Blog

Almanya ve Paris’te Düzenlenecek Fuarlar, Türk Savunma Sanayi Firmalarına Hangi Fırsatları Sunacak?

Savunma sanayi, Türkiye’de son yıllarda önemli bir atılım içinde. 2022 sonu itibariyle, Türkiye’nin savunma ve havacılık alanındaki toplam sektör cirosu 12 milyar doları aştı. Bununla birlikte, bunun içinde ihracatın payı 4,5 milyar dolara yaklaştı. Savunma sanayi ürünlerinde yüzde 80 yerlilik oranına ulaşılırken, sektör paydaşlarının gözü ihracatta. Yurtdışında düzenlenen savunma sanayi fuarları da bu anlamda önem taşıyor. Almanya’nın Nürnberg ve Fransa’nın Paris şehrinde, sektörde yankı uyandıran fuar etkinlikleri düzenlenecek.

Milipol

Milipol 2023, savunma sanayi fuarları içinde oldukça önemli bir etkinlik. Fuar, Fransa’nın başkenti Paris’te 14-17 Kasım tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Paris güvenlik ve savunma fuarı, hem geniş kapsamı hem de yüksek katılımcı sayısıyla dikkat çekiyor. Paris güvenlik teknolojileri fuarında öne çıkan alanlar şu şekilde:

  • Bilgi ve işlem güvenliği
  • Anti terörizm
  • Çevre güvenliği
  • Havalimanı ve liman güvenliği
  • Sınır güvenliği
  • Organize suçlarla mücadele

Fuar, dünyanın dört bir yanından ziyaretçi çekiyor. Paris güvenlik fuarı Milipol, geçtiğimiz yıllarda bini aşkın katılımcı ağırladı. Üstelik 1000 firmanın, 650’si yurt dışından geldi. 200’ün üzerinde gazeteci tarafından takip edilen fuarda, 150’yi aşkın ülkeden 30 binden fazla ziyaretçi yer aldı. 

Enforce Tac 2024

Enforce Tac, güvenlik kuvvetleri için taktiksel çözümler ve ürünlerin yer aldığı önemli bir fuar. Savunma ve silah sanayinde son çözümlerin yer alacağı fuar, 2012 yılından bu yana düzenleniyor. Almanya’nın Nürnberg şehrinde 26-28 Şubat 2024 tarihleri arasında gerçekleşecek uluslararası iç dış güvenlik, güvenlik teknolojileri ve ticaret fuarı, bu yıl aşağıdaki konulara odaklanıyor:

  • Termal görüntüleme ve optik uygulamaları
  • İnsansız sistemler
  • UxV gibi zorlu görevler için geliştirilmiş araçlar
  • Ordular için mühimmat ve silah çözümleri

Nürnberg güvenlik fuarı, 2023 yılında düzenlenen etkinlikte 540 şirkete ev sahipliği yaptı. Katılımcı firmaların 324’ü yurt dışından geldi. 22 bin 400 metrekare alanda düzenlenen etkinlikte, 7 bin 200’ün üzerinde profesyonel ziyaretçi vardı. Fuar bu anlamda oldukça ilgi gördü.

Savunma sanayi fuarlarında yerinizi alın!

Savunma sanayi şirketleri için, yeni iş bağlantıları sağlamanın önemli adımlarından biri fuarlara katılmak. Paris fuar standı veya Almanya fuar standı konusunda sunduğumuz profesyonel çözümlerle, yurt dışında düzenlenen fuarlarda markanızı bir adım öne çıkarıyoruz!

Sektörde 15 yılı aşkın deneyimimizle, HES Design olarak ahşap fuar standı ve diğer stand proje uygulama hizmeti çözümlerimizle yanınızdayız. Anahtar teslim stand hizmeti kapsamında sürecin her adımını yönetiyor, fuar standı proje yönetim hizmetimizle, Avrupa- Almanya başta olmak üzere, dünyanın dört bir yanında çözümler sunuyoruz. Siz de yurtdışı ve yurt içi fuarlarda, markanızın kimliğini en iyi yansıtacak stand çözümlerini keşfetmek istiyorsanız, 

fuar stand tasarım hizmetimizle ilgili bilgi alabilirsiniz.

Tekstil Sektörü 2024’te Bu Fuarlarda Buluşacak: TEXWORLD, TEXTILE EXPO ve İstanbul İplik Fuarı
2024 Plastik ve Ambalaj Fuarları Sektörü Buluşturacak: Ruplastica ve Packaging Innovations & empack
This site is registered on wpml.org as a development site.