Blog

Almanya Ambalaj ve Paketleme Fuarı Interpack Yaklaşıyor! Fuara Dair Bilinmesi Gerekenler

Ambalaj ve paketleme sektörü, artan kentleşme ve nüfusun yanı sıra, yaşam standartlarındaki dönüşümle önemini artırmakta. Perakende alışverişe yönelik eğilim, tüketim ürünlerine yönelik talepteki yükseliş ambalaj sektörünün gelişimini etkileyen konulardan.

Türkiye’de, ambalaj ve paketleme alanında 3 binin üzerine firma faaliyet gösteriyor. Plastik, karton, metal, ahşap ve cam alanlarında yıllık 4 milyon tona yakın üretim yapan sektör için, ihracat oldukça önemli bir cephe. 2019 yılında 4,7 milyar dolar olan ambalaj sanayi ürünleri ihracatı, artış ivmesini sürdürüyor.

Sektörde faaliyet gösteren firmalar için, uluslararası fuarlar yeni iş fırsatlarına adım atmak adına çok önemli. Almanya’da düzenlenecek olan Interpack neler sunuyor, detaylarıyla ele aldık.

Bir bakışta Interpack 2023

Uluslararası paketleme ambalaj endüstrisi fuarı Interpack, Almanya’nın Düsseldorf şehrinde 4-10 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek. Messe Düsseldorf’ta gerçekleşecek olan paketleme teknolojileri fuarında paketleme makineleri, ambalaj teknolojileri ön plana çıkacak.

1958 yılından bu yana 3 yılda bir düzenlenen fuar, sektörün Avrupa’daki kalbi konumunda olan etkinliklerden. Paketleme teknolojisinde yalnızca ürünlere değil, aynı zamanda yeni teknolojilere ve trendlere de odaklanan fuar, firmalar için yeni iş bağlantıları kurmaya müsait bir ortam sunuyor.

Fuara kaç firma ve ziyaretçi katılıyor?

Interpack 2023 hemen her sektöre hitap eden bir ambalaj fuarı. Gıda, içecek, pastacılık, kozmetik gibi farklı sektörler için ambalaj teknolojilerinin öne çıktığı Interpack 2023, ciddi bir ilgi görüyor.

2017 yılında düzenlenen etkinlik, ciddi bir katılımcı çekti. Interpack’e ilişkin istatistikler içinde dikkat çekenler ise şu şekilde oldu:

  • 55 farklı ülkeden 2800’ün üzerinde katılımcı firma
  • 169 ülkeden 170 binin üzerinde ziyaretçi
  • 178 bin metrekare fuar alanı
  • Yüzde 98 memnuniyet oranı

Katılımcıların yüzde 75’ine yakınının üst düzey yönetici ya da şirket sahibi olduğu Interpack 2023, 170’e yakın farklı ülkeden ziyaretçi ağırlamasıyla, uluslararası iş fırsatları için ne denli önemli olduğunu gösteriyor. Düsseldorf ambalaj fuarı ile ilgili önemli bir veri de, katılımcı ülkeler içinde Türkiye’nin 3. sırada yer alması.

Fuarda ön plana çıkan ürün grupları neler?

Interpack 2023’te aşağıdaki ürün grupları sergilenecek ve on binlerce ziyaretçi ile buluşacak:

  • Karton, plastik, metal, cam ambalajlar
  • Gıda ambalajları
  • İlaç paketleme
  • Ambalaj malzemeleri ve ekipmanları
  • Tarım makine ve ekipmanları
  • Kozmetik ve eczacılık için makine ve ekipmanlar

Almanya fuar standı hizmeti mi arıyorsunuz? Doğru yerdesiniz

Almanya ve diğer Avrupa ülkelerindeki fuarlarda firmanızı temsil etmek ve uluslararası iş bağlantılarına adım atmak için, HES Design olarak profesyonel fuar stand proje yönetim hizmeti sunuyoruz.

Fuar standı alanında 15 yılı aşkın deneyimle, ahşap fuar standı ve diğer fuar stand uygulama hizmeti alternatiflerimizle yanınızdayız. Siz de Türkiye’de onlarca sektör lideri firma gibi, anahtar teslim fuar stand hizmeti sürecinde bizimle ilerleyebilirsiniz.

Fuar stand tasarım, uygulama ve proje yönetimi hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Tekstil Sektörü Avrupa’da Buluşuyor: H+H Cologne ve Index Fuarları İçin Geri Sayım
Expomed Eurasia Medikal Fuarı Sağlık Sektörünü Bir Araya Getirecek
This site is registered on wpml.org as a development site.