Blog

Almanya’da 2024’e Damgasını Vuracak Fuarlar: HEIMTEXTIL, DOMOTEX, IMM KÖLN, AMBIENTE

Almanya, Avrupa’nın hatta dünyanın, fuar alanında en önemli merkezlerinden biri. Türkiye Almanya arasındaki 45 milyar dolarlık ticaret hacmi, ülkenin ne denli kritik rolde olduğunu gösteriyor. Bunun haricinde Almanya’daki fuarlara Avrupa’dan ve dünyadan yüzlerce farklı ülkeden katılım olması fuarların potansiyel faydasını da artırıyor.

2024’ün ilk ayında, Almanya’da Heimtextil, Domotex, IMM Cologne ve Ambiente gibi önemli fuarlar düzenleniyor. Peki fuarlar, hangi sektörler için nasıl fırsatlar yaratacak? Mercek altına aldık. 

Heimtextil 2024

Heimtextil, Almanya’nın Frankfurt şehrinde 9-12 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Ev tekstili alanında dünyanın en önemli etkinliklerinden biri olan Heimtextil, yeni markalara potansiyel alıcılarla tanışma fırsatı sunuyor. Ev tekstilinin yanı sıra, hotel ve restoranlar için özel çözümlerinde yer aldığı fuar, pazarda trendleri belirliyor. Geniş kapsama sahip olan Almanya tekstil fuarı

Heimtextil’de dekoratif ve mobilya kumaşlarının yanı sıra banyo, yatak odası için ürünler, duvar kağıdı ve güneşten koruma sistemleri de yer alıyor. 

Frankfurt ev tekstil endüstrisi fuarı, perakendeci ve toptancıların yanı sıra mimarlara, otel satın almacılarına ve karar verici pozisyondaki binlerce üst düzey yöneticiye hitap ediyor. Frankfurt tekstil ürünleri fuarı aynı zamanda ünlü isimlere, potansiyel vaat eden startuplara da yer veriyor. 

Domotex 2024

Hanover halı ve zemin kaplamaları fuarı Domotex, Almanya’da 11-14 Ocak 2024 tarihleri arasında düzenlenecek. Türkiye’de de, halı ve zemin kaplamaları alanında yıllardır gerçekleşen Domotex’in Almanya buluşması, sektörün yakından takip ettiği bir etkinlik. Yurtdışından katılım oranı yüksek fuarda, katılımcı firmalar için ciddi iş fırsatları doğacak. Fuarda ön plana çıkacak ürün grupları şu şekilde: 

 • Yüzey altı işleme uygulamaları
 • Halı ve kilimler (el yapımı)
 • Laminat parke
 • Temizleme sistemleri
 • Dış mekan zemin kaplamaları
 • Duvar kağıdı ve kaplamaları

IMM Köln

Almanya mobilya endüstri fuarı IMM Köln, 14-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek. Mobilya ve ev içi dekorasyon ürünleri alanında, IMM Köln lider etkinlikler içinde yer alıyor. Geniş bir ürün skalasına sahip olan fuarda ev ve ofis mobilyaları, iç dekorasyon ürünleri, aydınlatma ürünleri ve aksesuarlar ön plana çıkıyor. Fuarda öte yandan yer ve duvar döşeme sistemleri de yer buluyor. Köln uluslararası mobilya fuarın, yüzde 74 yurtdışı katılım oranıyla, firmalar için çok yönlü ihracat olanaklarını da beraberinde getiriyor. Uluslararası mobilya, iç mimari ve mekan tasarımı fuarı IMM Köln’e dair bazı bilinmesi gerekenler şöyle:

 • 2020 yılındaki fuar 128 bin, 2019 yılındaki fuar 149 bin profesyonel ziyaretçi ağırladı
 • Ortalama katılımcı firma sayısı binin üzerindedir
 • Fuarda memnuniyet oranı yüzde 90’ın üzerindedir

AMBIENTE

Ambiente Frankfurt, ev eşyaları alanında dünyanın en önemli etkinlikleri içinde yer alıyor. Önümüzdeki sene, 26-30 Ocak tarihleri arasında Frankfurt Messe’de gerçekleşecek fuar, Almanya’da sektörü buluşturuyor. Frankfurt uluslararası ev ve mutfak gereçleri fuarı, yüzde 90’ın üzerinde memnuniyet oranıyla ön plana çıkıyor. 300 bin metrekarenin üzerinde alanda düzenlenen Almanya züccaciye ve tüketim ürünleri fuarı, sektör paydaşlarına önemli iş fırsatları sunuyor. Fuarın 2023 verileri şöyle oldu:

 • 4 bin 500’ün üzerinde katılımcı firma
 • 150 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi
 • 170 farklı ülkeden katılım 

Almanya fuarlarında markanızı en iyi şekilde temsil edin

Binlerce katılımcı firmanın yer aldığı fuar etkinliklerinde, profesyonel bir stand, markanızın kimliğini iyi bir şekilde ifade edebilir. Almanya fuar standı arayışınızda, sektörde 15 yılı aşkın deneyimimizle yanınızdayız. Frankfurt fuar standı, Köln fuar standı veya Hannover fuar standı konusunda bu zamana kadar Türkiye’de sektörünün öncüsü birçok firmaya hizmet verdik.

Ahşap fuar standı başta olmak üzere, tüm talepleriniz için anahtar teslim standı hizmeti sunuyoruz. HES Design kalitesiyle, aşağıdaki çözümleri sunuyoruz: 

 • Stand proje uygulama hizmeti
 • Fuar stand proje yönetim hizmeti
 • Fuar stand tasarım hizmeti

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

Hayvancılık, Gıda İşleme ve Ofis Malzemeleri Sektörünü Buluşturacak: En Önemli BAE Fuarları
Gıda Sektörü Almanya Fuarlarında Buluşacak: FI Europe, ISM Köln ve Prosweets Köln
This site is registered on wpml.org as a development site.