Blog

2023 ABD Fuarları: AWFS, PACK EXPO, FABTECH ve Diğerleri

Amerika Birleşik Devletleri, Türkiye’nin en büyük ticaret ortaklarından biri. Türkiye’nin ihracat yaptığı ülke sıralamasında Almanya’nın ardından 2. sırada gelen ABD ile, 2023 Ocak-Mart ayları arasında tam 3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi.

Dünyanın en büyük pazarına adım atmak veya ihracat hacmini büyütmek isteyen firmalar için Amerika fuarları oldukça kritik bir fırsattır. ABD’de bu yıl içinde gerçekleşecek 6 önemli fuar etkinliği var. 

AWFS 2023

Mobilya/ahşap sektörü Türkiye’nin dış ticaretinde önemli paya sahip. Sektörde 2022 yılında 4,7 Milyar dolarlık bir ihracat gerçekleşti. Las Vegas mobilya endüstrisi fuarı 25-28 Temmuz 2023 tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri’nde gerçekleşecek. Sektörden bir çok müşteri ve temsilcinin de katılacağı bu fuar, mobilya sektörü için kaçınılmaz nitelikte olacak. 1957 yılından beri düzenlenen fuarda mobilya ve dolap üretimi, kereste, ahşap işleme, ekipman gibi alanlar öne çıkacak. AWFS geçmiş yıllarda, 10 binin üzerinde ziyaretçi çekmesiyle gündeme gelmişti. 

PACK EXPO LAS VEGAS 2023

Las Vegas paketleme ve ambalaj fuarı, barındırdığı fırsatlarla birçok sektörü yakından ilgilendiriyor. Her iki yılda bir yapılan fuara 30 binin üzerinde katılımcı bekleniyor. Amerika paketleme çözüm ve makineleri fuarında makine imalatçıları, paketleme ve ambalaj teknolojileri ve çözümleri alanındaki profesyoneller yer alacak. Fuar Amerika Birleşik Devletleri Las Vegas’da 11-13 Eylül 2023 tarihinde gerçekleşecek.

FABTECH 2023

Chicago metal işleme teknolojileri fuarı, Türkiye’nin 11 milyar 896 milyon dolarlık yıllık ihracat hacmine sahip olduğu metal endüstrisindeki işletmeleri yakından ilgilendiriyor. 1300’den fazla firma ile tanışıp, yeni anlaşmalar ve teknolojilere kapı açabileceğiniz bu fuar Amerika Birleşik Devletleri Chicago’da 11-14 Eylül tarihleri arasında gerçekleşecek. Fuarın sponsorları arasında Mitsubishi gibi dünya devi markalar da bulunuyor. Metal işleme boru imalatı kaynak ve teknolojileri fuarı, ihracat kapılarını açmak isteyen firmalar için önemli fırsatlar barındırıyor. 

BIOFACH AMERICA

1999 yılından bu yana her yıl yapılan Amerika organik ürünler fuarı, geçtiğimiz yıl 1.276 katılımcı firmayı, 21.000’i aşkın ziyaretçiyi ağırladı. Türkiye’nin tarım alanında Avrupa ve dünya sıralamasında, ihraç kalemi bakımından üst sıralarda olduğunu düşünürsek BIOFACH oldukça kritik öneme sahiptir. Amerika’da Philadelphia’da yapılacak fuar  21-23 Eylül tarihleri arasında ziyaretçilerini ağırlayacak. 

ALUMINUM USA 2023

Amerika alüminyum ürünleri ve teknolojileri fuarı madencilikten döküme, dökümden imalata kadar bütün alüminyum üretimin aşamalarına odaklanmış bir fuar. İki yılda bir düzenlenen fuarda yeni teknolojiler, eğitimsel aktiviteler gibi birçok fırsat yer alıyor. 25-26 Ekim 2023 tarihleri arasında Amerika Nashville’de gerçekleşecek.

Fuarda öne çıkan ürün grupları arasında hammaddeler, ana metal ürünler, yarı mamul ürünler, yarı imalatlar, özel uygulama için alüminyum ürünler, yüzey işleme, hafif metal ticareti ve geri dönüşümü, ekstraksiyon, işleme ve rafine etme, hizmetler için tesis, makine ve aksesuarlar, danışmanlık, bilgi, eğitim yer alıyor. Yapı ve inşaat, otomotiv, nakliye (ticari araçlar, demiryolu, gemi ve uçak yapımı), elektrik ve elektronik, ambalaj ve dayanıklı tüketim ürünleri, güneş enerjisi sektörü firmalarının fuara ilgi göstermesi bekleniyor.

GLASSBUILD AMERICA 2023

Atlanta cam teknolojileri fuarı, Türkiye cam sektörü için oldukça önemli. Cam yapı ve cam ürünleri fuarı ile üreticiler yeni iş olanaklarının yanı sıra yeni teknolojiler ve inovasyonları keşfetme fırsatı yakalayacak. 31 Ekim – 2 Kasım tarihleri arasında Amerika Birleşik Devletleri Atlanta’da yapılacak amerika cam kapı ve pencere fuarı cam sektörü için kaçınılmaz bir fırsat. Fuarda öne çıkacak ürün grupları arasında kaplamalar, deterjanlar, kapı kolları, kapılar, düz cam, katlanır kapılar, cam perdeler, cam teknolojileri, menteşeler, endüstriyel cam, entegre güneşlikler, lamine cam, koruyucular, sızdırmazlık sistemleri, sızdırmazlık teknikleri, contalar, çatı pencereleri , sürgülü kapılar, güneş camı, pencere kolları yer alıyor. 

ABD fuarlarında profesyonel fuar standı hizmeti alın

Türkiye ve yurtdışı fuarlarında, HES Design olarak 15 yılı aşkın süredir fuar stand tasarımı, uygulaması ve proje yönetimi hizmeti sunuyoruz. Amerika fuar standı konusunda deneyimli bir ekip arıyorsanız, Chicago fuar standı ve Las vegas fuar standlarınız için bizimle çalışın! Fuar stand tasarımının yanı sıra, ahşap fuar standı uygulaması anahtar teslim fuar stand uygulama hizmeti kapsamında yer alıyor. Amerika stand proje yönetimi ve Amerika fuar stand uygulama hizmetimizde, sürecin her aşamasını profesyonel bir şekilde yürütüyoruz.

Hizmetlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

2023’e Damgasını Vuracak Belçika Fuarları: Busworld, Matexpo ve Labelexpo
2023’te Gıda Endüstrisini Buluşturacak 6 Önemli Fuar
This site is registered on wpml.org as a development site.