Blog

2022’de Düzenlenecek Ambalaj Fuarları Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Ambalaj sektörü, Türkiye’de ve dünyada gelişimini hızlı bir şekilde sürdüren sektörler içinde yer alıyor. Tüketim ürünlerine yönelik talepteki artışa paralel olarak, ambalaj alanında faaliyet gösteren şirketlerin sayısı artıyor. Türkiye’de ambalaj malzemesi üreticisi şirketlerin sayısı yaklaşık 3 bin. Plastik, kağıt, metal, ahşap ve cam alanında üretim yapan bu şirketler için, uluslararası pazar açılmanın en iyi adresi ise fuarlar. Uluslararası ambalaj fuarları içinde öne çıkan dört önemli organizasyonu ele aldık.

CNR Ambalaj 2022

CNR Ambalaj, İstanbul Fuar Merkezi’nde 31 Ağustos ile 3 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek. Paketleme ve ambalaj çözümleri ile ilgili, Türkiye’nin en büyük etkinlikleri içinde yer alan CNR Ambalaj, sektörün liderlerini buluşturacak. Türkiye ambalaj fuarları içinde öne çıkan organizasyon, hem yurt içi hem de yurt dışı iş potansiyelleri barındırıyor.

CNR Food İstanbul ile eş zamanlı olarak düzenlenecek ambalaj fuarında, gıda ve içecek üreticilerinin yanı sıra matbaa ve baskı şirketleri, kozmetik ve kimya şirketleri, petrol ve temizlik şirketlerinin temsilcileri yer alacak. Fuarda, ambalaj baskı teknolojileri üzerine çözümler sunan şirketler de yer alacak. 2019 yılında düzenlenen CNR Ambalaj İstanbul etkinliği, 45 ülkeden, 9300’ün üzerinde ziyaretçi ağırladı. Aynı sene düzenlenen fuarda, 16 farklı ülkeden 50’nin üzerinde katılımcı yer aldı ve katılımcıların yüzde 95’i dönüşlerden memnun kaldı. İstanbul Ambalaj Fuarı, bu anlamda uluslararası kimliğe sahip, önemli bir fuar etkinliği.

Avrasya Ambalaj 2022

Türkiye ambalaj fuarları içinde öne çıkan diğer bir etkinlik, 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj İstanbul. Ambalaj endüstrisini 27. kez buluşturacak olan fuar, en eski ambalaj fuarlarından biri. Uluslararası ambalaj fuarı, hem ABD hem de Avrupa ülkelerinden alıcıların ziyaret ettiği bir fuar olma niteliği taşıyor.

İstanbul TÜYAP Fuar Merkezi’nde düzenlenecek olan Avrasya Ambalaj 2022, ciddi bir katılımcı kitlesini ağırlıyor ve önemli iş bağlantıları için öne çıkıyor. Avrasya Ambalaj İstanbul, geçtiğimiz sene 70 binden fazla ziyaretçiyi ağırlarken, bu ziyaretçilerin 12 binden fazlası, 128 farklı ülkeden geldi. İthalat ve ihracat fırsatları sunan fuar, ambalaj sektörü için çok önemli.

Empack Madrid 2022

İspanya’nın Madrid şehrinde düzenlenecek olan Empack Madrid, 10 yıldan uzun bir süredir, ambalaj teknolojilerinin kalbi konumunda. Fuar, 26-27 Ekim 2022 tarihlerinde düzenlenecek. Fuarda, ambalaj çözümlerine yönelik teknolojilerin yanı sıra önemli inovasyonlar, network toplantıları da yer alacak. İspanya ambalaj fuarı, ambalaj malzemelerinin yanı sıra paketleme teknolojileri ve hizmetleri konusunda çalışan firmaları ağırlıyor.

Geçtiğimiz sene 160’ın üzerinde ülkeden 9000 ziyaretçiyi ağırlayan fuar, IKEA, Amazon ve Nestle gibi önemli markaları ağırladı. Feria De Madrid’de düzenlenecek olan Empack Madrid 2022, Avrupa ambalaj fuarları içinde çok önemli bir noktada.

Fachpak 2022

Almanya ambalaj fuarı Fachpak 2022, 27-29 Eylül tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg şehrinde düzenlenecek. Ambalaj ürünleri ve paketleme teknolojileri alanında önemli çözümlerin yer alacağı fuar organizasyonu, Avrupa ambalaj endüstrisi için çok önemli bir etkinlik. Yurt dışı ambalaj fuarları içinde, uluslararası katılımcı kitlesi ile öne çıkan fuar, önemli network olanakları sunuyor.

Fachpak ambalaj fuarı, 2021 yılında 789 katılımcı ve 24 bin ziyaretçiyi ağırladı. 2019 yılında ise 1644 firmanın katıldığı fuara, 44 bin ziyaretçi gelmişti. 2022 yılında, pandemi kısıtlamalarının kaldırılmasıyla, yoğun bir ilgi bekleniyor. Fuar, Messezentrum Nüremberg’de düzenlenecek.

Türkiye ve Avrupa fuarlarında profesyonel çözümler sunuyoruz

HES Design olarak, Türkiye ve yurt dışında düzenlenen fuarlarda, markanızın kimliğini en iyi şekilde yansıtmanızı sağlıyoruz. Anahtar teslim fuar standı hizmeti kapsamında, ahşap fuar standı ve diğer ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde hazırlıyor, yönetiyor ve sorunsuz bir fuar süreci vaat ediyoruz.

Almanya fuar standı ihtiyacınızda, Almanya ve Türkiye’de yer alan ofislerimiz üzerinden, tasarım, uygulama ve proje yönetimi süreçlerini sağlıyoruz. Ambalaj fuarı stand tasarımı çözümlerimizle ilgili bilgi almak için bize ulaşın.

İstanbul ve Moskova’da Düzenlenecek Gıda Fuarlarına Geri Sayım Başladı
Lojistik devlerinin Türkiye' deki buluşma noktası: Logitrans 2022
This site is registered on wpml.org as a development site.