Blog

2024’e Damgasını Vuracak BAE Fuarları: STEELFAB, LIGHT ME, INTERSEC ME ve ARABHEALTH

BAE, Ortadoğu’nun en önemli ticaret merkezlerinden biri olmasının yanında aynı zamanda Türkiye’nin en büyük ticaret partnerlerinden biri. Önümüzdeki 5 yıl içinde, 25 milyar dolarlık ithalat ihracat hedefinin olduğu BAE pazarına açılmak isteyen markalar içinse, fuarlar büyük öneme sahip. 2024’le birlikte, ülkede dört büyük fuar kapılarını aralıyor. STEELFAB, LIGHT ME, INTERSEC ME ve ARABHEALTH fuarlarına dair bilinmesi gerekenlere bakalım.

SteelFab 

Orta doğu metal işleme ve üretimi fuarı SteelFab, 8-11 Ocak tarihleri arasında BAE’nin Sharjah şehrinde düzenlenecek. Sharjah metal işleme endüstri ve teknolojileri fuarı geniş kapsamı ve uluslararası ziyaretçi profili ile, endüstriyi Ortadoğu’nun kalbinde buluşturacak. Fuarda ön plana çıkacak ürün gruplarından bazıları şöyle:

 • Çelik işleme
 • Metal imalatı
 • Makine araçları
 • Kaynak ekipmanları
 • Proses malzemeleri 

Light Me/ Intelligent Building ME

Dubai uluslararası aydınlatma ve bina teknolojileri fuarı Light Me / Intelligent Building ME, 16-18 Ocak tarihleri arasında Dubai World Trade Center’da gerçekleşecek. Dubai aydınlatma teknolojileri fuarı, 130’un üzerinde ülkeden katılımcı çekmesiyle, ne denli önemli bir ihracat potansiyeline sahip olduğunu gösteriyor. 2023 yılında düzenlenen Orta doğu akıllı bina sistemleri fuarının verileri ise şöyle oldu:

 • 53 bin metrekare üzerinde fuar alanı
 • 1000’in üzerinde katılımcı firma
 • 47 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi

Intersec 

Uluslararası güvenlik endüstrisi fuarı Intersec, bu yıl 25. yılını kutlayan önemli bir fuar. 16-18 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek olan Intersec, 12 farklı salonda 1200’ün üzerinde katılımcı firma ağırlayacak. Dubai güvenlik sistemleri fuarları geniş kapsamıyla ön plana çıkıyor. Siber güvenlik, ticari güvenlik, sağlık hizmetleri ve yangın kurtarma süreçleriyle ilgili yenilikçi ürün ve hizmetler fuarda yer bulacak. Geçtiğimiz sene, 43 binin üzerinde ziyaretçi çeken fuar, bu yıl da ilgi görecek. 

Arabhealth 2024

Dubai sağlık fuarı Arabhealth, 29 Ocak – 1 Şubat tarihleri arasında Dubai World Trade Center’da düzenlenecek. Medikal cihazlar, sağlık ürünleri, ortopedik ürünler, sağlık hizmetleri, IT sistemleri gibi geniş bir kapsama sahip olan fuar, uluslararası bir kimliğe sahip. Fuarda 70’in üzerinde ülkeden katılımcı bekleniyor. İngiltere, Türkiye, ABD, Belçika ve İspanya gibi ülkeler Arabhealth’e ilgi gösteriyor. Orta doğu sağlık endüstrisi ve teknolojileri fuarının geçtiğimiz seneki verileri söyle oldu:

 • 3400’ün üzerinde katılımcı firma
 • 70’den fazla ülkeden katılımcı firma
 • 68 binin üzerinde profesyonel ziyaretçi
 • 180’in üzerinde ülkeden ziyaretçi

BAE fuarlarında yer almaya hazır mısınız?

Fuar standı tasarım ve uygulaması alanında, 15 yılı aşkın deneyimimizle HES Design olarak yanınızdayız. Türkiye-Almanya ofislerimizin yanında, dünyanın her noktasındaki çözüm ortaklarımızla BAE fuarlarına katılmayı düşünüyorsanız en iyi hizmeti sağlıyoruz. Sharjah fuar standı ve Dubai fuar standı arayışınız için doğru adrestesiniz.

BAE fuar standı konusunda, ahşap fuar standı ve diğer stand proje uygulama hizmeti alternatifleri ile, markanızı bir adım öne çıkarıyoruz. Anahtar teslim standı hizmeti kapsamında, fuar stand proje yönetim hizmeti sağlıyoruz. Fuarlardan verimli bir dönüş almanızı sağlayacak fuar stand tasarım hizmeti çözümlerimizle ilgili bize ulaşın.

Bilgi almak için mail atabilir veya telefon numaramızdan bize ulaşabilirsiniz. 

2024 Plastik ve Ambalaj Fuarları Sektörü Buluşturacak: Ruplastica ve Packaging Innovations & empack
Hayvancılık, Gıda İşleme ve Ofis Malzemeleri Sektörünü Buluşturacak: En Önemli BAE Fuarları
This site is registered on wpml.org as a development site.