Blog

2023’e Damgasını Vuracak Belçika Fuarları: Busworld, Matexpo ve Labelexpo

Türkiye’nin 2021 yılında 4,9 milyar dolar ihracat hacmine sahip olduğu Belçika, önemli ticaret ortaklarımızdan. 2023 yılında Belçika’da gerçekleşecek üç önemli fuar bulunuyor. İnşaat makineleri alanında Matexpo, ambalaj teknolojileri alanında Labelexpo, toplu taşıma alanında ise Busworld fuarı öne çıkıyor. Peki Belçika fuarları, Türk şirketleri için ne gibi fırsatlar sunuyor?

MATEXPO 2023

1946 yılından bu yana düzenlenen Belçika inşaat makineleri fuarı, 40. yılında yeniden inşaat sektörünü buluşturacak. İki yılda bir düzenlenen fuarda iş makineleri için son teknoloji çözümler ve ekipmanlar sergilenecek. Belçika yapı- inşaat ekipmanları fuarı, sektörde Avrupa’nın en büyük üçüncü fuarı olma özelliğine sahip. Geçmişte 40 binin üzerinde ziyaretçi ağırlayan fuarda, konuklar iş makinelerini doğrudan test etme şansına da sahip. Katılımcılar inşaatın yanı sıra geri dönüşüm, malzeme ve nakliyat sektöründen. 6-10 Eylül 2023 tarihleri arasında Belçika’da gerçekleşecek fuar 5 gün sürecek ve her gün farklı bir etkinliğe ev sahipliği yapacak.

LABELEXPO 2023

2022 yılında Ukrayna’da yaşanan sorunlar nedeniyle iptal edilen Brüksel baskı ambalaj ve teknolojileri fuarı 2023 yılında tekrar ziyaretçilerini ağırlamak için hazırlanıyor. Etiket ve ambalaj baskısı sektörü hemen her sektörü yakından ilgilendiriyor. Fuar öte yandan, Türk ambalaj imalatçılarına da ihracat için büyük bir fırsat sunacak. Ziyaretçiler ürün ambalajı, yapışkan etiket ve ambalaj teknolojileri gibi sektörlerle bağlantılı profesyonellerden oluşuyor. Bundan dolayı Belçika etiketleme ve ambalaj endüstrisi fuarı, Türk ambalaj sektörü şirketleri için önemli ihracat fırsatları sunabilir. Fuar, Belçika’nın başkenti Brüksel’de 11-14 Eylül 2023 tarihleri arasında düzenlenecek. 

BUSWORLD 2023

Belçika toplu taşıma ve otobüs fuarı, 2021 yılında Covid-19 pandemisi nedeniyle ertelenmişti. 7-12 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek fuarda ciddi bir katılım bekleniyor. 500’ü aşkın firma ve 40 binden fazla ziyaretçi, öngörülüyor. 130’dan fazla ülkeden katılım olmasıysa, etkinliğin ihracat potansiyelini güçlendiriyor.

Otobüs ve toplu taşımacılık sektörüyle ilgili teknoloji, parça, araç, elektronik ve otobüs üretimi sürecine dair her şey fuarda yer alacak. Dünyanın en eski ve ünlü otobüs ve otobüs üreticileri Busworld, onlarca endüstriyi etkileyen otobüs taşımacılığı alanında ciddi bir önem taşıyor.

Belçika fuarlarında yerinizi alın!

HES Design olarak Avrupa fuar stand hizmeti alanında yıllardır öncü markaların çözüm ortağıyız. Brüksel fuar standı arayışınızda profesyonel çözüm arıyorsanız, ahşap fuar standı ve diğer stand çözümlerimizle yanınızdayız. Türkiye ve yurt dışı fuarlarda markanızı en iyi temsil edecek stand tasarım, uygulama ve proje yönetimi hizmetini sunuyoruz. Fuar stand proje yönetim hizmetinin yanı sıra, Belçika fuar stand uygulama hizmeti ve Belçika anahtar teslim fuar standı konusunda deneyimliyiz.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

Lojistik Sektörü Türkiye ve Hollanda’da Düzenlenecek 4 Fuarda Buluşacak
2023 ABD Fuarları: AWFS, PACK EXPO, FABTECH ve Diğerleri
This site is registered on wpml.org as a development site.