’ de, otomotiv alanında yeni iş fırsatları için Automechanika Dubai çok önemli bir konumda.

Dubai’de düzenlenecek olan otomotiv fuarında, oto bakım hizmetlerinin yanı sıra lastik, tamir ürünü ve ekipmanları, navigasyon ve multimedya sistemleri, araç aydınlatmaları, akü ve şarj ekipmanları, hava yastığı ve emniyet ekipmanları ön planda olacak. Buna ek olarak onlarca farklı yan sanayi dalında ürün ve hizmetler yer bulacak.

Yurt dışı fuarlarda yanınızdayız

Almanya fuar standı ve diğer fuarcılık hizmetleri, yurt dışındaki fuar etkinliklerinde yer almak isteyen şirketler için oldukça önemli. HES Design olarak, 15 yıllık tecrübemizle Almanya ve Orta Doğu fuarları başta olmak üzere, yurt dışında birçok ülkede düzenlenen fuarlarda, stand tasarımından proje yönetimine 360 derece bir hizmet sunuyoruz. Türkiye ve Almanya’da yer alan ofislerimizde bulunan profesyonel kadromuzla ve dünyanın dört bir yanındaki çözüm ortaklarımızla en iyi fuar sürecini geçirmenizi sağlıyoruz.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Lojistik devlerinin Türkiye' deki buluşma noktası: Logitrans 2022
Lojistik ve Taşımacılık Fuarlarındaki Yenilikler, Sektörün Geleceğini Belirleyecek
This site is registered on wpml.org as a development site.