Blog

2024’e Damgasını Vuracak İtalya Fuarları: DEL Mobile, MCE ve COSMOPROF

İtalya, Türkiye’nin en önemli ticaret partnerleri içinde yer alıyor. İhracat ve ithalatta İtalya, Türkiye’nin en büyük 10 ortağından biri, iki ülke arasında 2022’de 26 milyar dolarlık ticaret gerçekleşti. İtalya fuarları, ticari ağını büyütmek ve Avrupa’da yeni iş birliklerine adım atmak isteyen markalara hitap ediyor. Peki 2024’te en çok hangi fuarlar ilgi görecek? 

SALONE INTERNAZIOLE DEL MOBILE 2024

İtalya mobilya fuarı SALONE INTERNAZIOLA DEL MOBILE 2024, 20-21 Nisan tarihleri arasında İtalya’nın Milano şehrinde düzenlenecek. Milano mobilya ve aksesuarları fuarı, mobilya imalatı ve tasarımı alanında önemli bir buluşma niteliğindedir. 150’nin üzerinde ülkeden ziyaretçi çekmesi bakımından uluslararası profilin öne çıktığı fuar, yüksek satış hacmine sahne oluyor. 

Mobilya tasarım fuarında mobilya üreticilerinin yanı sıra, tasarımcılar ve perakendeciler bir araya geliyor. Mobilya pazarının önemli oyuncularından Türkiye, fuarda ciddi avantajlara sahip. 

MCE 2024

İtalya enerji verimliliği fuarı MCE, bu yıl 42. kez kapılarını ziyaretçilere açacak. 12-15 Mart tarihleri arasında Milano’da gerçekleşecek fuar geniş bir ürün – hizmet skalasına sahip. MCE yenilenebilir enerji fuarında aşağıdaki ürünler ön plana çıkacak:

 • Su arıtma teknolojileri
 • Sıhhi tesisat
 • Yalıtım teknolojileri
 • Klima ve havalandırma teknolojileri
 • Isıtma ve soğutma sistemleri

1960 yılından beri düzenlenen etkinlik, sektörün buluşma noktası konumuna sahip. İki senede bir gerçekleşen İtalya ısıtma- soğutma, iklimlendirme teknolojileri fuarı MCE, bu yıl da Türk şirketlerin yoğun ilgi göstereceği bir fuar. 

COSMOPROF 2024

İtalya kozmetik fuarı COSMOPROF 2024, Avrupa modasının merkezlerinden Bologna’da 21-23 Mart tarihleri arasında düzenlenecek. Kozmetik endüstrisinin ilgi odağı olan Bologna güzellik ve kozmetik fuarı hem Avrupa hem de Ortadoğu’dan potansiyel alıcıları bir araya getiriyor. Fuarda ön plana çıkan hizmet alanları arasında saç bakımı, güzellik ve spa, organik ürünler ve tırnak bakım ürünleri yer alıyor. 

COSMOPROF’ un son etkinliğinde ön plana çıkan bazı veriler ise şu şekilde oldu: 

 • 2900’ün üzerinde katılımcı firma
 • Yüzde 76 yurtdışı katılım oranı
 • 250 binden fazla ziyaretçi

En yoğun katılım gösteren ülkeler içinde Fransa, Birleşik Krallık, ABD, Çin, Almanya ve Türkiye dikkat çekiyor. 

İtalya fuarlarına katılmak ister misiniz?

Profesyonel fuar standı, yüzlerce katılımcı firmanın olduğu etkinliklerde markanızı öne çıkaracak en önemli faktördür. HES Design olarak Almanya ve Türkiye ofislerimizde uzman ekibimizle, tüm fuarlarda profesyonel proje yönetimi, tasarım ve uygulama hizmetini sunuyoruz. İtalya fuar standı, Bologna fuar standı veya Milano fuar standı arayışınız mevcutsa, doğru yerdesiniz.

15 yılı aşkın sektörel deneyimimizle markanız için ahşap fuar standı başta olmak üzere aşağıdaki hizmetleri sağlıyoruz:

 • Anahtar teslim stand hizmeti
 • Stand proje uygulama hizmeti
 • Fuar stand proje yönetim hizmeti
 • Fuar stand tasarım hizmeti

Bilgi almak ve fuarlarda bir adım öne çıkmak için bize ulaşın! Referanslarımızı web sitemizde inceleyebilir, hizmetlerimizi keşfedebilirsiniz. 

2024’ün En Önemli Lojistik ve Taşımacılık Fuarları: Logimat ve Trans Russia
2024 Yılındaki Aydınlatma Fuarları İçin Gözler Almanya’ya Çevrildi
This site is registered on wpml.org as a development site.