Blog

2023’te Gıda Endüstrisini Buluşturacak 6 Önemli Fuar

Gıda sektörü Türkiye’nin ihracat cephesinde en güçlü olduğu sektörler içinde yer alıyor. 2021 verilerine göre çalışan nüfusun %18’inin istihdamı gıda sektörüyle yakından ilişkili oldu. Öte yandan Türkiye GSYİH’ nın %5’ini gıda-tarım sektörü oluşturuyor. Dünyanın dört bir yanında gerçekleşecek gıda fuarları, sektörde yer alan firmalar için ciddi olanaklar sunuyor. 

FOODEX SAUDI 2023

Foodex Saudi, tamamen gıda ve içecek endüstrisine odaklı, Suudi Arabistan’da düzenlenen bir uluslararası ticaret fuarıdır. Fuar 70’den fazla ülkeden gelen tedarikçilerle ve müşterilerle tanışma fırsatı sunuyor. Suudi Arabistan’ın başkenti olan Riyad şehrinde gerçekleştirilecek riyad yiyecek ve içecek endüstrisi fuarı sektörden katılımcılara ürün tedarikçileri ve küresel yiyecek ve içecek ürünleri çözümleri sunan katılımcılarla ticaret fırsatı sunuyor. 

4 gün sürecek Riyad gıda fuarına 800’den fazla marka, 15.000’den fazla ise müşteri katılıyor. Fuarda geçmiş verilere göre 3000’den fazla anlaşma sağlanabileceği öngörülüyor. Bu sene 10. kez gerçekleşecek olan fuar 17-20 Haziran 2023 tarihinde kapılarını açıyor. 

WORLD FOOD 2023

World Food Rusya, her yıl düzenlenen dünyaca ünlü bir içecek ve gıda fuarıdır. Birçok ülkeden katılımcı çeken World Food’da 2022 verilerine göre fuara 25 ülkeden toplam 637 üretici ve 80 ülkeden tam 18,547 ziyaretçi yer aldı. Rusya horeca fuarı olarak da adlandırabileceğimiz bu fuarda gıda sektöründe birbirinden farklı gıda üretim ürünlerine yer verilecek. Ürünler arasında alkollü içecekler, meşrubatlar, dondurulmuş ve tüketime hazır yiyecekler, konserve yiyecekler, fırın ürünleri, yağlar ve soslar, süt ürünleri, et ve yumurta, organik ve sağlıklı yiyecekler, balık ve deniz ürünleri, meyveler ve sebzeler, helal ürünler, çay ve kahve ürünleri gibi ürünlerin yanında yiyecek olmayan ancak sektörle alakalı diğer ürünlere de yer alacak. 

4 gün sürecek bu etkinlik Moskova’da olacak ve 19-22 Eylül 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

EUROFRUIT 2023

EuroFruit 2023 fuarında meyve endüstrisi ile ilgilenen üretici, toptancı ve bayilerin ilgisini çekecek sunumlara ve ürünlere yer verilecek. İspanya meyve sebze ve tarım makinaları fuarı da diyebileceğimiz fuar sergisinde, kimyasal ve doğal gübreler, tarım makineleri, taze meyveler, ağaç meyvelerinin toplanması ve işlenmesi için makineler, soğuk depolama sistemleri, endüstriyel, işleme, ayırma, paketleme gibi makineler ve sektöre faydası olan hizmetler ile ilgili sunumlar olacak.  Fuar İspanya’nın Lleida şehrinde 28 Eylül – 01 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek.

ANUGA 2023

Almanya gıda fuarı ANUGA 2023, dünya çapında perakendecileri, yemek servisi ve yemek hizmet sağlayıcılarını buluşturan bir fuardır. Her 2 senede bir düzenlenen bu fuar yarının yiyecek ve içecek endüstrisini şekillendirmeyle ilgili konuları ve trendleri konu alır.

Anuga 2023 arz ve talebi buluşturmanın yanında ticaret fuarı konsepti ile anlaşma potansiyelini en üst düzeye çıkarmayı planlıyor. Ticaret fuarında helal, kosher, gurme ve Private Label (özel marka) olmak üzere 4 farklı ana konuda çok sayıda katılımcıya ev sahipliği yapacak. 2021 verilerine göre 4.643 katılımcı ve 70.000 ziyaretçi ağırlayan bu fuar 7-11 Ekim 2023 tarihleri arasında Almanya’nın Köln şehrinde gerçekleşecek.

DANFISH INTERNATIONAL 2023

Danimarka su ürünleri fuarına birçok ülkeden balıkçı, kaptan, tersane işletmecileri, mühendisler, tekne üreticileri, liman temsilcileri katılıyor. Fuarda yeni tedarikçiler bulabilir ve anlaşmalar sağlayabilirsiniz. Ağ, motor, navigasyon, iletişim, depolama gibi birçok balıkçılık endüstrisi süreçlerini etkileyen ürünlerin sergilendiği bu fuar 2021 yılı verilerine göre 24 farklı ülkeden 304 katılımcı ve 33 ülkeden 9.565 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı. Bu fuar 10-12 Ekim 2023 tarihleri arasında Danimarka’nın Aalborg şehrinde gerçekleşecek.

IBA MÜNIH 2023

Almanya pastacılık ve şekerleme endüstrisi fuarı olan IBA, 1949 yılından beri sektöre yenilikler katmak için bir araya geliyor. Sektördeki yeniliklere hızlı bir bakış yapmanızı sağlayacak, aynı zamanda fırıncılık ve pasta malzemeleri, hammaddeler, temizlik ve hijyen, kafe ve pastaneler için dekor ve donanımlar, makarna üretimi, atıştırmalık üretimi, lojistik çözümleri, paketleme ve etiketleme çözümleri, fermantasyon teknolojisi gibi sektörün kilit noktalarında bulunan firmaları da bir araya getirecek. Münih pişirme teknolojileri ve fırıncılık fuarı 22-26 Ekim 2023 tarihleri arasında düzenlenecek.

Gıda sektörü için bu fuarlar kaçınılmaz bir ihracat kapısıdır. Bu kapıyı aralamak için ise profesyonel fuar hizmetleri alarak rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

Gıda fuarlarında yer alın

Fuarda lojistik, stand ve dekor gibi birçok rekabette sizi öne çıkarabilecek etkenler bulunuyor. Uluslararası bir fuarda ise rekabet edebilmek için profesyonel bir hizmet almanız işlerinizi kolaylaştıracak, yükünüzü hafifletecektir. HES Design olarak 15 yılı aşkın tecrübemizle Türkiye ve yurt dışında sayısız markaya yüzlerce fuarda stand tasarımı ve uygulaması hizmeti verdik. Gıda fuarlarında stand hizmeti arayışınızda da size profesyonel olarak hizmet vermeye hazırız. Almanya fuar standı, Danimarka fuar standı, Rusya fuar standı alanında ahşap fuar standı ve aşağıdaki diğer hizmetleri sunuyoruz:

Almanya anahtar teslim fuar stand hizmeti ve ispanya anahtar teslim fuar stand hizmetinin yanında, diğer hizmetlerle ilgili bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz. 

2023 ABD Fuarları: AWFS, PACK EXPO, FABTECH ve Diğerleri
2023’te En Çok İlgi Görecek Suudi Arabistan - BAE Fuarları
This site is registered on wpml.org as a development site.