Blog

2024’e Damga Vuracak Yapı Seramik Fuarları: CEVISAMA, CERAMITEC, COVERINGS

Yapı seramik sektörü, dünya ve Türkiye ekonomisinin itici güçleri içinde yer alıyor. Küresel pazar payı 250 milyar dolara ulaşan seramik alanında Türkiye’de de önemli oyuncular yer alıyor. Türkiye’de inşaat seramikleri alanında faaliyet gösteren firmalar, 2023’ün ilk yarısında 500 milyon doların üzerinde ihracata imza atmıştı. Ancak küresel büyüklüğe bakılırsa, potansiyel çok daha yüksek.

2024 yılında ABD, İspanya ve Almanya’da birbirinden önemli üç fuar gerçekleşecek. Cevisama, Ceramitec ve Coverings fuarlarına dair bilinmesi gereken önemli noktalara bakalım.

Cevisama 2024

Valensiya seramik banyo ekipmanları fuarı Cevisama, 26 Şubat – 1 Mart tarihleri arasında İspanya’nın Valencia şehrinde gerçekleşecek. 5 gün sürecek fuar, seramik ve banyo ekipmanları alanında dünyanın en önemli organizasyonlarından biri. Tasarımdan sürdürülebilirliğe, teknolojik trendlerden yeni üretim materyallerine kadar geniş bir kapsam söz konusu. Fuara dair öne çıkan bazı veriler şu şekilde:

 • 80 bin metrekarelik alanda düzenlenecek
 • 150’nin üzerinde ülkeden 500 farklı marka katılacak
 • 75 bine yakın ziyaretçi ağırlanacak

İspanya’nın yanı sıra Fransa, Birleşik Krallık, ABD, Belçika yoğun katılım gösteren ülkelerden

Cevisama fuarına, uluslararası distribütörlerin yanı sıra üreticiler, toptancılar, inşaat şirketleri, yapı marketler yoğun şekilde ilgi gösteriyor. Bundan dolayı etkinlik, Türk seramik üreticileri için önemli bir network ve iş fırsatı sağlıyor. 

Ceramitec 2024

Almanya uluslararası seramik ekipman ve teknolojileri fuarı Ceramitec, Avrupa’nın seramik endüstrisini bir araya getirecek. 23-26 Nisan tarihleri arasında Münih’te gerçekleşecek fuar, seramik endüstrisi alanındaki en son teknolojik gelişmeleri de ön plana çıkaracak. 350’den fazla katılımcı firmanın yer alması beklenen Ceramitec, dikkat çeken etkinlikler adasında. 

Hammadde, metalurji çözümleri, üretim ekipmanları, refrakter malzeme gibi geniş bir ürün kapsamı içeren fuar 2024 yılında 15 bine yakın üretici, profesyonel ve akademisyeni bir araya getirecek. 30 bin metrekare alanda düzenlenecek fuarda, 80’i aşkın ülkeden katılımcı bekleniyor. Almanya seramik fuarına dair önemli bilgilerden diğeri de, katılımcıların yüzde 60’a yakını Almanya dışından geliyor. Bu anlamda Münih seramik endüstrisi fuarı uluslararası işbirlikleri için önemli bir alan. 

Coverings 2024

Amerika seramik ve doğaltaş fuarı Coverings, 22-25 Nisan tarihleri arasında gerçekleşecek. ABD’nin önemli merkezlerinden Atlanta’da gerçekleşecek fuarda seramik karo, doğal taş ve diğer ilgili çözümler ön plana çıkacak. Atlanta seramik fuarı, 360 bin metrekare alanda düzenleniyor ve dünyanın en büyük kongre merkezlerinden biri. Öte yandan fuar, geniş alanı ve kapsamıyla 200 bine yakın ziyaretçi ağırlama potansiyeline sahip. Fuarda ön plana çıkacak bazı ürün grupları şöyle:

 • Seramik, porselen, mozaik ve cam malzemeler
 • Cila ve yalıtım ürünleri
 • Kesme oyma ekipmanları
 • Mutfak ve banyo ürünleri
 • Granit, mermer, kireçtaşı, kumtaşı ve diğer doğal taş ürünleri

Seramik fuarlarına katılacak markalar için en iyi fuar standı çözümleri

Profesyonel fuar standı, yüzlerce katılımcı firmanın olduğu etkinliklerde markanızı öne çıkaracak en önemli faktördür. HES Design olarak Almanya ve Türkiye ofislerimizde uzman ekibimizle, tüm fuarlarda profesyonel proje yönetimi, tasarım ve uygulama hizmetini sunuyoruz. Valensiya fuar standı, Münih fuar standı ve Atlanta arayışınız mevcutsa, doğru yerdesiniz.

15 yılı aşkın sektörel deneyimimizle markanız için ahşap fuar standı başta olmak üzere aşağıdaki hizmetleri sağlıyoruz:

 • Anahtar teslim stand hizmeti
 • Stand proje uygulama hizmeti
 • Fuar stand proje yönetim hizmeti
 • Fuar stand tasarım hizmeti
 • Fuar lojistiği

Amerika fuar standı, Almanya fuar standı çözümleri hakkında bilgi almak ve fuarlarda bir adım öne çıkmak için bize ulaşın! Referanslarımızı web sitemizde inceleyebilir, hizmetlerimizi keşfedebilirsiniz. 

2024’ün En Önemli Kimya Sektörü Fuarları
2024’ün En Önemli Lojistik ve Taşımacılık Fuarları: Logimat ve Trans Russia
This site is registered on wpml.org as a development site.