Blog

Almanya ve Türkiye’de Düzenlenecek 4 Fuar, Ambalaj Endüstrisini Bir Araya Getirecek

Ambalaj sektörü, kentleşme ve sanayileşmenin hızlanmasına paralel olarak gelişimini hızla sürdürüyor. Tüketim ürünlerine yönelik talebin artması, öte yandan ihracat hacminin yükselmesi ambalaj paketleme sektörünün gelişme nedenlerinden oldu. Türkiye’de ambalaj sektöründe 3 bine yakın firma faaliyet gösteriyor. Plastik, kağıt, cam ambalaj üretiminde faal firmalar için, fuarlar yeni müşteriler bulma noktasında oldukça önemli. Bu yıl içinde Türkiye ve Almanya’da dört önemli ambalaj fuarı gerçekleşecek. Ambalaj makine, ekipman ve teknolojileri fuarına dair bilinmesi gerekenlere bakalım.

FAKUMA 2023

Almanya plastik teknolojileri ve ekipmanları fuarı Fakuma, bu yıl 17-21 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek. Plastik kauçuk sektörünü buluşturacak fuarda geniş bir ürün skalası öne çıkıyor. Plastik işleme makinelerinin yanı sıra, kalıplar, yarı mamüller ve plastik ürünler fuarda öne çıkacak. Bu yıl FAKUMA’da 1500’e yakın katılımcı firmanın yer alması bekleniyor. Avrupa’nın endüstri merkezi Almanya’daki fuar, plastik ambalaj sektöründe yeni iş fırsatları, ihracat olanakları arayanlara hitap ediyor. 2021 yılında düzenlenen fuara 39 ülkeden 1470 katılımcı firma ve 82 ülkeden 29 bin 540 profesyonel ziyaretçi gelmişti. 

AVRASYA AMBALAJ İSTANBUL 2023

Avrasya Ambalaj İstanbul, Reed TÜYAP Fuarcılık tarafından, İstanbul’da 11-14 Ekim tarihleri arasında düzenleniyor. Fuar, Avrasya’da endüstrinin en büyük etkinliği olarak öne çıkıyor. Bu yıl 28. kez düzenlenecek İstanbul ambalaj ürünleri fuarı, geçtiğimiz yıl 72 bin ziyaretçi ağırlamıştı. Ziyaretçilerin 13 binden fazlasıysa, 121 ülkeden geldi. İstanbul plastik hammadde ürün ve teknolojileri fuarı kapsamı oldukça geniş. Etkinlikte ahşap, cam, kağıt, metal, plastik ve oluklu ambalaj grupları öne çıkacak. Bunun dışında file, etiket gibi tamamlayıcı ürünler, ambalaj geri dönüşüm teknolojileri de yer bulacak.

PUTECH EURASIA 2023

Uluslararası poliüretan sanayi fuarı PUTECH EURASIA, 4-6 Ekim tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Poliüretan endüstrisi fuarı geniş kapsamıyla ön plana çıkıyor. Poliüretan kimyasallar ve makine ekipmanları alanında birçok ürün grubu yer alıyor. Poliüretan kaplama ve yapıştırıcılar, kalıp ve sistemler alanında, sektörün liderleri fuarda buluşacak. 2021 yılında düzenlenen etkinlik sektörde binlerce profesyoneli buluşturdu. 63’ü yurtdışından olmak üzere 162 katılımcı firma fuarda yer alırken, 6 binden fazla ziyaretçi fuara geldi.

PLAST EURASIA İSTANBUL 2023

Uluslararası plastik işleme ve teknolojileri fuarı PLAST EURASIA İSTANBUL, 22-25 Kasım tarihleri arasında TÜYAP Kongre ve Fuar Merkezi’nde düzenlenecek. Uluslararası plastik endüstrisi fuarı geniş kapsamlı yapısıyla öne çıkıyor. Makine ve ekipmanların yanı sıra kalıp, geri dönüşüm, ısı ve kontrol cihazları, otomasyon, soğutma sistemleri ile yarı mamuller fuarda öne çıkacak. Avrasya’nın en önemli plastik fuarları içinde gösterilen PLAST EURASIA ISTANBUL’da, 2022 yılında öne çıkan bazı veriler şöyleydi:

  • 41 ülkeden 1087 katılımcı firma
  • 115 ülkeden 64 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi

Yüzde 90’ın üzerinde memnuniyet oranı olan fuar, bu yıl da sektörün liderlerini buluşturacak. 

Plastik ve ambalaj fuarlarında markanızı en iyi şekilde temsil edin

Profesyonel fuar standı, markanızı binlerce katılımcının yer aldığı fuarlarda iyi bir şekilde temsil edebilir. Almanya fuar standı ve İstanbul fuar standı alanında yılların deneyimiyle hizmet veriyoruz. Ahşap fuar standı, modüler fuar standı gibi alanlarda, anahtar teslim stand hizmeti veriyoruz. Stand proje uygulama hizmetini, Türkiye ve Almanya ofislerimizdeki profesyonel kadromuzla sağlıyoruz. Fuar stand proje yönetim hizmeti ve fuar stand tasarım hizmeti konusunda sektör liderleri, yıllardır bizi tercih ediyor. 

HES Design fuar stand tasarım ve uygulama alanındaki referansları, hizmetleri tüm detaylarıyla öğrenmek için bize ulaşın. 

2023 İlaç ve Medikal Fuarları: REHACARE, CPHI BARCELONA, MEDICA ve RUSSIAN HEALTHCARE WEEK 
Lojistik Sektörü Türkiye ve Hollanda’da Düzenlenecek 4 Fuarda Buluşacak
This site is registered on wpml.org as a development site.